Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ceren Hindistan, kızı Arya’nın tedavisini engelledi haberlerine açıklık getirdi
Ceren Hindistan, kızı Arya’nın tedavisini engelledi haberlerine açıklık getirdi
Bundan 1.5 yıl önce imam nikahı kıydığı Ümit Aslan'la evlenen manken Ceren Hindistan hakkında ortaya atılan iddia gündeme bomba gibi düşmüştü.
Magazin 24 Nisan 2018 - 13:12

Geçtiğimiz günlerde 2.5 yaşındaki kızının hasta olduğunu öğrenen Hindistan, hakkında çıkan haberlerde yer alan iddiaya göre kızının kemoterapi görmesini istememiş ve eve götürmüştü. Bunun üzerine de hastane yönetimi mahkemeye başvurmuştu.

ceren-hindistan-ic-2

BÖBREKLERDE TÜMÖR

Habere göre çift, geçtiğimiz 14 Mart’ta, 25 Temmuz 2015 tarihinde dünyaya gelen kızları Arya’nın böbrekte rastlanan ve kötü huylu Wilms Tümörü hastalığı taşıdığını öğrendi. Büyük üzüntü yaşayan çift, İstanbul’da özel bir hastaneye başvurdu. Çifte, kızlarının tedavi olması gerektiği söylendi. Fakat, Hindistan, küçük kızlarının kemoterapi almasını istemedi, tedavisi tamamlanmadan Arya’yı evlerine götürdü. Hastane yönetimi Arya’nın tedavi görmezse öleceğini belirterek mahkemeye başvurdu. Yönetim; Hindistan’ın, 5395 sayılı kanuna aykırı davranarak kızının koruma tedbirlerini ihlal ettiğini belirtti. Yetkililer, sağlık tedbiri kapsamında kalan Arya’nın fiziksel ve ruhsal sağlığının korunması ve tedavisi için gerekli tıbbı bakım ve rehabilitasyonun yapılmasını engelleyen Hindistan’ın çocuğuna koruma kararı verilmesi istendi.

HİNDİSTAN’DAN AÇIKLAMA

ceren-hindistan-ic
Son güncelleme: 14:33 - 24.04.2018