Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ceren Moray kimdir, kaç yaşında? İşte ünlü oyuncunun az bilinenleri
Ceren Moray kimdir, kaç yaşında? İşte ünlü oyuncunun az bilinenleri
Avlu dizisinde Azra Kaya karakterini canlandıran Ceren Moray'ın hayatı merak edilmeye başlandı. Ünlü oyuncu Kavak Yelleri ve O Hayat Benim adlı dizilerde canlandırdığı rollerle tanındı. Peki Ceren Moray kimdir, kaç yaşındadır? İşte ayrıntılar...
Magazin 29 Mart 2018 - 18:23

CEREN MORAY KİMDİR?

Ceren Moray 5 Haziran 1985’te İstanbul’da doğdu. Memur bir ailenin tek kızı olarak İstanbul'da dünyaya geldi. Annesi Kastamonulu olan Ceren Moray’ın babası ise Diyarbakırlı. Tiyatro eğitimine küçük yaşlarda başladı. Uzun bir süre Pera Güzel Sanatlar 'da eğitim alan oyuncu, 2005 yılında Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü 'nü kazandı ve 2009 yılında üniversiteden mezun oldu.

cerenmorayinstagram

Yüksek lisans döneminde babası kalp krizi geçirdi ve ardından ünlü oyuncu, hayatını farklı bir yöne çevirmeye karar verdi. Bu sırada bir dizi için teklif geldi ve ilk televizyon deneyimi, 12 yıl önce yayımlanan ve başrollerini Levent Üzümcü, Müjde Ar gibi isimlerin paylaştığı Serseri Aşıklar isimli dizi oldu. Bu diziden sonra televizyonun yolları kendisine açılmış oldu. Birkaç yıl televizyona ara vererek eğitimlerini sürdüren Moray, 2007-2010 yılları arasında Kanal D 'de ekrana gelen ve dönemin fenomen gençlik dizisi olan Kavak Yelleri dizisinde Su karakterini canlandırıyordu.

Ancak onun asıl büyük çıkışı, Fox TV 'nin sevilen dizisi O Hayat Benim ile oldu. Dizide Efsun karakterini canlandıran ve daha ilk bölümlerde başrolün önüne geçerek dizinin başrolü haline gelen Ceren Moray, gerçek anlamda başarılı bir oyunculuk performansı ile dikkat çekti. Dizide zengin yaşantıya uyum sağlamaya çalışan varoş bir kızı canlandıran ünlü oyuncu, Efsun karakterini canlandırabilecek belki de en iyi isim oldu. Dizinin bu denli popüler olmasında Ceren Moray'ın etkisi büyük.

Son güncelleme: 13:44 - 30.03.2018