Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ceynur: ‘Aşkın geçici olduğuna inanıyorum’
Ceynur: ‘Aşkın geçici olduğuna inanıyorum’
Güçlü vokali ve pozitif enerjisiyle kendine hayran bırakan Ceynur ile bol hasret gidermeli bir röportaj yaptık.
İmge BALIK
Magazin 10 Nisan 2016 - 10:21

2009 yılında ‘Yağmur sen de vurup durma şu cama’ diyerek girmişti hayatımıza Ceynur.  2011 yılında ‘Arabada Dinle’ isimli single çalışmasıyla uzun süre liste başı olarak bangır bangır bir şarkı armağan etti bize. Şimdilerde ise verdiği 5 yıllık aranın ardından,  ‘Ağır Aksak’ şarkısı ile listelere geri dönüşünü kutluyor.

Güçlü vokali ve pozitif enerjisiyle kendine hayran bırakan Ceynur ile bol hasret gidermeli bir röportaj yaptık.
imge.balik@sozcu.com.tr

Ceynur

İNSANLAR KENDİLERİNDEN BİRŞEYLER BULSUN İSTEDİM
2009 yılında ‘Aşk, Yağmur ve Çikolata’ isimli albümü ile dinlemiştik seni bu geçen süreçte neler yaptın?
2009 senesinde çıkış yaptığım Yağmur isimli şarkımdan sonra yine aynı albümdeki birçok şarkıya klip çektik, arada bir de 2011 senesinde Arabada Dinle isimli bir single yaptım. O da aynı Yağmur gibi uzun süre listelerde 1 numarada kaldı. Zaten her şarkının belli bir pr süresi var. Televizyon ve radyo programları bu anlamda özellikle yeni bir şarkıcının tanınması açısından önemli bir rol oynuyor. Uzun bir süreyi böyle geçirdim. Daha sonra yeni şarkı yapmaya biraz ara vermek istedim… Bu süre zarfında da hep sahne yaptım. Hala da yapıyorum. Ve tabi reklam müziği seslendirmeleri de hayatımın önemli bir bölümünü oluşturuyor.

Neden bu kadar uzun bir ara verdin?
Açıkçası amacım tam olarak bu değildi. Benim derdim her zaman benim için doğru olan şarkılarla yol almaktı. Geri dönüp baktığımda en son pişman olmak isteyeceğim şey bu.   Sanırım doğru şarkı arayışları biraz uzun sürdü. Piyasaya yeni şarkı yapmadığınız zaman sahne yapıyor da olsanız yokmuşsunuz gibi davranılıyor. Normal karşılamak lazım.

 Ağır Aksak nasıl bir şarkı oldu?
Bu kadar zaman sonra nasıl bir şarkın olsun diye sorsalar tam da böyle bir şarkıyı tarif ederdim. Vokal performansı açısından beni tatmin ediyor olması bir yana, Murat Güneş’in yazdığı sözlerle ve Volga Tamöz’ün beste ve düzenlemesiyle gerçek duyguları son derece samimi bir şekilde ortaya koymayı başardığımızı düşünüyorum. Klibi Cumhur Kaplan çekti. Klipte de duyguları aynı samimiyetle yansıtmaya çalıştık.

Şarkıya gelen tepkiler ne durumda?
Hedeflediğimiz gibi… İnsanlar şarkıyı dinledikçe kendilerinden birşeyler bulsunlar istedim. Gördüğüm kadarıyla tam da böyle olmuş. Yapılan paylaşımlar ve atılan mesajlar bana hep bunu gösteriyor, dolayısıyla çok mutlu oluyorum. Şarkıyla ilgili aldığım geri dönüşler dışında, benim de geri dönmüş olmamla ilgili birçok mesaj alıyorum. Bunu beklemiyordum açıkçası. Bu da bana bonus oldu. (Gülüyor)

Neden albüm değil de single?
Tüketim çağında yaşıyoruz. Her çıkarttığınız şarkı belli bir süre sonra eskiyor zaten insanların gözünde. Albüm yaptığınız zaman o albümde kliplendirmediğiniz her şarkıya da yazık oluyor. Bu yüzden piyasanın şartlarına göre hareket etmek istedim. Ama tabii devam edeceğimiz yeni üç şarkı hazır ve sırada bekliyor.

Önümüz yaz, herkes hareketli şarkılarını bir bir çıkartırken sen slow bir şarkı ile dönüş yaptın. Uzun bir aradan sonra riskli bir adım değil miydi?
Ağır Aksak Ocak ayında çıktığı için riskli bir adım olduğunu düşünmüyorum. Onu zaten yaz için düşünerek çıkartmadık. Yaz ayları için yeni ve hareketli bir şarkıyı önümüzdeki ay çıkartacağız.

Ceynur

YEMEK YEMEĞİ ÇOK SEVİYORUM
Sosyal medyada seni takip edenler bol bol mutfak fotoğrafları paylaştığını bilir. Yemek konusunda iyi misindir?
Fena olmadığımı düşünüyorum. (Gülüyor)  Farklı şeyler deneyerek sevdiklerime yedirmek bana büyük keyif veriyor. Mutfakta geçirdiğim her dakika bana terapi gibi geliyor… Şarkıcı olmasaydım mutlaka bununla ilgili bişiler yapardım. Belki ileride ikinci bir meslek olarak bile yapabilirim.

Peki formunu korumanın özel bir sırrı var mı?
Formumu koruyabildiğimi çok düşünmüyorum aslında (Gülüyor) Yemek yemeyi çok seviyorum. Sırf zayıf kalmak için yemek yeme zevkinden kendisini mahrum bırakacak bir kadın değilim (Gülüyor)  İstediklerimi yiyebilmek için spor yapıyorum demek en doğrusu…

Ceynur

ERKEĞİN KOMPLEKSSİZ OLMASI GEREKİYOR
Ağır Aksak’da terkedilişi kabullenemeyen bir aşk hikayesi dinliyoruz. Ceynur  aşkı nasıl tarif eder, nasıl yaşar?

Bu noktada aşk’ın kimyasal yönünün altını çizmek durumundayım sanırım… Çok heyecan verici, insanı gerçekten hayatının içinde o esnada varolan her türlü dertten alıp başka yerlere götüren ve büyüleyici bir yanı var evet, fakat ben aşk’ın geçici olduğuna inananlardanım… Aşık olduğum zaman tam da böyle yaşıyorum. Ama bir ilişkide sevginin çok daha özel ve önemli olduğunu düşünüyorum.

Peki erkekler… Onlar güçlü kadınlara aşık olmaktan korkuyor mu sanki?
Bilmem. Bildiğim ve emin olduğum tek bir şey var ki, bir erkeğin komplekssiz olması, kendisiyle barışık olması gibi yanları; anneleri onları yetiştirirken de gelişiyor bence…   Kendisinden emin olan hiçbir erkek ya da kadın güçlü bir insana aşık olmaktan korkmaz diye düşünüyorum.

Kendini mutsuz hissettiğinde seni ne iyi eder? 
Maalesef yemek yemek. (Gülüyor) Bir de genelde yalnız kalmayı tercih ederim.

Seni hiç tanımayan birine kendini nasıl anlatırsın?
Kendimi anlatmayı çok fazla sevmiyorum sanırım. “Ben” diye başlayan cümleleri çok fazla kurmamaya dikkat ediyorum. İlle de anlatmam gerekirse, kısaca ” iyi, güzel, dürüst yaşamaya çalışan biriyim” derim sanırım.

Son güncelleme: 10:27 - 10.04.2016