Cezaevinden çıkan Halil Sezai Kadıköy’deki evine geldi

İstanbul Tuzla'da yaşlı komşusu Hüseyin'i darbettiği gerekçesiyle 43 gündür tutuklu bulanan şarkıcı Halil Sezai, tahliye olduktan sonra Kadıköy'deki evine geldi.

Cezaevinden çıkan Halil Sezai Kadıköy’deki evine geldi

Tuzla’da 67 yaşındaki komşusunu darbettiği gerekçesiyle 17 Eylül’de tutuklanan Halil Sezai, dün çıktığı ilk duruşmada tahliye oldu.

SORULARI YANITSIZ BIRAKTI

43 gündür cezaevinde tutuklu bulunan şarkıcı, tahliye olmasının ardından Kadıköy’deki evine gitti. Paracıkoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

NE OLMUŞTU?

Tuzla’da 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç’i darbettiği gerekçesiyle hakkında 5 ayrı suçtan toplamda 13 yıl 10 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Halil Sezai, savunmasında beraatini talep etmişti.

 

Hükmünü açıklayan Anadolu 12. Asliye Ceza Mahkemesi de “silahla kasten yaralama”, “silahla tehdit”, “hakaret”, “gece vakti konut dokunulmazlığını ihlal etme” ve “mala zarar verme” suçlarından toplamda 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar vermişti.

Mahkeme sanığın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu ve tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak sanığın tahliyesine karar vermişti. (DHA)

Halil Sezai tahliye edildi İlginizi Çekebilir Halil Sezai tahliye edildi Halil Sezai'den açıklama: Bu bir itibar suikastıdır İlginizi Çekebilir Halil Sezai'den açıklama: Bu bir itibar suikastıdır 'Cezaevinde saldırıya uğradı' iddiası İlginizi Çekebilir 'Cezaevinde saldırıya uğradı' iddiası