Chris Hemsworth, Thor olabilmek için işte bunları yaptı

Son Thor filmindeki görüntüsüyle hayranlarının beğenisini kazanan Chris Hemsworth ve oyuncunun eşi Elsa Pataky'nin fit görüntüsü arkasındaki isim ünlü çiftin sırrını paylaştı. Çiftin antrenörü, spor salonunda saatler geçirmeden nasıl hayran olunası bir görüntüye sahip olunacağını açıkladı.

Chris Hemsworth, Thor olabilmek için işte bunları yaptı

Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü (Thor: Love and Thunder) filminde yeniden beyaz perdede görkemli bir duruşla yer alan Chris Hemsworth’un fit fiziği sık sık gündeme geliyor.

Hatta son filmde kaslarını daha da geliştiren Hemsworth’un bu görüntüsü yönetmen Taika Waititi dahil pek çok kişiyi hayrete de düşürmüş.

Hemsworth gibi eşi Elsa Pataky de fiziğine özen gösteren ünlüler arasında. Çift, gıpta edilesi görüntüye sahip olmak için ise düşünüldüğü gibi saatlerce spor salonunda vakit geçirmiyor.

Chris Hemswoth ve eşi Elsa Pataky

Chris Hemsworth, eşinin ve kendisinin antrenörü olan Luke Zocchi ile bir program oluşturduklarını anlatıyor:

“Herkes, bu tür sonuçları ancak spor salonunda sonsuz saatler geçirerek elde edilebileceğini düşünüyor ama durum böyle değil. Programı, yoğun yaşam tarzlarına uyum sağlarken ve her yerde yapılabilecek kolaylığa sahipken mümkün olan en iyi sonuçları veren bir kas geliştirme programı olması için ustalıkla oluşturduk.

‘Centr Power’ isimli bu planı, Thor serisi de dahil olmak üzere 20’den fazla filmde beni en iyi şekle sokmak için kullandık.”

Hemsworth gibi eşi de son dönemde fiziği ile dikkat çekti. Pataky de Interceptor filmi için forma girmenin oldukça zor olduğunu ancak sonuçtan heyecan duyduğunu söylüyor:

THOR OLMAK İÇİN BUNLARI YAPTI

Çiftin antrenörü Luke Zocchi Thor’un görkemli görüntüsü için uyguladığı programı şöyle anlatıyor:

“Chris’in Thor için genellikle haftada beş kez antrenman yaptı. Günde bir saat kadar zaman ayırdı. Chris ve ben spor salonunda sayısız saatler geçirmektense daha akıllıca antrenman yapmak istiyoruz. Programımız ise şu şekildeydi:

Pazartesi – Göğüs
Salı – Sırt
Çarşamba – Bacaklar
Perşembe – Omuzlar
Cuma – Kollar

Ayrıca Zocchi, Thor’un üst bedeni gibi bir bedene sahip olmak için yeni bir antrenman rejiminin ilk dört ila altı haftası boyunca üst beden üzerinde çalışılmasını öneriyor.

GÜNDE 4.500 KALORİ

Zocchi, ayrıca beslenmenin de önemini vurguluyor ve Hemsworth’un her iki saatte bir 450 kalorilik 10 öğüne bölünen bir beslenme düzenine sahip olduğunu söylüyor:

“Kas geliştirmeye gelince, vücudunuzun antrenmandan sonra kaslarınızı yeniden inşa edebilmesi için fazla kalori almanız gerekir. İnsanlar genellikle ne kadar yiyecek önerdiğimiz konusunda Centr Power programını yaparken şok oluyorlar.

Diyetler o kadar kişisel ki gerçekten herkese uyan tek bir yaklaşım yok.”

SEBZE, MEYVE VE PROTEİN

Zocchi beslenmeyle ilgili tavsiyelerine ise şu şekilde devam ediyor: “Yemekten zevk aldığınız sağlıklı yiyecekleri bulun ve bu yiyeceklere bağlı kalın. Sonuç almak söz konusu olduğunda tutarlılık çok önemli.”

KARDİYOYU ATLAMAYIN

Ünlü antrenör, yüzde 60 ağırlık ve yüzde 40 kardiyo yapılması gerektiğini de belirtiyor.

DİNLENMEYİ UNUTMAYIN

Zocchi, Hemsworth ve Pataky çiftinin görüntüsünün her gün bezdirecek bir antrenmanla olmadığını ve dinlenmenin de önemli olduğunu söylüyor:

“Dinlenme olmadan sakatlanma riskine girersiniz ve ardından haftalarca veya aylarca antrenman yapamaz ve tüm çabalarınız boşa gidebilir. Vücudunuzu dinleyin ve ihtiyacınız olduğunu hissettiğinizde dinlenin ama her zaman haftada en az iki gün dinlenmenizi tavsiye ederim.”

Chris Hemsworth'ün karısı, Thor kaslarından şikayetçi İlginizi Çekebilir Chris Hemsworth'ün karısı, Thor kaslarından şikayetçi Victoria Beckham merak edilen egzersiz ve beslenme rutinini paylaştı İlginizi Çekebilir Victoria Beckham merak edilen egzersiz ve beslenme rutinini paylaştı Chris Hemsworth'ten Thor hayranlarını korkutan açıklama: 'Geri dönmeyebilirim' İlginizi Çekebilir Chris Hemsworth'ten Thor hayranlarını korkutan açıklama: 'Geri dönmeyebilirim'
Loading...