Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çitos Efe kimdir, kaç yaşında, bakanlık hakkında ne karar verdi?
Çitos Efe kimdir, kaç yaşında, bakanlık hakkında ne karar verdi?
Sosyal medyaya düşen videolarıyla fenomen olan, ardından da Show TV'de yayınlanan Çocuktan Al Haberi programıyla ünlü olan Muhammed Efe Koçyiğit isimli küçük çocuk hakkında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çarpıcı bir karar aldı. Peki Çitos Efe kimdir, kaç yaşında, bakanlık hakkında ne karar verdi?
Magazin 7 Eylül 2017 - 10:07

Erzurumlu Çitos Efe (Muhammed Efe Koçyiğit) hakkında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan flaş bir karar geldi. Sosyal medyadaki videoları ve Çocuktan Al Haberi programıyla tüm Türkiye’nin tanıdığı bir isim haline gelen Çitos Efe kimdir, kaç yaşında, bakanlık hakkında nasıl bir karar aldı?

KAMPANYAYA SESSİZ KALMADILAR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yurtiçi ve yurtdışından binlerce takipçisi olan “Çitos Efe” için başlatılan kampanyaya seyirci kalmadı. Efecan’ın özellikle fazla kilolu olması ve her görüntüsünde çikolata, dondurma yemesi, sürekli yemekten bahsetmesiyle birlikte başlatılan kampanyada aile hedef haline geldi. Bunun üzerine harekete geçen bakanlık, bir kurul oluşturdu. Bu kurulda, reklam filmlerinde, dizilerde, eğlence programlarında çıkan çocukların durumu tek tek incelenecek. Çocukların aileleri ile görüşülecek. Bu çocuklara psikolojik danışmanlık hizmeti verilecek, ekonomik anlamda sömürülmeleri önlenecek.

ERZURUMLU EFE KOÇYİĞİT KİMDİR?

Efe Koçyiğit 6 yaşındadır ve Erzurumludur. En büyük hobisinin yemek yemek olduğunu söylemiştir. En sevdiği yemek tavuk pilavdır. Sosyal medyada yayınlanan videoları ile ün kazanmıştır. İlk videosunun adı ‘Bana çirkin dedi’dir. Damah halayı oynadığı videoyu Harry Potter kitabının yazarı J. K. Rowling ve Sofia Vergara Efe'nin dans ettiği bir videoyu sosyal hesaplarından paylaştılar. Lakabı Çitos Efe'dir. 27 kilodur. Babasının ismi Şahin Koçyiğit'tir. Baba Koçyiğit yaptığı bir röportajda, “Efe doğduğu günden bu yana devamlı olarak hareket halinde, hiç yerinde duramaz. Sürekli olarak hareketler yapar ve kendi kendine bir şeyler üretir, şiirler söyler.” dedi.