Meryem Uzerli’den çocuklar için anlamlı çalışma

Lifetime TV, temel hakları ellerinden alınan çocuklara ikinci şans sunmak üzere eğitim, konaklama, rehabilitasyon ve yaratıcılık konularına odaklanan “Lifetime İkinci Şans Projesi”ni tanıttı.

Meryem Uzerli’den çocuklar için anlamlı çalışma

Projenin yüzü, ünlü oyuncu Meryem Uzerli'nin de katıldığı, güçlü, başarılı ve iş hayatında etki bırakmış, aynı zamanda yaptıkları hayır işleriyle fark yaratan kadınların onurlandırıldığı törende projenin sahibi, MCD Medya ve Lifetime Türkiye Başkanı Esra Oflaz Güvenkaya bir konuşma yaptı. Güvenkaya şunları söyledi: “Lifetime İkinci Şans Projesi ile hedefimiz; vakıflardaki çocuklarımıza elle tutulur bir kaynak üretmek, ülkemizde farkındalık yaratmak ve global dev bir proje ile beraber sürdürülebilir kılmak. Bu bağlamda bu sene ‘Lifetime İkinci Şans Projesi' ile en büyük bağışı Koruncuk Vakfı'na yapıyoruz. Bağış, Koruncuk Köyleri'nde yaşayan hayatlarında farklı nedenlerle çocuk hakları ellerinden alınmış ve travmaya maruz kalmış çocukların hayata tutunmaları için uzman ekiplerle psikososyal destek sağlama ve geçmişin yaralarını sarıp, Koruncuk'un sevgi dolu köylerinde yaşam olanağı sunmak için kullanılacak” şeklinde konuştu.

esra-oflaz-meryem-uzerli-ic

Önceki gün Şişli Marriot otelde yapılan etkinliğe Nükhet Duru ve Burak Kut çocuklar için performans sergilediği, iş ve cemiyet hayatından çok yoğun katılımın olduğu öğle yemeği organizasyonuna Demet Sabancı Çetindoğan, Emine Özilhan, İpek Özilhan Özkan, Pınar Eczacıbaşı, Şükran Güzeliş, Deniz Ülke Arıboğan, Feryal Gülman , Berrin Zorlu , Sema Gürel gibi isimler katıldı.

Demet Sabancı Çetindoğan

Demet Sabancı Çetindoğan

Emine Özilhan

Emine Özilhan

Şükran Güzeliş

Şükran Güzeliş

Feryal Gülman

Feryal Gülman

Bu önemli projenin marka yüzü olan Meryem Uzerli, davet öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. “ Koruncuk Vakfı ile uzun zamandır ilgileniyorum. bu projeye çok güveniyorum topladığımız paranın gerçekten çocuklara gideceğini biliyorum. Çocuklar Allah'tan bize hediye, onlar bizim geleceğimiz. Bu proje onların psikolojik tedavisi harcanacak, bu çok önemli, ben bir anne olarak çok mutluyum kendi çocuğumu koruyabiliyorum. Ama çok insan var çocuğunu koruyomuyor. Hem anne hem insan olarak bu projede var olduğum içim çok mutluyum” şeklinde konuştu. Geçtiğimiz günlerde Mısır'lı oyuncu ve sunucu Bassel Alzaro ile görüntülemesi ile ilgili soruları duyunca söyleyişiyi kesip muhabirlerin yanından uzaklaştı.

“DİZİDEN AYRILMADIM, AYIRILDIM’

Öte yandan rol aldığı Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden sorunlu bir şekilde ayrılan Uzerli'nin arkadaşlarının bu konudaki soruları üzerine “Diziden ayrılmadım, ayırıldım” demesi dikkatlerden kaçmadı.  Uzerli son olarak ‘ Annem ‘ dizisi ile ekranda gördüğümüz Gülenay Kalkan'ı görünce hemen yanına gitti ve O benim Türkiye'deki annem” şeklinde konuştu. Oynadığı diziden ayrılan Uzerli yakın çevresinde ki sohbetlerde ekrana tekrar döneceğinin müjdesini verdi.

meryem-uzerli-sli

Davete katılanlar arasında olan Yasemin Özilhan şıklığı ile göz doldururken, Muhabirlerin moda ve oyunculuk arasındaki seçimini sorması üzerine“ Şu sıralar modaya ağırlık verdim, moda oyunculuk kadar zaman almıyor. O yüzden bundan sonra moda yapacağım. Oyunculuk yapmayı düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

Yasemin Ozilhan

Yasemin Ozilhan

“EV HEDİYE ETMEDİ”

Neslişah Alkoçlar Düzyatan da davete katılan isimler arasındaydı.

Neslişah Alkoçlar Düzyatan

Neslişah Alkoçlar Düzyatan

Geçtiğimiz günlerde eşinin oturdukları evi kendisine hediye ettiği yönünde çıkan haberler hakkında konuşan Alkoçlar, “Biz dört senedir beraberiz hep böyle hayal ürünü haberler yapılıyor, yakında ikinci çocuk haberi de çıkar” şeklinde serzenişte bulundu.

Loading...