Corona aşısı olan Çağla Şıkel, gelen mesajları görünce isyan etti

Geçen günlerde corona aşısı yaptıran sunucu Çağla Şıkel, sosyal medya üzerinden gelen "Size ayrımcılık mı yapıldı?" sorularının ardından bir açıklama yaparak "Çalışmaya denek olarak katılan 8 bin vatandaştan biriyim. Siz benim aşı olmama değil, cesaretime inanmadınız" dedi.

Corona aşısı olan Çağla Şıkel, gelen mesajları görünce isyan etti

Manken ve sunucu Çağla Şıkel, iki gün önce corona virüsü aşısı oldu. 41 yaşındaki Çağla Şıkel, aşı olduğu anları sosyal medya hesabından paylaşarak “3. faz gönüllüsü olarak coronavac aşımı oldum. Coronadan korkun, aşıdan değil ” demişti.

Şıkel’in paylaşımı kısa sürede büyük ilgi gördü ancak aşı için gönüllü olan sunucuya “Nasıl aşı oldunuz, size ayrımcılık mı yapıldı?” gibi mesajlar atıldı.

“DENEK OLARAK KATILAN 8 BİN VATANDAŞTAN BİRİYİM”

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Şıkel, şu ifadeleri kullandı:

“Yanlış anlaşılmalar olduğunu görünce bir bilgilendirme yapmanın gerekli olduğunu düşündüm… Ben her 18/59 yaş arası vatandaşın hakkı olan Çin aşısı Faz 3 çalışmalarına Sağlık Bakanlığımıza başvurarak gönüllü olarak katıldım. Bu çalışmaya denek olarak katılan 8 bin vatandaştan biriyim.”

“DOKTORLARIMIZ DAHİL KİMSE BİLMİYOR”

“Bana yapılan aşı da olabilir plasebo (gerçek olmayan) da olabilir. Şu an bunu doktorlarımız dahil kimse bilmiyor. Çünkü sistem tüm dünyada böyle işliyor. Sonucunu, Faz 3 çalışması sonuçlandığında herkes gibi bende öğrenmiş olacağım.”

“Öncelik sağlık çalışanımız ve 65 yaş üstü kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızken, benim aşı olmam söz konusu değildir. Aslında bence siz benim aşı olup olmadığıma değil de, cesaretime inanamadınız. Saygılar.”

Çağla Şıkel’in paylaşımı.

'Ocak ayının 2'nci haftasından sonra aşılamaya başlanacak' İlginizi Çekebilir 'Ocak ayının 2'nci haftasından sonra aşılamaya başlanacak'  Melatonin hapı ile ilgili dikkat çeken sonuç: Yüzde 28 koruyor İlginizi Çekebilir Melatonin hapı ile ilgili dikkat çeken sonuç: Yüzde 28 koruyor