Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Corpus Magnum sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor
Corpus Magnum sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor
Nesli Türk’ün Corpus Magnum adını verdiği kişisel sergisi 11 Mart Pazartesi günü MERKUR’de sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.
Magazin 10 Mart 2019 - 10:16

‘Bedenin Hafızası (2011)’ ve ‘Kara Duyu (2015)’ sergileriyle hesaplaştığı duyumsamayı ‘Corpus Magnum’ serisiyle başka bir plastiğe taşıyor. Hep beden, sıvılar, kıvrımlar ve ‘saçılma’ ile derdi olmuştur Nesli Türk’ün. Bedenin saçıldığı büyüklüğü boyamak… Ötesi, dünyevi ve sonsuz! Nesli’nin güçlü desenine ve boya sürüşüne eşlik eden bu yaklaşım, ‘Corpus Magnum’ ile eskizin hafifliğine dönüşerek sökün ediyor. İnsanın, ‘anima’ ya da arzunun dolayımsız akışı… Tanıdık olan; Nesli’nin tuvallerinde ‘Büyük Beden’in ya da ‘kadın oluşun’ gözüne dönüşüyor. Genç kuşağın güçlü fırçalarından Nesli Türk ‘Corpus Magnum’ resimleriyle bu bakışı sorgulamaya çalışıyor. ‘Corpus Magnum’ 11 Mart-1 Nisan 2019 tarihleri arasında Merkür Galeri’de sergilenecek.

Son güncelleme: 16:13 - 12.03.2019