Cüneyt Arkın o sahnede dublör kullanmadı

Oyuncu Nuri Alço, Cüneyt Arkın'la olan set anılarını anlattı. "Cüneyt abiyle Katiller De Ağlar filmi için Kilyos'taydık. Ben helikoptere atlıyorum, o da koşarak helikopterin bacağına tutunuyor, havada kendisini helikopterin üzerine çıkarıyordu. Düşünebiliyor musunuz? Hiç dublör kullanmadan. Güvenlik olarak aşağıda sadece yatak brandalar serili."

Cüneyt Arkın ismiyle bilinen Fahrettin Cüreklibatır, 28 Haziran’da hayata 85 yaşında veda etmişti.

Aksiyon filmi denince akla gelen efsanenin ölümü, sanat camiası başta olmak üzere ülke genelinde üzüntüyle karşılandı.

Kendisi gibi Eskişehirli ve Yeşilçam efsanesi olan Nuri Alço, Cüneyt Arkın hakkında konuştu.

“ÖYLE YAZILAR ÇIKMAYA BAŞLAMIŞTI Kİ..”

Alço, “Cüneyt abi anlatmakla bitmez, onu yaşamak lazım, onu yaşayan bilir. Benim onunla çok güzel bir dostluğum vardı. O beni arıyordu, ben onu ararım. Yani her hafta görüşürdük, çünkü son zamanlarda öyle yazılar çıkmaya başlamıştı ki, sabah uyanıyoruz ‘Cüneyt Arkın son nefesini verdi’ haftada bir öldürüyorlardı adamı. Allah rahmet eylesin, çok güzel bir insandı. Yüreği güzeldi, birçok filmde beraber oynadık, set anılarımız çok fazla. Cüneyt abi gençliğinde gerçekten tutulamayan bir insandı. Filmlerde dublör kullanmadığından dolayı da birtakım zorluklar çekti” dedi.

“BANA BİR YUMRUK ÇAKTI, AŞAĞI ATTIM KENDİMİ”

Bir filmde yaşadığı aksiyondan bahseden Alço, “Cüneyt abiyle Katiller De Ağlar filmi için Kilyos’taydık. Ben helikoptere atlıyorum, o da koşarak helikopterin bacağına tutunuyor, havada kendisini helikopterin üzerine çıkarıyordu. Düşünebiliyor musunuz? Hiç dublör kullanmadan. Güvenlik olarak aşağıda sadece yatak brandalar serili. Kavga edeceğiz, o bana yumruk atacak ben o yumruğu alacağım ve aşağıya düşeceğim. ‘Kalk kalk kalk’ dedi bana, ondan sonra bir kavgaya başladık. Bana bir yumruk çaktı, aşağıya attım kendimi. Her şeyin gerçeğini yapmak istiyor, çok seviyor. Kavgaların provalarında ‘sağ vuracağım’ deyip sol vuran bir insan. Onunla çalışmak çok tatlıydı” diye konuştu. (İHA)

Cüneyt Arkın ve Alevilik İlginizi Çekebilir Cüneyt Arkın ve Alevilik Cüneyt Arkın'ın adı Beşiktaş'ta yaşayacak İlginizi Çekebilir Cüneyt Arkın'ın adı Beşiktaş'ta yaşayacak Sevenleri Cüneyt Arkın'ın mezarını boş bırakmıyor İlginizi Çekebilir Sevenleri Cüneyt Arkın'ın mezarını boş bırakmıyor
Loading...