Danilo Zanna kimdir? MasterChef Danilo Zanna aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

MasterChef yemek yarışması, bu akşam TV 8 ekranlarında yeni sezonu ile yayınlanacak. Programın jüri üyeliğini geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sevrioğlu üstleniyor. Yarışmanın takipçileri, Danilo Zanna’nın hayatını merak ediyor. İşte MasterChef Danilo Zanna’nın hayatı ve kariyeri…

Danilo Zanna kimdir? MasterChef Danilo Zanna aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

Geçtiğimiz sezon ekranlarda fırtınalar estiren MasterChef yarışması, bu akşam yeni sezona merhaba diyecek. Jüri üyelerinde değişiklik olmayan MasterChef yemek yarışmasının, en dikkat çeken jüri üyesi ise kuşkusuz Danilo Zanna. İtalya doğumlu şef Danilo Zanna'nın hayatı ve kariyeri…

DANİLO ZANNA KİMDİR?

Danilo Zanna, 15 Nisan 1982 tarihinde dünyaya geldi. Üç kardeşten en küçüğü olan Danilo Zanna, aile restoranlarında çalışarak şeflik kariyerine başladı. İtalya'da Gastronomi okudu. Seyahat amaçlı geldiği Türkiye’de aşkı bulunca burada kalmaya karar verdi.

Çeşitli TV programlarında şeflik yapmaya başladı. İstanbul Culinary Enstitute'de İtalyan yemekleri workshopları hazırladı ve gastronomi öğrencilerine danışmalık yaptı. Derya'nın Dünyası, İtalyan İşi, Elin Oğlu, Aşk Zamanı, İyi Fikir, Görümce, Lezzetin Şarkısı, Lezzet Akademisi gibi projelerin içerisinde yer aldı.

“Bir İtalyan, bir Hollandalı… 20 şehir, 20 farklı AB projesi” sloganıyla yola çıkan Avrupa’dan Anadolu’ya Lezzetler programında Wilco van Herpen ile birlikte Türkiye’nin farklı illerini gezdi.

Tuğçe Demirbilek ile 2012 yılında nikah masasına oturdu. Çiftin 2013 doğumlu Zeno Tibet adında bir oğlu var. 2019 yılından itibaren MasterChef Türkiye’nin jüri üyeliğini üstlenen Danilo Zanna, oğlu ve eşiyle çekildiği fotoğrafları sık sık sosyal medyadan paylaşıyor.

Loading...