Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Demet Akalın’ın yazım yanlışlarını düzelten hesap…
Demet Akalın’ın yazım yanlışlarını düzelten hesap…
Sadece girdiği polemiklerle değil aynı zamanda kafa göz yaran imla hatalarıyla da magazin gündeminde kendisine yer bulan şarkıcı Demet Akalın, bu hatalarıyla ilginç bir girişimin de kapısını açtı.
Magazin 8 Şubat 2018 - 13:14

Sosyal medyayı etkin olarak kullanan ünlüler arasında yer alan Demet Akalın gün içinde çok sayıda paylaşıma imza atıyor. Bu paylaşımlar kimi zaman kendisi hakkında çıkan bir haberi yalanlama şeklinde olurken kimi zaman da bir konseri hakkında yapılan paylaşımlardan oluşuyor. Akalın bu paylaşımları ardı ardına yaparken en çok eleştirildiği konu hemen herkesin tahmin edeceği üzere imla hataları oluyor. Sadece ekleri ayrı yazmak gibi basit hatalardan tutun da kelimelerin tamamen yanlış yazılmasına kadar geniş bir yelpazede hatalar yapan Akalın’ın imdadına yeni açılan bir hesap yetişti.

DEMET’İN METİNLERİNİ DÜZELTİYOR

Demet Akalın’ın yaptığı hemen hemen tüm paylaşımların altına yorumda bulunarak Akalın’ın ifadelerini düzelten bu hesabın adı ise Demet Akalın tercümanı… Bu parodi hesabın Akalın’ın hatalarına ne kadar uzun bir süre katlanacağı ise merak konusu.

demet-akalin-ic