Demet Evgar kimdir? Evgar, Gülse Birsel’in Aile Arası filmi ile gündemde…

Son dönemde hem Aile Arasında' adlı sinema filmiyle hem de Vatanım Sensin'deki Kara Fatma rolü ile gündemde olan Demet Evgar kimdir? Güzel oyuncu kaç yaşında ve nereli? Televizyon ve sinema için yer aldığı işler neler? İşte ünlü oyuncunun biyografisi ve hakkında merak edilenler.

Demet Evgar kimdir? Evgar, Gülse Birsel’in Aile Arası filmi ile gündemde…

Demet Evgar kimdir? sorusu Gülse Birsel’in ‘Aile Arasında’ filminin gündemde olması nedeniyle daha da yoğun olarak araştırılmaya başladı. Güzel oyuncu Demet Evgar kaç yaşında ve nereli? Kariyerinde yer aldığı yapımlar ve Evgar’la ilgili bilgiler haberimizde.

Kanal D ekranlarında beğeniyle takip edilen ‘Vatanım Sensin’ dizisinin 25. bölümünde Demet Evgar diziye dahil oldu. Demet Evgar’ı gören izleyiciler heyecanlandı. Peki, Demet Evgar kimdir? Kaç yaşındadır?

demetevgar1

DEMET EVGAR KİMDİR

Demet Evgar 19 Mayıs 1980’de Manisa'da doğdu. Arnavut kökenlidir. Oyunculuğa 17 yaşındayken, Manisa’daki amatör bir topluluk olan Afsem Tiyatrosu’nda başladı. Sahneye ilk kez Ray Cooney’nin Kaç Baba Kaç oyunuyla çıktı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Konservatuvar eğitimi sırasında arkadaşlarıyla Tiyatro Kılçık adında bir topluluk kurdu. Bu toplulukta oyuncu ve oyun yazarı olarak çalıştı. Kenter Tiyatrosu'nda ‘Aşk Çemberi' adlı oyunda ve “Tiyatro Kılçık”ta “Takanlar ve Takılanlar” ve “Ayşegül Hindistan'da” adlı oyunlarda rol aldı. 2009 senesinde Kent Oyuncuları tiyatrosunda Mehmet Birkiye yönetmenliğinde sahnelenen Cimri oyununda Elise karakterini canlandırdı. Bu rol ile 2010 yılında düzenlenen 8. Tiyatro Ödülleri ödül töreninde Yılın Kadın Oyuncusu ödülüne layık görüldü.

demet evgar sözcü ile ilgili görsel sonucu

TELEVİZYON VE SİNEMA KARİYERİ

“Aslı ile Kerem”, “Bütün Çocuklarım” ve “Emret Komutanım” adlı televizyon dizilerinin yanı sıra “Banyo”, “Beyza'nın Kadınları” isimli sinema filmlerinde oynadı. 2007’de, Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenen “Rock Müzikalleri’nde” rol aldı. 2009’da Mahsun Kırmızıgül’ün Güneşi Gördüm filminde Havar karakterini canlandırdı. 2010 yılında ise Yahşi Batı filminde Cem Yılmaz ve Ozan Güven ile başrolleri paylaşmıştır. Hemen ardından Vay Arkadaş filminde Mete Horozoğlu, Ali Atay ve Fırat Tanış ile birlikte oynamıştır.

İlk olarak Türkmax’te yayınlanmakta olan, ardından Star TV’ye geçen 1 Erkek, 1 Kadın adlı televizyon dizisinde “Zeynep Yıldırım” karakterini canlandırmaktaydı. Kısa bir aradan sonra Fox TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan 1 erkek 1 kadın adlı televizyon dizisi isim değişikliğine giderek 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk ve ardından 1 Erkek 1 Kadın 2 Çocuk olarak devam etmektedir. Özgü Namal’ın jüriliğini yaptığı Yetenek Sizsiniz Türkiye programına Namal’ın yerinde kısa süreli bulundu.

demet evgar sözcü ile ilgili görsel sonucu

FİLMOGRAFİSİ

2005 Banyo Hülya
2005 Beyza’nın Kadınları Beyza Türker, Rabia Çınar, Dilara, Ayla
2009 Güneşi Gördüm Havar
3. Yeşilçam Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne aday gösterildi.
2010 Yahşi Batı Suzan Van Dycke
4. Yeşilçam Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne aday gösterildi.
2010 Vay Arkadaş Nil
2013 Sen Aydınlatırsın Geceyi Yasemin
En iyi yardımcı kadın oyuncu (Sen Aydınlatırsın Geceyi) / 19. Sadri Alışık Ödülleri 2014
2015 Yok Artık! Ceyda

TELEVİZYON

2000 Yedi Numara Yeliz (TV Dizisi)
2002 Aslı ile Kerem Yeliz (TV Dizisi)
2002 Tatlı Hayat Defne-İhsan Yıldırım’ın sekreteri (TV Dizisi)
2003 Yuvam Yıkılmasın Hülya (TV Dizisi)
2003 Çınaraltı Nilüfer (TV Dizisi)
2004 Bütün Çocuklarım Eyşan (TV Dizisi)
2005 Emret Komutanım Üsteğmen Çiğdem (TV Dizisi)
2006 Erkekler Ağlamaz Zeynep (TV Dizisi)
2009 1 Kadın 1 Erkek Zeynep Yıldırım

1. İsmail Cem Televizyon Ödülleri’nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü aldı.

37. Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü aldı

Antalya Televizyon Ödülleri’nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü aldı.

2017 Vatanım Sensin Kara Fatma
2015 Kötü Kedi Şerafettin Misket ve Tacettin (ses)
2018 Aile Arasında

Demet Evgar'dan enginar paylaşımı İlginizi Çekebilir Demet Evgar'dan enginar paylaşımı