Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
29 Mart’ta başlıyor! Avlu Dizisi konusu ve oyuncuları kim kimdir? 2. yeni fragmanı da geldi
29 Mart’ta başlıyor! Avlu Dizisi konusu ve oyuncuları kim kimdir? 2. yeni fragmanı da geldi
Avlu 29 Mart'ta başlıyor! Star TV'de ekrana gelmek için gün sayan dizinin başrollerinde Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı ve Ruçhan Çalışkur'un yer alıyor. Avlu Dizisi'nin 2. fragmanı da yayınlandı. İşte Demet Evgar'lı Avlu'nun yayınlanan 2 yeni fragmanı ve dizi oyuncularının kim kimdirleri ve biyografileri...
Magazin 7 Şubat 2018 - 11:45

Henüz hangi gün yayınlanacağı belli olmayan Avlu Dizisi şimdiden büyük bir merakla bekleniyor. Peki Avlu oyuncuları kimdir? Sağlam prodüksiyonu, hayata dokunan gerçekçi hikayesi ve usta oyuncu kadrosu ile Avlu iddialı geliyor. İşte oyuncu kadrosu ve dizi hakkında merak edilenler…

AVLU’NUN OYUNCU KADROSU

Limon Film imzalı projenin başrollerinde Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı ve Ruçhan Çalışkur yer alıyor. Projenin yönetmen koltuğunda İftarlık Gazoz, Dondurmam Kaymak gibi başarılı projelere imza atan Yüksel Aksu oturuyor.

AVLU’NUN KONUSU

Tanıtım, yılların sağır kaldığı adaletini kendisi sağlamaya çalışmış bir kadının ceza evine girişini konu alıyor. “Avlu” özgürlüğünden vazgeçmek zorunda kalan bu kadınların 3.sayfa haberlere yansımayan, mutsuzluğun acı ile yarıştığı Karakuyu'da kendi düzen ve kendi hukuklarına karşı verdikleri yaşam mücadelesini konu alıyor.

Yapımcı: Limon Film

Yönetmen: Yüksel Aksu

Oyuncular:

Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı, Ruçhan Çalışkur, Deniz Barut, Eslem Akar, Şeyla Halis, Ayça Damgacı, Onuryay Evren Tan, Hülya Şen, Ümmü Putgül, Efsane Odağ, Mihrimah Cankur, Çiğdem Benli, Billur Pınar Yılmaz, Hüseyin Turunç

AVLU İLK BÖLÜM 1.FRAGMANI

 

AVLU İLK BÖLÜM 2. FRAGMANI

AVLU OYUNCULARI

demet evgar sözcü ile ilgili görsel sonucu

DEMET EVGAR KİMDİR

Demet Evgar 19 Mayıs 1980'de Manisa’da doğdu. Arnavut kökenlidir. Oyunculuğa 17 yaşındayken, Manisa'daki amatör bir topluluk olan Afsem Tiyatrosu'nda başladı. Sahneye ilk kez Ray Cooney'nin Kaç Baba Kaç oyunuyla çıktı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. Konservatuvar eğitimi sırasında arkadaşlarıyla Tiyatro Kılçık adında bir topluluk kurdu. Bu toplulukta oyuncu ve oyun yazarı olarak çalıştı. Kenter Tiyatrosu’nda ‘Aşk Çemberi’ adlı oyunda ve “Tiyatro Kılçık”ta “Takanlar ve Takılanlar” ve “Ayşegül Hindistan’da” adlı oyunlarda rol aldı. 2009 senesinde Kent Oyuncuları tiyatrosunda Mehmet Birkiye yönetmenliğinde sahnelenen Cimri oyununda Elise karakterini canlandırdı. Bu rol ile 2010 yılında düzenlenen 8. Tiyatro Ödülleri ödül töreninde Yılın Kadın Oyuncusu ödülüne layık görüldü.

TELEVİZYON VE SİNEMA KARİYERİ

“Aslı ile Kerem”, “Bütün Çocuklarım” ve “Emret Komutanım” adlı televizyon dizilerinin yanı sıra “Banyo”, “Beyza’nın Kadınları” isimli sinema filmlerinde oynadı. 2007'de, Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda sahnelenen “Rock Müzikalleri'nde” rol aldı. 2009'da Mahsun Kırmızıgül'ün Güneşi Gördüm filminde Havar karakterini canlandırdı. 2010 yılında ise Yahşi Batı filminde Cem Yılmaz ve Ozan Güven ile başrolleri paylaşmıştır. Hemen ardından Vay Arkadaş filminde Mete Horozoğlu, Ali Atay ve Fırat Tanış ile birlikte oynamıştır.

İlk olarak Türkmax'te yayınlanmakta olan, ardından Star TV'ye geçen 1 Erkek, 1 Kadın adlı televizyon dizisinde “Zeynep Yıldırım” karakterini canlandırmaktaydı. Kısa bir aradan sonra Fox TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan 1 erkek 1 kadın adlı televizyon dizisi isim değişikliğine giderek 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk ve ardından 1 Erkek 1 Kadın 2 Çocuk olarak devam etmektedir. Özgü Namal'ın jüriliğini yaptığı Yetenek Sizsiniz Türkiye programına Namal'ın yerinde kısa süreli bulundu.


FİLMOGRAFİSİ

2005 Banyo Hülya
2005 Beyza'nın Kadınları Beyza Türker, Rabia Çınar, Dilara, Ayla
2009 Güneşi Gördüm Havar
3. Yeşilçam Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne aday gösterildi.
2010 Yahşi Batı Suzan Van Dycke
4. Yeşilçam Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne aday gösterildi.
2010 Vay Arkadaş Nil
2013 Sen Aydınlatırsın Geceyi Yasemin
En iyi yardımcı kadın oyuncu (Sen Aydınlatırsın Geceyi) / 19. Sadri Alışık Ödülleri 2014
2015 Yok Artık! Ceyda

TELEVİZYON

2000 Yedi Numara Yeliz (TV Dizisi)
2002 Aslı ile Kerem Yeliz (TV Dizisi)
2002 Tatlı Hayat Defne-İhsan Yıldırım'ın sekreteri (TV Dizisi)
2003 Yuvam Yıkılmasın Hülya (TV Dizisi)
2003 Çınaraltı Nilüfer (TV Dizisi)
2004 Bütün Çocuklarım Eyşan (TV Dizisi)
2005 Emret Komutanım Üsteğmen Çiğdem (TV Dizisi)
2006 Erkekler Ağlamaz Zeynep (TV Dizisi)
2009 1 Kadın 1 Erkek Zeynep Yıldırım

1. İsmail Cem Televizyon Ödülleri'nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü aldı.

37. Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü aldı

Antalya Televizyon Ödülleri'nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü aldı.

2017 Vatanım Sensin Kara Fatma
2015 Kötü Kedi Şerafettin Misket ve Tacettin (ses)
2018 Aile Arasında

CEREN MORAY SÖZCÜ ile ilgili görsel sonucu

CEREN MORAY KİMDİR?

5 Haziran 1985 doğumlu olan oyuncu memur bir ailenin tek kızı olarak Diyarbakır ‘da dünyaya geldi. Annesi Kastamonuludur. Doğumundan birkaç yıl sonra ailesi ile birlikte İstanbul ‘a taşınan ünlü oyuncu, tiyatro eğitimine küçük yaşlarda başladı. Uzun bir süre Pera Güzel Sanatlar ‘da eğitim alan oyuncu, 2005 yılında Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü ‘nü kazandı ve 2009 yılında üniversiteden mezun oldu.

Yüksek lisans döneminde babası kalp krizi geçirdi ve ardından ünlü oyuncu, hayatını farklı bir yöne çevirmeye karar verdi. Bu sırada bir dizi için teklif geldi ve ilk televizyon deneyimi, 12 yıl önce yayımlanan ve başrollerini Levent Üzümcü, Müjde Ar gibi isimlerin paylaştığı Serseri Aşıklar isimli dizi oldu. Bu diziden sonra televizyonun yolları kendisine açılmış oldu. Birkaç yıl televizyona ara vererek eğitimlerini sürdüren Moray, 2007-2010 yılları arasında ekrana gelen ve dönemin fenomen gençlik dizisi olan Kavak Yelleri dizisinde Su karakterini canlandırıyordu.

Ancak onun asıl büyük çıkışı, O Hayat Benim ile oldu. Dizide Efsun karakterini canlandıran ve daha ilk bölümlerde başrolün önüne geçerek dizinin başrolü haline gelen Ceren Moray, gerçek anlamda başarılı bir oyunculuk performansı ile dikkat çekti. Dizide zengin yaşantıya uyum sağlamaya çalışan varoş bir kızı canlandıran ünlü oyuncu, Efsun karakterini canlandırabilecek belki de en iyi isim oldu. Dizinin bu denli popüler olmasında Ceren Moray’ın etkisi büyük.

ROL ALDIĞI YAPIMLAR

Sinema

2014 – Bi Küçük Eylül Meselesi (Berrak)

2015 – Yok Artık! (Ebru)

2016 – Olaylar Olaylar (Merve)

Televizyon

2003 – Serseri Aşıklar

2004- Dayı (Simge)

2005- Nefes Nefese (Ezgi)

2007 – 2008 – Doktorlar (Senem)

2007 – 2010 – Kavak Yelleri (Sultan / Su)

2012 – İşler Güçler (Zehra Cengiz)

2014 – O Hayat Benim (Efsun Demirci Atahan)

2016 – El Değmemiş Aşk (Feryal)

NURSEL KÖSE SÖZCÜ ile ilgili görsel sonucu

NURSEL KÖSE KİMDİR?

Nursel Köse 29 Mart 1961 tarihinde Malatya’dfa doğmuştur. Türk dizi ve sinema oyuncusu.1978 yılında özel öğrenci olarak Almanya’ya giden Nursel Köse, mimarlık tahsili yaptı. Öğrenciyken paralelinde, aktör, komedyen, yazar, şair ve radyo tiyatrosu yazarı olarak çalıştı. Yönetmen, oyuncu ve komedyen olarak çeşitli off tiyatrolarını kurdu ve oyun koydu ve oynadı. Ayrıca birçok gençlik, çocuk ve Almanya’da kadın tiyatro projelerinde yönetimi devraldı.

Nursel Köse 1992 yılında “Yerkozmetikçileri” -Die Bodenkosmetikerinnen- Almanya’daki ilk yabancı kadın kabare gurubunu kurdu. Bu grupta, yönetmen, oyuncu ve söz yazarı olarak çalıştı. 1992-2007 yıllarında kadar tüm Almanya’ya ve Almanca konuşulan ülkelere turneler yaptı. 2009 sezonunda SAKM/İstanbul da “Bacemdeki Ayi” adlı oyunda baş rol oynadı. Halen İstanbul ve Berlin set ve sahnelerinde mekik dokuyor..

Beyaz perdede ilk kez Hark Bohm’un bilinen filmi Yasemin de göründü. 2003 yılında Buket Alakuş’un ödüllü film Anam ile uluslararası üne sahip öncü bir rol oynadı. Daha sonra Savannah, Kebab Connection ve Başka bir lig sinema filmlerinde rol aldı. Almanya’da “Aile Avukat”, “Yeni Başlayanlar İçin Türkçe”, “Bölge 40”, “Soko Köln”. Serilerinde bazen Arap, bazen iranlı, bazen İtalyan kadın olarak rol aldı , 2007 yılında Yaşamın Kıyısında Fatih Akın’ın filminde rol aldı ve film 60 Cannes Film Festivali ” 44 Antalya Uluslararası Film Festivali “(Türkiye) yarışmalarında çeşitli ödüller kazandı. Ayrıca film 2007 yılında Alman Filmi olarak Oscar‘a aday oldu. Nursel Köse “Yaşamın Kıyısında” filmindeki ” Yeter karakteri için 44.Antalya Film Festivali, Ankara Uluslararası Film Festivali ve “1. Yesilçam Film Ödülleri” Yardımcı Dalda En İyi Kadın Oyuncu Ödüllerini aldı. Feo Aladağ yapımı “Ayrılık” “Die Fremde” sinema ” Ziegler Film üretimi dizi “Boğazda Cinayet Masası”, Tatort da Mehmet Kurtuluş ve Erol Sander ile oynadı. Nursel Köse, Semir Aslanyürek in (“Yedi Avlu”) ve “72.Koğuş” Murat Saraçoğlunun sinema filmlerinde rol aldı.

2012’de yönetmen Züli Aladağ’ın “300 Worte Deutsch” adlı sinema filminde, 2013’te yönetmen Kutluğ Ataman’ın “Kuzu” adli sinema filminde ve yönetmen Erhan Güleryüz ile “Kafkas” sinema filminde oynadı. Nursel Köse 2013 yılında ” ENKAZ” adlı kısa filmi yazdı ve yönetti.

Nursel Köse'nin radyo tiyatroları 1997-2009 yılları arasında Westdeutscher Rundfunk WDR tarafından üretildi.

FİLMOGRAFİ

Sinema

1988 Yasemin Emine
2001 Anam Anam
2003 Une grande fille comme toi TV filmi
2003 Savannah Frau Dubonnet TV filmi
2004 Kebab Connection Hatice, Ibos Mutter
2005 Eine andere Liga Hayats Chefin
2007 Yaşamın Kıyısında Yeter Öztürk
2009 7 Avlu Zarife
2010 Ayrılık Gül
2011 Kardelen Hatice
2011 72. Koğuş Kuru Nedime
2011 Merhaba Aunt Mine Kısa film
2011 Anduni – Fremde Heimat
2012 Dedeler En Iyisini Bilir Makbule Kısa film
2013 300 Worte Deutsch Aunt Damla
2014 Kuzu Safiye
2016 Kaçma Birader Züleyha

Televizyon (Dizi)

2004 – SOKO Köln – Aische Ceman
2005 – Sessiz gece – Aylin
2007 – Türkisch für Anfänger (Yeni Başlayanlar için Türkçe) – Gülcan Süleyman
2007 – Kavak Yelleri – Nur Seven
2007 – Kartallar Yüksek Uçar – Mebrure
2007 – Die Familienanwältin – Frau Yilmaz
2008 – Kalpsiz Adam – Meliha
2008 – Tatort – Immobilienmaklerin
2008 – Großstadtrevier
2009 – Mordkommission Istanbul – Yelda Akdamar
2009 – Kış Masalı
2011 – Al Yazmalım – Maryamhan
2012 – Kötü Yol – Bedia
2012 – München 7 – Ayşe Armut
2014 – Paramparça – Keriman Akçatepe

Ödülleri

2007 – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Yaşamın Kıyısında – 44. Antalya Altın Portakal Film Festivali
2007 – Yaşamın Kıyısında – 19. Ankara Uluslararası Film Festivali
2007 – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Yaşamın Kıyısında – 1.Yeşilçam Ödülleri
2010 – Onur Ödülü – Safranbolu film Festivali
2010 – Onur Ödülü – Datça film festivali
2014 – Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu – 51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali

Kitapları

1996 – Der Liebe zum Trotz / Sevdaya İnat – Şiir
1997 – Hafızamda Oturuyorsun – Şiir
2000 – Ütopya – Şiir
2000 – WDR – Şiir, Öykü

Radyo Tiyatrosu

1996 – Die Ameisenfrau
1998 – Der Schlangenbrunnen
2008 – Der verbannte Vogel
2009 – Sürgün Kusu

kenaneceinstagram

KENAN ECE KİMDİR?

24 Aralık 1980 doğumludur. Liseyi Avusrturya Lisesi'nde tamamladıktan sonra Amerika'ya giderek Davidson College'de tiyatro ve ekonomi eğitimi almıştır.

Üniversitenin ardından dört yıl kadar Dublin'de yaşamıştır. Daha sonra Gaeity School of Acting ve Irish Film Academy'de oyunculuk eğitimi almıştır.

İrlanda dizisi olan Fair City'nin 13 bölümünde rol almıştır. Türkiye'ye dönen Kenan Ece'nin ilk projesi Yüreğine Sor isimli sinema filmi olmuştur. Daha sonraki yıllarda Beni Unutma, Deli Saraylı, İzmir Çetesi, Kalp Hırsızı gibi dizi ve filmde oynamıştır.

FİLMOGRAFİ

2015 – Ertuğrul 1890 (Sinema Filmi)
2015 – Güllerin Savaşı (TV Dizisi)
2015 – Aşk Olsun (Sinema Filmi)
2014 – Kalp Hırsızı (Tekin) (TV Dizisi)
2014 – Gulyabani (Murat) (Sinema Filmi)
2012 – Çakallarla Dans 2 : Hastasıyız Dede(Sinema Filmi)
2012 – Son (TV Dizisi)
2012 – Sağ Salim (Ayhan) (Sinema Filmi)
2012 – Krem (TV Dizisi)
2011 – İzmir Çetesi (Ateş) (TV Dizisi)
2011 – Bul Beni (Sinema Filmi)
2011 – Beni Unutma (Hakan) (Sinema Filmi)
2011 – Ay Tutulması (Kenan) (TV Dizisi)
2010 – Samanyolu (Namık) (TV Dizisi)
2010 – Gecekondu (Kendisi) (Tv Programı)
2010 – Deli Saraylı (Emir Zahir) (TV Dizisi)
2009 – Masumlar (Kaan) (TV Dizisi)
2009 – Yüreğine Sor (Mustafa) (Sinema Filmi)

TEOMAN KUMBARACIBAŞI SÖZCÜ ile ilgili görsel sonucu

TEOMAN KUMBARACIBAŞI KİMDİR

Teoman Kumbaracıbaşı 18 Ekim 1971’de Arjantinli bir anneyle Türk babanın oğlu olarak Arjantin’de doğdu. 6 yaşındayken Türkiye’ye geldi. Türkçeyi İlkokulda öğrenen Teoman Kumbaracıbaşı, Tiyatroyla Avusturya Lisesi’ndeyken tanıştı. İ.T.Ü. Gemi İnşaatı Mühendisliğini kazandı ve bitirdi.

Çeşitli tiyatrolarda sahne önü ve arkasında çalıştı.

2003 yılında “Yazı Tura” filmi ilk uzun metrajlı filmi oldu ve burada homoseksüel bir karakter olan Teoman’ı canlandırdı. Bu role hazırlanışını şöyle anlatıyor:

Aslı Tandoğan ve Beste Bereket ile Kraft Dublaj Stüdyosunu kurdu. 2005 yılında Aşk Yolu isimli TV Filminde rol aldı.

Yine 2005 yılında Mahsun Kırmızıgül ve Beren Saat ile birlikte “Aşka Sürgün” isimli dizide Arda ve Civan Azizoğlu karakterlerini canlandırdı. Dizi bitmeden diziden ayrıldı. 2006 yılında “Gözyaşı Çetesi” isimli dizide “Serdar” rolüne hayat verdi. 2010 yılında Ata Demirer’in yönettiği Eyyvah Eyvah 2 filminde rol aldı.

“Omzumdaki Melek” isimli tiyatro oyununda rol aldı. Özel Bir Lisenin Tiyatrosunu yönetmektedir. “Güneşin Kızları” dizisinde (Ahmet) karakterini canlandırdı. “Kördüğüm” adlı diziye (Murat) karakteriyle dahil oldu.

Kendi yaptığı süt reçelini pazarlarda sattığı Türkiye ve 14 yaşından beri gitmediği Arjantin’de internete yansımıştır.

ROL ALDIĞI OYUNLAR

Matmazel Julie’den Esinti : Partick Marber – Nilüfer Sanat Tiyatrosu – 2012
Şems Unutma : Özen Yula – CEF Tiyatro ve Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu – 2011
Omuzumdaki Melek : Stephan Levi – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 2007

FİLMOGRAFİ

Girdap
Made in Europa
Yazı Tura
Gecenin Kanatları
Jack Hunter and the Lost Treasure of Ugarit
Kara Duvak
Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam
Binbir Gece
Aşka Sürgün
Gözyaşı Çetesi
Ayışığı
Aşk Yolu
Kılıç Günü
Eyyvah Eyvah 2
Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak
Evim Sensin
Aşk Kırmızı
Eyyvah Eyvah 3
Galip Derviş (Selman Teker) (Konuk Oyuncu)
Güneşin Kızları – 2015 (Ahmet)
Kördüğüm – 2016 (Murat)

ruchancaliskuryoutube

ZEYNEP RÜÇHAN ÇALIŞKUR KİMDİR?

Zeynep Rüçhan Çalışkur, 13 Şubat 1947’de Trabzon’da doğdu. Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan sanatçı, 1979 yılında Devlet Tiyatroları kadrosuna girdi. Uzun yıllar tiyatroda oyunculuk yapan Rüçhan Çalışkur, 2003 yılında kamera karşısına da geçerek, sinema ve dizi filmlerde rol almaya başladı. Çalışkur, aynı zamanda bir seslendirme sanatçısıdır.

ÖDÜLLERİ

5. Afife Tiyatro Ödülleri, 2001, Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu, Leenane’in Güzellik Kraliçesi
23. Uluslararası İstanbul Film Festivali, 2004, En İyi Kadın Oyuncu, Bulutları Beklerken

ROL ALDIĞI OYUNLAR

Yağmur Durduğunda : Andrew Bovell – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 2012
Onca Yoksulluk Varken : Emile Ajar – Tiyatrokare – 2011
Ben Ruhi Bey Nasılım : Edip Cansever – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 2001
Leenane’in Güzellik Kraliçesi : Martin McDonagh – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 2000
Bir Ölümün Toplumsal Anatomisi – Oktay Arayıcı – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1998
Sekiz Kadın : Robert Thomas – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1996
Tanrı : Woody Allen – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1994
Kassandra : Stelio Fiorenza – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1993
Yedi Kadın : Barbara Schottenfeld – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1992
Afife Jale : Nezihe Araz – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1991
Danton’un Ölümü : Georg Büchner – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1990
İçimizden Biri : Neil Simon – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1987
Ermiş Jeanne : George Bernard Shaw – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1986
Cadıların Macbethi : William Shakespeare den Uyarlayan Müge Gürman – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1986
Sahibinin Sesi : Sevim Burak – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1985
Toprağı Bol Olsun : Branislav Nusiç – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1985
Lisistrata : Aristophanes – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1984
Beyaz At : Henrik Ibsen – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1982
Barış Gezegeni : Ülker Köksal – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1981
Duruşma (oyun) : Franz Kafka\André Gide\Jean-Louis Barrault – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1979
Deli Dumrul : Güngör Dilmen – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1979
Harould ve Maude : Colin Higgins – Ankara Devlet Tiyatrosu – 1977
Fazilet Eczanesi : Haldun Taner – Ankara Devlet Tiyatrosu – 1976

FİLMOGRAFİSİ

Yeter : Tarkan Karlıdağ – 2016
Yılanların Öcü : Cemal Şan – 2014
Zerre : Erdem Tepegöz – 2012
Rüzgarlar : Selim Evci – 2012
Elveda Katya : Ahmet Sönmez – 2012
Benim İçin Üzülme : Serkan Birinci – 2012
Acayip Hikayeler : Veli Çelik – 2012
Zenne : Mehmet Binay-M. Caner Alper – 2011
Türkan : Cemal Şan – 2011
Şüphe (dizi) : Nisan Akman – 2011
Abimm! : Şafak Bal – (2009)
Parmaklıklar Ardında : Hakan Gürtop – (2009)
Güldünya (dizi) : Ömür Atay – 2009
Lodos (film) : Didem Erayda – 2008
Yersiz Yurtsuz : Cemal Şan – 2007
Kınalı Kuzular : Tunç Davut – Reşit Paşa Vapuru – 2007
Kınalı Kuzular : Tunç Davut – Üç Kardeş – 2007
Dede Korkut Hikayeleri : Attila Candemir – 2007
Rüya Gibi : Ömür Atay – 2006
Cemile (dizi) : Özer Kızıltan – 2006
Kabuslar Evi : Uluç Bayraktar Çarşamba Karısı – 2006
Körfez Ateşi : Şafak Bakkalbaşıoğlu – 2005
Zeytin Dalı : Hakan Gürtop – 2005
Ihlamurlar Altında : Aydın Bulut – 2005
24 Saat : Uluç Bayraktar – 2004
Bulutları Beklerken : Yeşim Ustaoğlu – 2003
Unutma Beni : Türkan Derya – 2002

Ön İzlemesi, seyirciden tam not aldı!

Limon Film imzalı projenin başrollerinde Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı ve Ruçhan Çalışkur yer alıyor. Projenin yönetmen koltuğunda İftarlık Gazoz, Dondurmam Kaymak gibi başarılı projelere imza atan Yüksel Aksu oturuyor.

Deniz (Demet Evgar) cezaevine girdiğinde sert, acımasız gerçekliği ile yüzleşiyor bu dört duvar arasındaki hayatın. Avlu'da ise onu bekleyen bir zorluk daha var Azra (Ceren Moray) ve Kudret'in (Nursel Köse) hüküm süren düzeni…

Artık Deniz, yeni evi olan 222 numaralı hücrede, tüm tehlikelere karşı hayata tutunması gerekiyor…

Etkileyici sahneleri ile tanıtım dijital platformlarda da yüksek not aldı. Şimdiden zirve yarışında üst sıralarda yer alması beklenen projede Demet Evgar, Ceren Moray ve Nursel Köse'nin yaratacağı karakterler merakla bekleniyor.


Son güncelleme: 10:47 - 14.03.2018