Sözcü Plus Giriş

Demet Şener: Sekiz milyon lira tazminat istedim

Şu sıralar ‘Stil Avcıları’ isimli moda programıyla ekranda boy gösteren Demet Şener; yeni programı, sancılı boşanma süreci ve özel hayatıyla ilgili ilk kez bu kadar açık konuştu. Şener, kendisini aldattığı için İbrahim Kutluay’dan dördü manevi, dördü de maddi olmak üzere toplam 8 milyon lira tazminat istediğini açıkladı.

Yüksel ŞENGÜL
Güncellenme: 11:29, 12/11/2017
Demet Şener: Sekiz milyon lira tazminat istedim

Fedakarlığımın karşılığı sadakatti

Pek çok kişi Demet Şener'in 11 yıllık eşi İbrahim Kutluay'a açtığı boşanma davasını, talep ettiği tazminat miktarını ve şu anki duygularını merak ediyor. 16 Kasım'da İbrahim Kutluay'a açtığı boşanma davasının ilk duruşmasına çıkacak olan Demet Şener, yeni programı ve modanın yanı sıra özel hayatıyla ilgili sorulara da samimiyetle cevap verdi…

– Sinema, ekran ve podyumdan sonra seni nasıl bir yolculuk bekliyor?

Sağlık, spor ve beslenme vazgeçilmez konularım. Kadınların her zaman güçlü ve bakımlı olması gerek çünkü çoğumuz anneyiz ve çocuk yetiştiriyoruz. Güçlü olmamız şart.

– Her zaman güçlü müsün?

Yaşadığım sıkıntılarla baş edecek güce sahibim. Gücümü de kızım İrem (11) ve oğlum Ömer'den (9) alıyorum. Ailem beni böyle yetiştirdi.

247726

– Boşanma davanın tarihi ne?

16 Kasım Perşembe günü açtığım davanın ilk duruşması yapılacak.

-Talep ettiğin tazminat miktarı merak konusu oldu. Bize bunun la ilgili en doğru bilgiyi verir misin?

Dört milyon lira maddi, dört milyon lira da manevi tazminat istiyorum.

– Her hatanın bir bedeli oluyor…

Elbette ama adaletin kestiği parmak acımaz. Ortada bir evlilik kurumu var ve Türk Medeni Kanunu ortada, net. Eğer taraflardan biri zina yapıyorsa, bununla ilgili cezayı ben değil Türk Adaleti belirleyecek. Bu sırada çocukların sayısı ve birlikte yaşanan evlilik yılları da göz önünde bulundurulacak. 16 yılımı verdim ben İbrahim'e; iki tane pırlanta gibi çocuk verdim. Çocuklarımın geleceğini düşünmek zorundayım.

– Ezilen, aldatılan kadınların Demet Şener'i örnek alarak dik durmaya çalıştıklarını biliyor musun?

Bu konuda çok mesaj alıyorum. Sokakta yürürken bile yanıma gelip bana sarılıyorlar ve “Her zaman senin yanındayız” diyorlar. Yaptığım fedakarlığı herkes biliyor; ben fedakarlığımın karşılığı olarak para istemiyorum. Benim fedakarlığımın karşılığı sadakatti ama o sadakat ne yazık ki bana gösterilemedi. Bu aileyi dağıtan kişinin hatası ortada ve bunun bedelini hukuk yoluyla ödeyecek.

– Bir geri dönüş, barış mümkün olamaz mı?

Asla! Asla geri dönüş olamaz. Acı ama gerçek bu. Hayatta her şey mümkündür. Ancak bu ihanetten sonra çok yanlış davrandı ve hâlâ da öyle davranmaya devam ediyor. Bence artık aklını başına alması gerek. Böyle olmamalıydı; bu olay sessiz sedasız bitirilmeliydi.

_mg_2709

Türk Kadını zevkli ama giyinmeyi bilmiyor

Çekimleri Reşadiye'de kiralanan büyük bir villada yapılan ve hafta içi her gün FOX ekranında izleyiciyle buluşan ‘Stil Avcıları'nın sunucuları Demet Şener, Uğurkan Erez ve Hakan Akkaya ile sadece programı değil, moda da konuştuk. Bu arada Demet Şener'e, son dönemde herkesin merak ettiği boşanma davası hakkındaki ayrıntıları da sorduk.

_mg_2720

-Sunduğunuz programın amacı nedir?

Demet Şener:
Eğlenirken ve yarışırken amacımız, ekran başındaki hanımlara moda konusunda bilgiler vermek. ‘Stil Avcıları'nda yarışan 10 genç kız aslında araç; asıl amaç ekran önündeki milyonlara moda konusunda tüyolar verebilmektir.

_mg_2668

Uğurkan Erez:
İzleyiciyle modayla ilgili püf noktaları paylaşıyoruz.

Hakan Akkaya: Bundan önce televizyonda yayınlanan bu tarz moda programlarının hepsinde ben vardım; yine varım. Biz moda konusunda bir şeyin nasıl olması gerektiğini göstermeye çalışıyoruz. Türk kadını hatanın ne olduğunu görünce, bunu kendi giyimine anında uygulayabiliyor.

-Siz programın jürisisiniz ve adil olmanız şart. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?

D.Ş.: Her konuda adaletli olunması gerektiği gibi programımızda da puan verirken adil olmaya çalışıyoruz. Biz yarışmacıları giysileri konusunda değerlendirip eleştiriyoruz. Kimseyi kişiliğiyle ilgili eleştirmiyoruz.

U.E.: Örneğin bugün Hakan ten rengine göre giyilmesi gereken renkleri anlattı programda. Bu tür bilgiler adil olmak kadar önemli…

Genele bakıp, detaya inmiyorlar

-Türk kadını modayı ve giyinmesini tam anlamıyla biliyor mu?

D.Ş.:
Türk kadını zevkli ama ne yazık ki bedenlerine göre giyinmeyi bilmiyor.

H.A.:
Türk kadını genele bakıp, detaya inmiyor.

_mg_2625

-Bir kitap çıkardın ve gelirini yardım amaçlı dağıtıyorsun…

H.A.:
‘Hakan Akkaya ile Moda Atölyesi' adlı kitabımın tüm gelirini, AIDS hastalarına bağışlıyorum. Ünlü kişiler bu tür derneklere destek vermeli.

-Demet Şener de yardım konusunda hassas. Örneğin, eğitimine destek verdiği çocuklar olduğunu biliyorum.

D.Ş.: Annemin üzerinden eğitimlerini üstlendiğim çocuklar var. Ayrıca Çocuk Esirgeme Kurumu'yla da işbirliği yapıyoruz. Bu özelliğim pek bilinmez.

U.E.:
Ben de açıklıyorum o zaman. Annemin geçmişte öğretmenlik yaptığı Kırklareli Vize’de annem adına Adalet Erez İlkokulu'nu yaptırdım.

Yayınlanma Tarihi:01:52,