Demet Şener, ‘öteki kadın’ davasını kaybetti

Demet Şener evlilik birliği içerisinde kocası İbrahim Kutluay ile yasak aşk yaşadığı gerekçesiyle Edvina Sponza’ya açtığı 500 bin TL’lik tazminat davasını kaybetti. Eski manken Demet Şener Kutluay, eski milli basketbolcu eşi İbrahim Kutluay’la evlililiğini yıktığı iddiasıyla Edvina Sponza’ya açtığı manevi tazminat davasında karar çıktı. İstanbul 17. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen duruşmada tarafları avukatları temsil etti.

Demet Şener, ‘öteki kadın’ davasını kaybetti

Şener’in Avukat Nezihe Hıdıroğlu, açtıkları davanın evlilik dışı ilişkiye dayanmadığını, Edvina Sponza’nın doğrudan Demet Şener’i hedef aldığını ileri sürdü. Hıdıroğlu, “Sponza, el yazısı notları ve iç çamaşırlarını şoförü ile Demet Şener’e göndererek, telefonla da ‘Bunu kocan bana aldı’ demiştir. Bu durum karşısında Demet Şener ağır travma yaşamıştır. Müvekkilimin doğrudan kişilik haklarına saldırı niteliği taşımaktadır. Bu dava öteki kadın davası değildir. Karşı tarafın sunduğu Yargıtay içtahatları bu dava ile ilgili değildir. Davamızın kabulüne karar verilsin” dedi.

SPONZA’NIN AVUKATI YARGITAY KARARINI EMSAL GÖSTERDİ

Edvina Sponza’nın avukatı ise davanın evlilik dışı ilişkiye dayandırılarak açıldığını belirterek, “Bununla ilgili Yargıtay Genel Kurulu’nun içtihatları bulunmaktadır. Bu nedenle davanın reddedilmesini talep ediyoruz” dedi.

DAVA REDDEDİLDİ

Mahkeme davanın bittiğini belirterek gerekçesini sonradan açıklamak üzere davanın reddine karar verdi.

YARGITAY: ALDATILAN EŞ, SEVGİLİDEN TAZMİNAT İSTEYEMEZ

Yargıtay Büyük Genel Kurulu, (İçtihatı Birleştirme Kurulu) Temmuz ayında verdiği kararında, “Sevgililerin evlilik birliğinin tarafı olmadığından, aldatılan eş, aldatan eşin, evliliğin bitmesine neden olan üçüncü kişi konumundaki sevgilisinden manevi tazminat isteyemez” diyerek içtihat kararı vermişti.

Demet Şener: Bu bir 'zina'dır! İlginizi Çekebilir Demet Şener: Bu bir 'zina'dır!
Loading...