Dilan Çiçek Deniz kimdir? Dilan Çiçek Deniz kaç yaşında, nereli?

Kendi kitlesini oluşturan dizi Çukur’da, Yamaç’ın büyük aşkı; deli dolu, dik kafalı, yaşam enerjisi yüksek ve güzel bir genç kadın olan Sena Koçovalı karakterine hayat veren Dilan Çiçek Deniz hakkında merak ettiğiniz her şeyi tüm detayları ile haberimizde bulabilirsiniz… Dilan Çiçek Deniz kimdir? Nerede doğdu, kaç yaşında, boyu, kilosu, oynadığı diziler ve filmler…

Dilan Çiçek Deniz kimdir? Dilan Çiçek Deniz kaç yaşında, nereli?

Dilan Çiçek Deniz, 28 Şubat 1995 doğumludur. Aslen Sivaslıdır. Lise döneminde tiyatro eğitimi almaya başladı. Ege Üniversitesi'nde Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde okuyan Dilan Çiçek Deniz hakkında bilmek istedikleriniz haberimizde… Dilan Çiçek Deniz kimdir, nerelidir?

DİLAN ÇİÇEK DENİZ KİMDİR?

28 Şubat 1995 yılında Sivas'ta doğan 23 yaşındaki Dilan Çiçek Deniz, lise yıllarında 3 yıl boyunca tiyatro eğitimi aldı ve 17 yaşındayken katıldığı Liselerarası Tiyatro Yarışması’nda ödül kazandı. Ege Üniversitesi Turizm Rehberliği’nden öğrenim görürken asıl istediği bölüm olan Karşılaştırmalı Edebiyat sınavlarına girerek geçiş yaptı. Annesi ve babası öğretmen olan ve modellik de yapan Dilan Çiçek Deniz, 2014 yılında düzenlenen Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasına katılmıştır. Yarışmada 2. olan Dilan Çiçek Deniz, Türkiye'yi 2015 yılında Miami'de düzenlenen kainat güzellik yarışmasında temsil etmiştir.

Dilan Çiçek Deniz Türkiye’yi uluslararası birçok yarışmada temsil etti.

Deniz, ilk olarak 2015 yılında “Tatlı Küçük Yalanlar” dizisinde Ebru rolünde kamera karşısına geçti. Daha sonra “Güneşin Kızları” dizisinde Elif karakterine hayat verdi. 2016-2017 döneminde “Bodrum Masalı” dizisinde Su Ergüven karakterini canlandıran Deniz, son olarak “Çukur” dizisinde Sena karakterini canlandırmaya devam etmektedir. 1.80 metre boyunda, ve 55 kilo olan Dilan Çiçek Deniz Kova burcudur.

Dilan Çiçek Deniz'in rol aldığı diziler

Çukur (Sena) – 2017-2018
Bodrum Masalı (Su Ergüven) – 2016 – 2017
Güneşin Kızları (Elif) – 2015
Tatlı Küçük Yalancılar (Ebru) – 2015

Dilan Çiçek Deniz ünlü iç çamaşırı firmasının seçimlerine katıldı İlginizi Çekebilir Dilan Çiçek Deniz ünlü iç çamaşırı firmasının seçimlerine katıldı
Loading...