Dilan’ın ‘Tatlıses’ zaferi!

Şarkıcı Dilan, babası İbrahim Tatlıses’in soyadını kullanmak için açtığı davayı kazandı. Dilan Çıtak olarak tanınan genç şarkıcı artık Dilan Tatlıses olarak anılacak.

Dilan’ın ‘Tatlıses’ zaferi!

Tatlıses soyadına kavuşan Dilan Çıtak, şimdiye dek kullandığı soyadını ise kaybetti. Asliye Hukuk Mahkemesi, davada Dilan’ın teyzesi Hülya Kulakçı‘yı tanık olarak dinledi. Kulakçı, “Davacı ses sanatçısı İbrahim Tatlıses’in kızıdır. Ancak davacının annesi ile İbrahim Tatlıses resmi evli olmadı. Bu nedenle Dilan, annesinin sonradan evlendiği Cem Çıtak’ın soyadını almıştır. Dilan’ın babası İbrahim Tatlıses olduğundan o da babasının soyadını kullanmak istemektedir” dedi. Tanık ifadesinin ardından mahkeme, Dilan’ın “Soyadı değişikliği ve düzeltilmesi” talebini kabul ederek şarkıcının soyadının Tatlıses olarak değiştirilmesine karar verdi.

dilan-citak-88

MAHKEME ‘ÇITAK’I KABUL ETMEDİ

Dilan, Tatlıses soyadını Çıtak soyadı ile birlikte kullanmayı talep ettiyse de mahkeme bu talebi reddetti. Sabah’ın haberine göre şarkıcının bu talebi mahkeme tarafından hukuken mümkün olmadığı için kabul görmedi. Bu nedenle şarkıcı yalnızca Tatlıses soyadını resmi olarak kullanabilecek. Dilan’ın annesi Işıl Çıtak, İbrahim Tatlıses ile ‘Kara Zindan’ filminin çekimleri sırasında tanışıp yakınlaşmıştı. Çiftin birlikteliğinden Dilan doğmuştu.

EYLÜL’DE NİKAH MASASINA OTURACAK

Nişanlısı Levent Dörter ile yeni yılı Kozyatağı Hilton Otel'in içinde yer alan Al SharQ'da karşılayan Dilan, sahne performansı ve şovunun yanı sıra bitmeyen enerjisiyle ilgi odağı oldu. Programı süresince geniş repertuarı ile büyük beğeni toplayan Dilan, sahnede Gülşen, Sezen Aksu, Tarkan, Sıla, Hadise, Demet Akalın şarkıları seslendirdi. Çift, 2018'de evleneceklerinin müjdesini verirken, 16 Eylül'de nikah masasına oturacaklarını duyurdu.

Tatlıses'in kızı Dilan Çıtak'ın annesi ilk kez görüntülendi İlginizi Çekebilir Tatlıses'in kızı Dilan Çıtak'ın annesi ilk kez görüntülendi