Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dilay Çetinçay kimdir? Genç oyuncunun ölüm nedeni kist nedir?
Dilay Çetinçay kimdir? Genç oyuncunun ölüm nedeni kist nedir?
26 yaşında hayatını kaybeden genç oyuncu Dilay Çetinçay kimdir? Ölüm nedeni Kist nedir? İşte genç yaşta kist nedeni ile yaşamını yitiren Dilan Çetinçay ile ilgili merak edilenler ve yaşam öyküsü...
Magazin 31 Ocak 2018 - 08:24

Dilay Çetinçay kimdir? Ölüm nedeni kist nedir? soruları genç oyuncunun ölümünün hemen ardından gündeme geldi. İşte genç yaşta hayatını kaybeden genç oyuncu ve hastalığı ile ilgili bilinmeyenler…

DİLAY ÇETİNÇAY KİMDİR?

Dilay Çetinçay 1990 yılında Adana’da doğmuştur. Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu Dilay, Türkiye'nin ünlü bir firmasında ürün geliştirme bünyesinde çalışmaya başlamıştı.

DİLAN ÇETİNÇAY'IN HASTALIĞI NEYDİ?

Bebek yüzlü olarak bilinen Dilay Çetinçay basit bir kist ameliyatı için özel bir hastaneye gitti. Hastanede geçirdiği sağlık operasyonu sonrası fenalaşan Dilay Çetinçay'ın yeterli müdahale yapılmadığı için hayatını kaybettiği söyleniyor. Dilay Çetinçay’ın hayatını kaybettiği kist neden olur?

Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitiren 28 yaşındaki Dilay Çetinçay, Türkiye'nin ünlü bir firmasında ürün geliştirme bünyesinde çalışmaya başlamıştı. Kısa sürede dizi filmlerde de aranan yüz olmaya başladı. Genç kız, kadın hastalıklarıyla ilgili rahatsızlığını çözmek amacıyla internet aracılığı ile bulduğu Dr. A.K.'nın sahibi ve yöneticisi olduğu kliniğe başvurdu. Ameliyat bitince Çetinçay fenalaştı.

dilay-3

ARKADAŞLARI İSYAN ETTİ

Bu esnada klinikte yeterli müdahale yapılma olasılığı olmaması üzerine Çetinçay, apar topar kliniğin karşısında bulunan bir hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen genç kız kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Klinik sahibi Yardımcı Doçent Doktor A.K., ifadesi alınarak serbest bırakıldı. Dilay Çetinçay’ın sosyal medyada bulunan hesaplarında arkadaşları, “Basit bir kist alma ameliyatı ölümle sonuçlandı bu işin sonuna kadar gidilmesi gerekir” şeklinde yorumlar yaparken Çetinçay’ın babası Emekli Emniyet Havacılık Daire Başkanı Mustafa Çetinçay ise, “Kızım basit bir kist ameliyatı olmak için Bakırköy’de bir kliniğe gitmiş

KİST NEDİR?

Yumurtalık kistleri, yumurtalık dokusundan ortaya çıkan kistlerdir. İyi huylu veya kötü huylu olabilirler. Yumurta kisti, kadında her ay oluşan bir olgudur. Yumurta, kist içerisinde gelişir ve çatlar yumurta oluşur. Hasta gebe kalmazsa bu değerlendirilmez ve sonra hasta zaten adet olur. Bazen bu kistler kalır ve çatlamaz. Adet gecikmesine sebebiyet verebilir. Bunlar fonksiyonel kist olarak karşımıza çıkabilir. Bir de endometrioma dediğimiz çikolata kistleri vardır. Bunların içinde kan birikintisi olur ve hastalarda çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet verir. Adetle geçmez hatta daha da büyüyebilir. Bazı kistler de kötü huylu olurlar. Yumurtalık kanseri dediğimiz bir durum oluşturur. Çeşitli sınıflandırmaları vardır. Ultrason ile tespit edilebilir. Yakın takip etmek ve hemen tedavi etmek gerekir. O yüzden her kistte mutlaka doktor kontrolü şarttır.