Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dip dizisinin konusu ne? Oyuncuları kimler? İşte yeni diziye dair merak edilenler…
Dip dizisinin konusu ne? Oyuncuları kimler? İşte yeni diziye dair merak edilenler…
Özellikle polisiye dizi severler bu akşam başlayacak olan Dip için nefeslerini tuttu. Başrollerinde İlker Kaleli ve Neslihan Atagül'ün yer aldığı yeni dizi Dip'in ekran macerası başlıyor. Dip dizisine dair merak ettiğiniz her şey haberimizde. İşte Dip dizisinin konusu ne? ve Oyuncuları kim? sorularının yanıtı...
Magazin 30 Mart 2018 - 14:22

Dizi severler yeni bir polisiye diziyle tanışmaya hazırlanıyor! Baş rollerinde İlker Kaleli ve Neslihan Atagül’ün yer aldığı belirlenen dizinin diğer rollerinde kimler var? Dizi hangi kanalda yayınlanacak? Dizinin konusu ne? İşte Dip Dizisi’ne dair merak edilen ayrıntılar dizinin künyesi yayınlanan 2. fragman ve daha fazlası…

Dip ilk bölümü ile Mart'ta Puhu TV'de olacak. İddialı yapımın oyuncuları arasında İlker Kaleli, Neslihan Atagül, Bülent Emin Yarar, Berrak Tüzünataç, Lale Mansur, Olgun Toker gibi isimler yer alıyor.

dip

DİP DİZİSİNİN KONUSU

Geçtiğimiz günlerde çekimlerine başlanan dizi, İstanbul Emniyeti’yle ortak çalışan bir intihar ara bulucusu psikiyatrist olan Sahir ile gizemli bir bilim kadını olan Bilge’nin hikayesini anlatıyor.

İstanbul Emniyet’e bağlı olarak intihar girişiminde bulunan kişileri vazgeçirmekle görevli olan İlker Kaleli’nin canlandırdığı Sahir, bir gün telefonuna gelen bir ihbarla, Neslihan Atagül’ün canlandırdığı Bilge’yi bulur. Hayatı sırlarla dolu, gizemli bir bilim kadını olan Bilge’yle tanıştığı andan itibaren Sahir’in önünde yeni ve tehlikeli bir dünyanın kapıları aralanacaktır. İkilinin eşiğinde olduğu bu kapının ardında her sır, yeni bir sırrı doğurmaktadır. Sahir ve Bilge içine atıldıkları bu büyük savaşta hem birbirlerine destek olacak hem de geçmişten, bugünden ve yarından gelen ve gelecek olan yaralarını birlikte saracaklar.

dip3

Dizide psikologu canlandıran İlker Kaleli rolünün hakkını verebilmek için 2 ay boyunca Nişantaşı’ndaki bir psikolojik danışmanlık merkezine gidip uzmanlarla çalışmış.

Hayatı sırlarla dolu, gizemli bir bilim kadını olan Bilge’yle tanıştığı andan itibaren Sahir’in önünde yeni ve tehlikeli bir dünyanın kapıları aralanacaktır.

dip2

DİP DİZİSİ NE ZAMAN, HANGİ KANALDA?

TMC Film'in Türkiye'nin online televizyon kanalı Puhu TV için çektiği iddialı yeni dizisi Dip‘in ne zaman başlayacağı belli oldu. Dip ilk bölümü ile Mart'ta yeni nesil internet televizyonu Puhu TV'de olacak.

DİP OYUNCULARI (OYUNCU KADROSU)

İlker Kaleli, Neslihan Atagül, Bülent Emin Yarar, Berrak Tüzünataç, Lale Mansur, Olgun Toker

İLKER KALELİ SÖZCÜ ile ilgili görsel sonucu

İLKER KALELİ KİMDİR?

İlker Kaleli, 5 Mart 1983 tarihinde Yarı Alman yarı Türk bir anneyle, vanlı bir babanın çocuğu olarak İstanbul’da doğmuştur. Babasının adı Recep Kaleli'dir. 13 yaşındayken anne-babası boşanmıştır. Zor bir çocukluk geçirmiştir. 17 yaşında kendi evine çıkmış. Çocukluğunda müzisyen olmayı istiyordu, ve Nirvana (müzik grubu) ve Kurt Cobain hayranıydı.

16 yaşında Coca Cola Reklam filminde oynadı. İstanbul'da Kültür Üniversitesi'nde Sanat Yönetimi okurken iki sene boyunca Şahika Tekand'ın kurduğu Stüdyo Oyuncuları'nda eğitim aldı. 2006 yılında Mezun olduktan iki sene sonra Lonra’ya gitti ve 4 yıl kaldı. Londra'da LAMDA'da (The London Academy Of Music And Dramatic Art) 3 yıl oyunculuk eğitimi aldı ve 2011 yılında oradan mezun oldu.

Londra'da iken müzikle uğraşmış, DJ'lik yapmış, reklam filmlerinde oynamış. 2012 yılında Türkiye'den gelen teklif üzerine ilk dizisi “son”da oynamaya başladı. Dizinin ana kadrosu Yiğit Özşener, Nehir Erdoğan, Erkan Can, Berrak Tüzünataç ve Engin Altan Düzyatan’dan oluşmaktadır. Diğer öne çıkan oyuncu kadrosu ise Uğur Polat, Aylin Aslım ve Ülkü Duru ve Ahmet Levendoğlu’ndan oluşmaktadır

2012 yılında “Kayıp Şehir” adlı dizide Gökçe Bahadır, Nik Xhelilaj, Nazan Kesal, Uğur Polat, Cansu Tosun ile beraber oynamıştır. 2013 yılında “Kayıp” adlı dizide Mete Horozoğlu, Aslı Enver, Kaan Taşaner, Dolunay Soysert, Kürşat Alnıaçık, Menderes Samancılar ile beraber rol aldı. 2014 yılında İlker Kaleli başrolde olarak “Poyraz Karayel” adlı dizide Burçin Terzioğlu, Musa Uzunlar, Engin Benli, Ali İl ile beraber rol aldı. 2014 yılında “Silsile” adlı sinema filminde Nehir Erdoğan, Serkan Keskin, Tardu Flordun, İlker Kaleli, Esra Bezen Bilgin başrolleri paylaştılar.

YER ALDIĞI FİLM VE DİZİLER

2014 – Silsile (Cenk)(Sinema Filmi)

2014 – Poyraz Karayel (Poyraz Karayel) (TV Dizisi)

2013 – Kayıp (Faik Şaşmaz) (TV Dizisi)

2012 – Kayıp Şehir (İrfan) (TV Dizisi)

2012 – Son (Alper) (TV Dizisi)

NESLİHAN ATAGÜL SÖZCÜ ile ilgili görsel sonucu

NESLİHAN ATAGÜL KİMDİR?

Neslihan Atagül, 20 Ağustos 1992 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Babası Çerkez, annesi ise Rus'tur. Annesi ile babası boşandıktan sonra babası başka biriyle evlenmiştir. Bu evlilikten Neslihan Atagül'ün 2 tane üvey erkek kardeşi olmuştur. Babası Yaşar Atagül, 2016 yılında 56 yaşındayken böbrek yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetmiştir. 8 yaşından beri oyuncu olmak isteyen Neslihan Atagül, 13 yaşına gelince annesi ile birlikte Neşe Erberk'in ajansına kayıt olmuştur. Güzel oyuncuya birçok reklam teklifleri gelmeye başlamış. Teklifleri değerlendiren güzel oyuncu, Kent Tofita joy reklamında oynadı.

Neslihan Atagül, Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Neslihan Atagül, ilk oyunculuk deneyimini 2006 yılında yayınlanan Yaprak Dökümü adlı dizide Deniz rolüyle yaptı. Özel hayatından biraz bahsetmek gerekirsek; kendisi gibi oyuncu olan Kadir Doğulu ile 3 yıla aşkın bir beraberlik yaşadıktan sonra 2016 yılında evlendiler. Fatih Harbiye adlı dizide birlikte rol aldılar.

YER ALDIĞI YAPIMLAR

2006 yılında ”Yaprak Dökümü” adlı dizide Deniz rolünde oynadı.

2010 yılında ”Canım Babam” adlı dizide Pınar rolünde oynadı.

2011-2012 yıllar arası ”Hayat Devam Ediyor” adlı dizide Şirin Bakırcı rolünde oynadı.

2013-2014 yıllar arası ”Fatih Harbiye” adlı dizide Neriman rolünde oynadı.

2015 yılında ”Kara Sevda” adlı dizide Nihan Sezin( Kozcuoğlu) rolünde oynadı.

BÜLENT EMİN YARAR SÖZCÜ ile ilgili görsel sonucu

BÜLENT EMİN YARAR KİMDİR?

Bülent Emin Yarar veya Bülent Yarar, 1961, Ankara’da doğmuştur. Türk tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu, tiyatro yönetmeni. Süper Baba’daki avukat rolü ve Reha Erdem filmlerindeki rolleriyle tanınır.

Ankara’da doğan Yarar, küçüklüğünden itibaren ailesiyle birlikte sıkça tiyatro izledi. Ancak liseyi bitirene kadar, tiyatroyla seyirci olmak dışında ilgilenmedi. Babasının keman çalmasının da etkisiyle müziğe meraklı olan Yarar, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü’ne girdi. Opera öğrenimi sırasında Devlet Tiyatrosu’nda figüran olarak sahneye çıkmaya başladı. Rol aldığı ilk oyun İstanbul Efendisi ‘dir.

Çevresinin ısrarıyla aynı üniversitenin tiyatro bölümüne geçti ve 1989’da buradan mezun oldu. Aynı yıl Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı. 1994-1995 sezonunda İstanbul Devlet Tiyatrosu’na geçti.

İstanbul’la döndükten sonra, Tiyatro Ti’de Ada ve Getto adlı oyunları yönetti. 1998’de Tiyatro Stüdyosu yapımı Balkon (Jean Genet) oyununda, 1999’da Cyrano de Bergerac oyununda başrol oynadı. Oyun Atölyesi’nde Ermişler ya da Günahkarlar oyununda, Haluk Bilginer ve Şenay Gürler’le başrolleri paylaştı. Semaver Kumpanya’da Işıl Kasapoğlu’yla birlikte Mem ile Zin adlı oyunu yönetti.

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Çayhane ve Müfettiş (Gogol) oyunlarında, Dostlar Tiyatrosu’nda Oyun Sonu oyununda başrol oynadı. Atilla Birkiye yönetimindeki İş Sanat Şiir Dinletileri’nde şiir okuyuculuğu yaptı. Tv’de yayınlanan Arka Sıradakiler dizisinde Kemal Hoca karakterini canlandırdı.

Yarar, tiyatro oyuncusu Bennu Yıldırımlar’la 1995’ten bu yana evlidir ve çiftin 1999 doğumlu Ada isminde bir kızları vardır. Halen Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümünde Eğitmen olarak görevini sürdürmektedir.

lalemansuryoutube

LALE MANSUR KİMDİR?

Lale Mansur, 1956 yılında, İstanbul‘da dünyaya geldi. . Babası emekli korgeneral Daniyel Yurdatapan, annesi Suzan Hanım'dır. Abisi müzisyen Şanar Yurdatapan'dır. “Oktadlarında iki abisi daha vardır. İstanbul Devlet Opera ve Balesi‘nde uzun yıllar baş balerin olarak görev yapan sanatçı, ilk olarak 1992 yılında, BBC için çekilen Childhood belgeseli ile oyunculuğa başladı. James Runcie tarafından yönetilen Childhood, ünlü yazar Yaşar Kemal‘in hayatını konu alıyordu.

Los Angeles‘da bulunan Eric Morris Oyunculuk Atölyesi'nde oyunculuk, İstanbul‘da ise diksiyon eğitimi alan Mansur, 1992 yılında ilk uzun metrajlı filmi olan Düş Gezginleri‘nde yer aldı. Usta yönetmen Atıf Yılmaz‘ın kamera arkasına geçtiği film, başarılı oyuncuya Antalya Film Festivali'nde Altın Portakal ödülü kazandırdı.

1993 yılında Şerif Gönen imzalı Amerikalı filminde Şener Şen ile beraber başrolü paylaşan Mansur, 1995‘de Ömer Kavur‘un yönettiği Cemile ve 1997 yılında Atıf Yılmaz‘ın yönetmen koltuğunda oturduğu Nihavend Mucize adlı filmlerde rol aldı.

Sinemanın yanı sıra televizyon dünyasında da karşımıza çıkan başarılı oyuncu aralarında Çatısız Kadınlar, Şaşıfelek Çıkmazı, Hatırla Sevgili ve Kavak Yelleri'nin de bulunduğu pek çok dizide rol aldı. Özellikle Hatırla Sevgili'de canlandırdığı Nezahat Hanım rolüyle eski popüleritesini tekrar yakalamayı başaran Mansur, eski eserlerini bilmeyen yeni nesille de böylece tanışma imkanı yakaladı.

2009 yılında çekilen ve yönetmenliğini Tolga Öztorun‘un gerçekleştirdiği hayvan haklarının korunması hakkındaki kısa film Ezber‘de kamera karşısına geçen Mansur, hayvan hakları konusundaki duyarlılığını böylece izleyicileriyle paylaşma fırsatı yakaladı.

Lale Mansur ile Şanar Yurdatapan kardeşler, Galip Ali Paşa Rızvanbegovic'in oğlu, Osmanlı paşası Mehmet Ali Paşa'nın soyundan geliyor. Saraybosna'da çok sayıda arazinin ve emlakın sahibi Mehmet Ali Paşa'nın malları 1948'de millileştirilmiş. Emekli Korgeneral babaları Daniyel Yurdatapan'ın da sonuçlandıramadığı ‘hak arayışları'nı çocukluktan beri, ‘gelecek, ‘ha geldi ha geliyor' diye sürdürmrkteler.

Lale Mansur, 2010 yılında Kubilay Tuncer'in yazdığı tiyatro oyunda,Yeşim Büber ile beraber sahne aldı. Lale Mansur,1975 yılında ilk evliliğini 19 yaşındayken ünlü müzisyen Atilla Özdemiroğlu ile yaptı. 1980 yılında ise ikinci evliliğini orkestra şefi Cem Mansur ile yaptı. Çocukları yoktur. Lale Mansur, 2013 yılının başında TRT1 ekranlarında gösterime giren “Beni Böyle Sev” adlı dizide rol almıştır. Lale Mansur, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil Adamlar listesine Akdeniz Bölgesinden girmiştir.

ÖDÜLLERİ

2003 – 15. Ankara Film Festivali, “Karşılaşma” En İyi Kadın Oyuncu ödülü
1992 – 29. Antalya Film Şenliği, “Düş Gezginleri” En İyi Kadın Oyuncu ödülü
2002 – 7. Sadri Alışık Ödülleri, “O da Beni Seviyor” En İyi Kadın Oyuncu ödülü

YER ALDIĞI TİYATRO OYUNLARI

Antiloplart
Olağan Mucizeler
Oleanna

YER ALDIĞI YAPIMLAR

1988 – Umut Yarına Kaldı
1992 – Düş Gezginleri
1993 – Tersine Dünya
1993 – Amerikalı
1993 – Yorgun Savaşçı
1994 – Artist Palas
1995 – Cemile Ve Umudun Masalı
1995 – Aşk Üzerine Söylenmemiş Her şey
1997 – Nihavend Mucize
1998 – Mavi Düşler
1999 – Çatısız Kadınlar
2000 – Şaşı Felek Çıkmazı
2000 – Samyeli
2001 – O da Beni Seviyor
2001 – Nasıl Evde Kaldım
2002 – Karşılaşma
2003 – Peki Olur Şekerim
2004 – Gece Yürüyüşü
2004 – Simbiyotik
2005 – Düşler ve Gerçekler
2006 – Hatırla Sevgili
2006 – Esir Kalpler
2007 – Mutluluk
2009 – Dinle Neyden
2009 – Başka Dilde Aşk
2009 – Ezber (Kısa Film)
2010 – Ümitler Kırılınca
2010 – Misafir
2010 – Kavak Yelleri
2011 – Bir ömür Yetmez
2013 – Beni Böyle Sev

olguntokerinstagram

OLGUN TOKER KİMDİR?

Olgun Toker kimdir, 12 Mart 1988 tarihinde Mersin’de dünyaya geldi. Olgun Toker, Icon Talent Menajerliğe bağlı olan tecrübeli oyuncu MSM Konservatuar’da eğitim görmüştür. Annesi ev hanımı, babası kaptan olan olan Olgun Toker Sanayi Ve Ticaret Odası Anadolu Lisesini tamamladıktan sonra karikatürist olmak için İstanbul’a gelmiştir.

Marmara Üniversitesi Arşivcilik Bölümü’nü kazanmış fakat okula devam etmeyerek Müjdat Gezen Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde eğitim almıştır. Genellikle sinema sektöründe yer alan başarılı oyuncu Olgun Toker bir çok sinema filminde yer almıştır.

Olgun Toker’in ajansı tarafından hazırlanmış portfolyo yani Showreel’ine aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

YER ALDIĞI FİLMLER

İlk sinema projesi 2010 yılında çekilen Saklı Hayatlar dizisindeki Can karakteridir. Sonrasında bir çok filmde yer alan oyuncunun filmografisi aşağıdaki gibidir.

2010 – Saklı Hayatlar (Can)
2011 – Bir Ses Böler Geceyi (Zülfü)
2011 – Kurtuluş Son Durak (Hırsız)
2012 – Hükümet Kadın (Adnan)
2013 – Düğün Dernek (Güvenlik)
2014 – Hükümet Kadın 2 (Adnan)
2016 – Küçük Esnaf (Oktay)

DİP DİZİSİ İLK BÖLÜM 2. FRAGMANI

 

 

Son güncelleme: 14:23 - 30.03.2018