Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diriliş Ertuğrul’un 102. yeni bölüm fragmanı geldi!”Hiçbir tuzağın bizi fetih yolundan döndüremez!”
Diriliş Ertuğrul’un 102. yeni bölüm fragmanı geldi!”Hiçbir tuzağın bizi fetih yolundan döndüremez!”
Diriliş 101. son bölüm yayınlandı! İzleyiciler heyecan dolu sahnelerin ardından Diriliş Ertuğrul yeni fragman geldi mi diye araştırmaya başladı. Diriliş Ertuğrul yeni fragman yayınlandı. Kaleye gizlice sızan Ertuğrul Gündüz'ü kurtarabilecek mi? Başlayan büyük savaşta kimler hayatta kalacak? Karacahisar Kalesi fethedilebilecek mi? İşte Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı ve son gelişmeler...
Magazin 11 Ocak 2018 - 09:32

Diriliş Ertuğrul 101. son bölümde heyecan doruğa çıktı. Ertuğrul fetih için harekete geçti. İzleyicilerin merakla beklediği sorunun cevabı geldi. Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı yayınlandı. TRT1’in en popüler dizisi Diriliş Ertuğrul’un 101. son bölümünde ‘Hey düşmandan daha zalim ihanet, sana bu toprakları dar edecem’ diyen Ertuğrul haklı çıkacak mı? Başlayan kanlı savaşta kim galip gelecek? Ertuğrul Bey, Gündüz’ü kurtarabilecek mi? İşte yeni bölüm fragmanı son bölüm izleme linki…

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜM FRAGMANINDA İDDİALI SÖZLER!

Hiçbir tuzağın hiçbir kahpeliğin bizi fetih yolundan döndüremeyeceğini görecekler…

Şehitlerimizin her bir damla kanı bu toprakları perçinlememize vesile olacaktır…

 

dirilis102-2

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 101. BÖLÜM İZLEME BAĞLANTISI

KIZIL ELMA KONUSU GÜNDEME OTURDU

Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinin müjdelendiği Diriliş Ertuğrul dizisinde, Kızıl Elma mesajı sosyal medyada gündeme oturdu. Diriliş Ertuğrul’un 101. bölümünde Ertuğrul Bey, “Kutlu Türk beyleri, bu gazayla yalnızca Karacahisar’ın fetih yolunu açmış olmayacağız. Nikea’nın (şimdiki İznik) ve Constantine’nin de fetih yolunu açmış olacağız” şeklinde konuştu ve Kızılelma konusu merak edilmeye başlandı.

KIZIL ELMA ÜLKÜSÜ NEDİR?

“Kızıl”, Türk kültüründe genellikle kıymetli sayılan bir renk; “elma” ise mistik bir yanı bulunan; bolluk, bereket, şifa kaynağı olarak görülen bir meyvedir. Ancak Kızıl Elma sembolleştirilmesinin elmaya değil, Eski Türklerde Güneş ve Ay'ı anlatan kızıl topa dayandığı düşünülür. Bu top, ‘muncuk' adıyla bayrak ve tuğların tepesini süslemiş ve bazen zaferin işareti, bazen hakimiyetin sembolü, bazen de fethedilmek üzere hedef seçilen yeri ifade etmiştir.

Kızıl Elma imgesinin ilk kez Orta Asya Türkleri arasında doğduğu; Ergenekon Destanında Ergenekon'dan dışarıya çıkma ve kaybedilmiş eski yurdu geri alma idealini simgelediği kabul edilir.. Türkistan’dan Hazar Denizi’nin doğusuna gelen Oğuzların ise Hazar kağanının ipek çadırının üzerinde hakimiyetinin ifadesi olarak bulunan altın topu yani Kızıl Elma’yı ele geçirmeyi ülkü edindikleri düşünülür.

Son güncelleme: 20:26 - 11.01.2018