Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı: İlbilge’ye ölüm haberi geliyor! (Diriliş Ertuğrul 130. yeni bölüm fragman izle)
Diriliş Ertuğrul dizisi 130. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Diriliş Ertuğrul dizisi son bölümde; Ertuğrul, obaya gelecek olan Moğolları hedefindeki önemli bir ismi şahsen korumak ister. Ağabeyi İlbilge’yi, Emir Bilge ile evlendireceğini söyler. Ağabeyine karşı çıkınca sert bir tokat yer. Beybolat bu evliliği kafasına koymuştur ve İlbilge’nin sözünü dinlememesi durumunda onu öldüreceğini söyler. İlbilge ve Beypolat’ın kardeşi Sırma da bu konuşmaya tanıklık eder. Oyuncu kadrosunda Engin Altandüzyatan, Hülya Darcan, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez, Batuhan Karacaya gibi isimleri barındıran Diriliş Ertuğrul son bölümde başka neler yaşandı? Diriliş Ertuğrul 129. son bölüm izleme linki ve 130. yeni bölüm fragmanı hakkında merak ettiklerinizi haberimizde bulabilirsiniz…
Sozcu.com.tr
Magazin 28 Aralık 2018 - 11:35

Diriliş Ertuğrul 129. son bölümü bu akşam ekrana geldi. Diriliş Ertuğrul son bölümde; İlbilge, ağabeyi ve kız kardeşi ile yeni obalarını kurar. İlbilge'nin kızkardeşi Sırma obaya etkileyici bir giriş yapar. İlbilge'nin ağabeyi onu Emir Bahattin ile evlendirmek ister ama İlbilge bu isteğe şiddetle karşı çıkar. Ayrıca . Dragos ise Ertuğrul'un verdiği gözdağından sonra daha da acımasızlaşıyor. Hedefinde Beypolat'ın Konya'ya götüreceği altınlar var. Yeni komutan Dragos'un desteğini alarak intikam yeminini ediyor. Peki Diriliş Ertuğrul 130. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Heyecan yaratan 129. son bölümde başka neler yaşandı?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI? BÖLÜM ÖZETİ

Ertuğrul, Artuk Bey, Bamsı ve adamları ile konuşuyor. Ertuğrul bugünleri düzenlerine zeval gelmeden atlatmak istiyor. Artuk bey altınları Beybolat'a teslim edeceklerini söylüyor ama onların bu altınları sağ salim götürebileceklerinden de tedirgindir. Ertuğrul'un bunun içinde bir planı vardır.

SIRMA HATUN GELİYOR

İlbilge ve Beypolat obalarını kurar. Her ikisi de bir rahat nefes alır. Ağaçlık bir alanda kurdukları oba onlar için korunaklı bir alandır. Ya da onlar öyle olduğunu sanır. Sırma Hatun'un oku ile nasıl hedefe alınabilecekleri mesajı verilir. Sırma Hatun, Beybolat'ın bardağından vurur. Sırma, Beybolat ve İlbilge'nin kardeşidir. 3 kardeş hasret giderir. Sırma obanın kalanının yakında burada olacağını söyler.

ilbilge

DRAGOS'TAN YENİ PLAN

Dragos Lavis ile konuşup Ertuğrul'un onlara gözdağı vermesinin hoşuna gittiğini söyler. Lavis, Dragos'un kimliğinin ortaya çıkmasından korkar. Ama Dragos önlemini almıştır. Yeni bir hamle yapacaklarından söz eder. Bu hamlenin daha kanlı olacağını söyler.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜM İZLE

YENİ KOMUTAN İNTİKAM YEMİNİ EDİYOR

Komutan Uranos Lefte kalesinin yeni komutanı olduğunu söylüyor. Amacının intikam olduğunu söylüyor. Ertuğrul'a karşı savaş açıyor. Ertuğrul'un son komutanın kellesini almasını rezalet olarak değerlendiriyor. Ayrıca adamlarının da sadakatini sorguluyor. Hatta askerlerinden biri sadakatini göstermek için kendini öldürüyor. Komutan Türklere karşı kanlı bir savaşa gireceklerinden söz ediyor.

‘İLBİLGEYİ EMİR BİLGE İLE EVLENDİRECEĞİM'

Sırma da babasının katilinin Dragos olduğunu öğreniyor. Sırma babasının mezarını görmek istiyor. Ama Beypolat yarın Konya'ya gidileceğini söylüyor. Ve İlbilge'yi de yanında götürecektir. Amacı onu Emir Bahattin ile evlendirmektir. İlbilge bu izdivaca sıcak bakmıyor ve gönlüne laf dinletemeyeceğini söylüyor. Beypolat, ‘ o kalbi söküo atarım' diyerek kardeşini tehdit ediyor. Kardeşler arasındaki kavga giderek büyür. İlbilge ağabeyine güç için kız kardeşini peşkeş çektiğini söylüyor. Beypolat bu söze tokatla karşılık veriyor. İlbilge çekip gidiyor. Beybolat Sırma'ya İlbilge'yi ikna etmesini yoksa onu öldüreceğini söyler. Sırma ablasını ikna etmeye çalışır. Hatta gönlünde biri olup olmadığını sorgular. İlbilge tedirginlikle bu soruyu ‘hayır' olarak yanıtlar.

Moğolların hedef tahtasındaki bir kişi daha obaya gelir. Ama Ertuğrul bu değerli ismi almak için kendi gitmek ister. Artuk Bey'den de Ak Sakallılara haber salmasını ister.

UMUROĞULLARI İLE ERTUĞRUL AYNI SOFRADA BULUŞUYOR

Umuroğlulları Ertuğrul Bey'e akşam yemeğine gider. Ellerinde hediyelerle giden Umuroğulları samimiyetle karşılanır. İlbilge'nin içi paramparçadır ve yüzünden de belli olur. Sırma, Ertuğrul Bey ve ailesi ile ilk kez tanışır. Beypolat, Konya'ya gideceklerin hazır olup olmadığını sorar. Ertuğrul, İlbilge'nin de hususi bir mesele için Konya'ya gideceğini öğrenir. Yemek sonrası Ertuğrul, Beypolat ile konuşup vergi götürme işini ertelemesini ister. Dragos'un pusu kuracağını söyler ama Beypolat beklemek istemez. Ertuğrul Alplerini yanına vermek ister ama Beypolat bu teklifi de kabul etmez. Kendi işini kendi görmek ister.

DRAGOS: SENİN İÇİN KAN ŞÖLENİ HAZIRLADIM

Dragos adamları ile bir araya gelir. Ayrıca Uranos'un can almaya geldiğini söyler. Paralı askerler de oradadır. Dragos, komutanın Söğüt'e gelişini belli etmesini ister ve ‘senin için kan şöleni hazırladım' der. Dragos yeni bir görev verir ve Beypolat'ın götüreceği altınların ele geçirmesini ister. Çünkü altınlar teslim edilemezse bunun hesabını Ertuğrul verir. Ertuğrul tehlikenin farkındadır ve Dragos'un pususuna karşı bir plan yapar…

Son güncelleme: 23:42 - 28.12.2018