Sözcü Plus Giriş

Diriliş Ertuğrul 77. son bölüm izle (Diriliş Ertuğrul 78. Bölüm fragmanı yayınlandı!)

Diriliş Ertuğrul 77. son bölümü dün akşam ekranlara geldikten sonra 78. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Diriliş Ertuğrul son bölümde Çavdar Ovası'nda yapılacak olan seçim irdelendi. Candar Bey'in ölümünden sonra obanın başına Bey olarak seçilecek kişi Aliyar mı olacak Ural mı olacak sorusu belli oldu. Ural, Aliyar'ın bey olarak seçilmesini hırs meselesi yaparak Vasilus ile birlkte ortak bir plan yaparak tuzak hazırlarlar. Diriliş Ertuğrul 78. bölümde Aliyar'ın tuzağa çekildiğini farkeden Ertuğrul Bey harekete geçse bile yetişemez ve Aliyar'ın ölümüne engel olamaz. İşte Diriliş Ertuğrul 78. yeni bölüm fragmanı ve Diriliş Ertuğrul 77. bölüm tamamı...

null
Güncellenme: 08:06, 16/02/2017
Diriliş Ertuğrul 77. son bölüm izle (Diriliş Ertuğrul 78. Bölüm fragmanı yayınlandı!)

Diriliş Ertuğrul 77. bölümü dün akşam TRT 1 ekranlarına geldi. Diriliş Ertuğrul 78. bölüm fragmanı ise son bölümün ardından izleyicilerle paylaşıldı. Diriliş Ertuğrul son bölüme Çavdar Ovası’nda yapılan seçim damgasını vurdu. Candar Bey’in ölümünden sonra Çavdarlıların Aliyar’ı yoksa Ural’ı bey olarak seçeceği merakla bekleniyordu. Ertuğrul Bey, Aliyar seçilirse obalarımız bir olur ama Ural seçilirse kellesi gider diye ifade etmişti seçimle ilgili düşüncelerini. Çavdar Ovası’nda yapılan seçim sonucuna göre Aliyar bey olarak seçildi ve Ertuğrul Bey ile bu sonucu kutlarken beraber hareket edeceklerini söylediler. Diriliş Ertuğrul 77. son bölümün tamamını haberimizden linkten izleyebilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul 77. Son Bölüm İzlemek İçin Tıklayınız

Diriliş Ertuğrul son bölümden sonra 78. yeni bölüm ilk fragmanı hemen yayınlandı. Diriliş Ertuğrul 78. yeni bölüm fragmanında seçimde kendi yerine Aliyar’ın bey olarak seçilmesini sindiremeyen Ural’ın hainlikleri görülüyor. Aslıhan’ın kaçırılması ile tuzak kuran ve onun kaybolmasından Aliyar Bey’i sorumlu tutan Ural, Çavdar obasında ortalığı karıştırmak ister. Aliyar Bey, Ural ve Vasilius’un birlikte kurdukları tuzağa çekilerek öldürülür. Aliyar Bey’in tuzaktan kurtarmak için gelen Ertuğrul Bey yetişemez ve son nefesini kucağında verir. Bu olay sonrasında Ertuğrul Bey’in Ural’a karşı tavrı ne olacaktır merakla bekleniyor. İşte Diriliş Ertuğrul 78. yeni bölüm fragmanı…

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 77. SON BÖLÜM ÖZETİ

Sadettin Köpek ve Vasilius türlü oyunlar yaparak çıkarlarına hizmet eden Ural'ı kurtarmak istemiş ama mahkeme Ural'ın idamına karar vermiştir. Fakat Candar'ın ölümü her şeyi değiştirmiş, Vasilius'a yeni hamle yapma imkanı vermiştir. Vasilius Ural'ı kurtarmak adına ilk adımı atmış iki adamını kurban ederek onu tekfur cinayetinden aklamıştır. Fakat Ural sadece, Tekfur'u öldürtmekten değil, Ertuğrul'un alplarını öldürtmekten de hüküm giymiştir. Şimdi sıra Emir Saadettin'e gelmiştir. Peki Emir Saadettin Ural'ın alpları öldürtmek suçundan aklanmasını sağlayabilecek midir?

Diğer yandan Çavdar obasında beylik seçimi heyecanı devam etmektedir. Henüz bey seçimi yapılamamıştır. Acar Bey'in beyliğe talip olması ve Emir Saadettin'in onu desteklemesi Aliyar Bey'in işini zorlaştırmıştır. Ertuğrul'un hedefi Aliyar'ın Bey olmasını sağlamaktır. Peki bunun gerçekleşmesi için nasıl bir hamlede bulunacaktır?

Vasilius gün geçtikçe Helena'ya duygularını açmakta, Helena'nın gönlünü fethetmek adına her türlü oyunu yapmaktadır. Diğer yandan Bamsı gittikçe Helena'ya bağlanmakta, aşk ateşiyle yanıp kavrulmaktadır. Bu ikili arasında kalan Helena'nın yönü ne olacaktır?