Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diriliş Ertuğrul 83. yeni bölümde Dündar mı Doğan Alp mi ölüyor?
Diriliş Ertuğrul 83. yeni bölümde Dündar mı Doğan Alp mi ölüyor?
Diriliş Ertuğrul 83. yeni bölüm bu akşam TRT 1 HD ekranlarında. Diriliş Ertuğrul son bölümde Dündar ile Doğan Alp, Ertuğrul tarafından gönderildikleri yolda Vasilius tarafından saldırıya uğramış ve esir düşmüşlerdi. Diriliş Ertuğrul 83. bölüm fragmanında Ertuğrul Bey'in obaya bir cenaze ile döndüğü görülüyordu. Diriliş Ertuğrul hayranları Dündar'ın mı yoksa Doğan Alp'in öldüğünü merak ediyorlar. Diriliş Ertuğrul yeni bölümü bu akşam yayın saatinde haberimizde izleyebilirsiniz. İşte Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanları ve 83. bölüm özeti..
Magazin 5 Nisan 2017 - 09:04

Diriliş Ertuğrul 83. yeni bölümü bu akşam TRT 1 ekranlarına gelecek. Diriliş Ertuğrul son bölümde Selçuklu hükümdarına bir mektup iletmeleri için Dündar ile Doğan Alp’i vazifelendirmişti. Fakat Vasilius ve Ural, yolda Dündar ile Doğan Alp’e pusu kurarak ele geçirir. Diriliş Ertuğrul 82. yeni bölüm 2. fragmanında Ural’ın Doğan Alp’i kılıç darbesi indirdiği görülüyor. Fakat Doğan Alp ölüyor mu yeni bölümde belli olacak. Tarihte Dündar’ın ölümü 83. yaşında gerçekleşiyor. Diriliş Ertuğrul yeni bölümde Ertuğrul Bey, alpleri ile birlikte harekete geçerek Doğan Alp ve Dündar’ı kurtarmak için yola çıkar. Ertuğrul Bey, obaya sadece biri ile dönecek. Peki bu Doğan Alp’in naaşı mı olacak yoksa Dündar’ı tutsaklıktan mı kurtaracak belli değil. Diriliş Ertuğrul 83. yeni bölümü bu akşam yayın saati 20.00’dan itibaren aşağıdaki linke tıklayarak online izleyebilirsiniz. İşte Diriliş Ertuğrul 83. bölüm fragmanları ve yeni bölüm özeti…

Diriliş Ertuğrul 83. Yeni Bölüm İzle (5 Nisan Çarşamba TRT 1)

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 83. YENİ BÖLÜM ÖZETİ
Ertuğrul, Çavdar obası alplarından Yağız'ı kullanarak Vasilius'u büyük bir tuzağa çekmiş, askerlerini öldürerek, Teo'yu esir almıştır. Vasilius Ural'ın da kışkırtmasıyla Helena'yı denemiş ve ona bir sır vermiştir. Vasilius sırrının Helena tarafından Ertuğrul'lara iletildiğini düşünerek öfkeye kapılmış ve Helena'yı zindana atmıştır. Fakat Ertuğrul, Yağız alpın cesedini bir notla gönderince bütün düğümler çözülmüş, her şeyin Ertuğrul'un bir oyunu olduğu anlaşılmıştır. Böylece Ural'a güvendiği için askerleri ölen ve neredeyse sevdiği kadını öldürecek olan Vasilius büyük bir öfkeyle Ural'a saldırmıştır. Peki Ural Vasilius'un öfkeli ellerinden kurtulabilecek midir? Diğer yandan Dündar Günyeli arasındaki ilişki gün geçtikçe ilerlemektedir. Dündar Günyeli'ye samimi duygularla yaklaşıyor olsa da Günyeli babasının tavsiyesiyle kaleyi içerden fethetmeye çalışmaktadır. Hayme bu meseleye olumlu yaklaşsa da Dündar'ın gidişatında ve Günyeli'nin tavırlarında olumsuzluk sezen Halime temkinli davranmaktadır. Peki Dündar'ın Günyeli'ye olan zaafı nelere mal olacaktır?

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Karacahisar kalesinde komutanları öldürdükten sonra, kaleye giriş çıkışların yasaklanması Samsa, Turgut ve Kutluca'yı zor durumda bırakmış Helena'nın yardımıyla tünelden kaçarak kurtulmayı başarmışlardı. Bunun yanında Helena, onlara çok önemli bir bilgi getirmişti. Bu bilgi sayesinde Ertuğrul'lar Vasilius'un getirttiği mühimmatları elde etmişlerdi. Mühimmatları Ertuğrul'lar tarafından alınan Vasilius ardı ardına aldığı darbelerle öfkeden çılgına döndü. Artık Vasilius'u kontrol etmek çok zor olacaktı.

Turgut, Kutluca ve Samsa'nın kaleden kurtulmasından ve mühimmat bilgisinin Ertuğrul'a ulaştırılmasından sonra Vasilius, en yakınlarındakinden şüphelenmeye başladı. Bu şüphesinin ardından gidecek ve suçluları bulmaya çalıştılar. Vasilius bunun için zekice bir plan yaptı. Diğer yandan Dündar gittikçe Günyeli'ye bağlanmakta olduğu, Günyeli’nin ise gün geçtikçe Hayme Ana'ya kendini sevdirdiği görüldü. Halime bu durumdan ziyadesiyle rahatsızdı. Ertuğrul Dündar'ı Günyeli meselesinden dolayı uyardı.