Sözcü Plus Giriş

Çok kan akacak! Diriliş Ertuğrul 98. bölüm fragmanı yayında! Diriliş Ertuğrul 97. son bölüm izle!

Diriliş Ertuğrul 98. bölüm fragmanında salvolar havada uçuştu. Ertuğrul Bey'in Bahadır Bey'e 'Senin kelleni alırım Bahadır Bey' dediği sahne yeni fragmanın en çok konuşulan sekanslarından biri oldu. Çok kan akacak diyerek düşmanlarına korku salan Ertuğrul Bey'in yeni bölümde ne yapacağı da merak konusu oldu. İşte Diriliş Ertuğrul 97. son bölüm izleme linki ve 98. yeni bölüm fragmanı...

null
Güncellenme: 17:52, 30/11/2017
Çok kan akacak! Diriliş Ertuğrul 98. bölüm fragmanı yayında! Diriliş Ertuğrul 97. son bölüm izle!

Diriliş Ertuğrul son bölümü ile yine reyting listeleriniin zirvesinde yer alkırken yeni bölüm fragmanı da geldi. Diriliş Ertuğrul’da gerilim de yükseliyor. 98. bölüm fragmanı yayınlanan Diriliş Ertuğrıul’da heyecan dozu yüksek bir bölüm daha bizi bekliyor. İşte 98. yeni bölüm fragmanı ve 97. bölümü kaçıranlar için izleme linki….

Diriliş Ertuğrul'un son yayınlanan bölümü olan Diriliş Ertuğrul 97. bölümde heyecan yine zirveye çıktı. Ekrana gelmeye başladığı günden itibaren kendi kitlesini oluşturan Diriliş Ertuğrul'da yeni bölümde neler olacak sorusu merak ediliyor ve Diriliş Ertuğrul 98. bölüm fragmanın yayınlanıp yayınlanmadığı araştırılıyor. Diriliş Ertuğrul'da yeni bölüm fragmanı yayınlandı ve iddialı cümleler dikkat çekti. Diriliş Ertuğrul 98. bölümde işler iyice kızışacak, ok yaydan çıkacak…

dirilis97-1

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 98. BÖLÜM FRAGMANINDAKİ SALVOLAR!

Bu kahpe cengin ortasında bir kez daha tuzağa düştük…
Çok kan dökülecek…
Senin kelleni alırım Bahadır Bey…
Öfkemi taşımaya dağlar dahi tahakat getiremez…

Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey'e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?

 

Diriliş, dünyanın kaderini belirleyen adamın hikayesi. “O; Güneşi bayrak, göğü çadır eyleyip kısraklarını uçsuz bucaksız ovalara sürdü. Yağız yeri titretip, mavi göğü deldi. Pusatlarını yar eyleyip, ordularını gür kıldı. Daha çok denize, daha çok toprağa ilahi muştuyu taşıdı. Dünyanın iki hükümdara dar geldiğine inandı. Ve dünyayı bir hükümdara yar kıldı. Süleymanşah oğlu Ertuğrul ümitlerin tükendiği bir çağda dirilişin adı oldu.

dirilis97-2

DİRİLİŞ SON BÖLÜM ÖZETİ

Obaya dönen Ertuğrul, Hanlı  Pazar’a gidip satışı durdurmuş ve Dündar’ın aldığı göç kararını da bozarak Kayıları gene eski düzenine kavuşturmuştu. Sultan’ın fermanıyla uç beyliği alametlerini Oğuz beylerinin önünde Emir Saadeddin’in elinden almıştı. İlk iş olarak satışı bozduğu esnada kendisine kılıç çeken ve iki Çavdar alpının ölümüne sebep olan Bahadır Bey’in oğlu Sancar’ı sürgün etmişti. Sultan tarafından tam yetki verilen Ertuğrul’un bundan sonraki hamleleri ne olacak? Kendisine tuzak kuranın Ares olduğunu Ares’e söyleyecek mi? Karacahisar Kalesi’ni fethedebilecek mi?

 

Yayınlanma Tarihi:16:55,