Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diriliş Ertuğrul Aslıhan Hatun kimdir? Aslıhan Hatun tarihte nasıl öldü?
Diriliş Ertuğrul Aslıhan Hatun kimdir? Aslıhan Hatun tarihte nasıl öldü?
Diriliş Ertuğrul dizisinde yer alan Aslıhan Hatun'un hayatı merak ediliyor. Dizide Aslıhan Hatun karakterini Gülsim Ali İlhan canlandırıyor. Peki Aslıhan Hatun kimdir? Tarihte Aslıhan Hatun nasıl öldü?
Magazin 4 Nisan 2018 - 18:13

Aslıhan Hatun kimdir? Aslıhan Hatun Çavdar obasının beyi olan Candar Beyin kızıdır. Aslıhan Hatunun abileri Ural ve Aliyar'dır. Ural tarihte Ertuğrul'a zorluk çıkartan birisi olarak biliniyor. İlerleyen dönemlerde Aslıhan Hatun'un Turgut Alp ile evleneceği bu durumda Saadettin Köpek'in onları düğün gecesinde zehirlediği iddia ediliyor.

Aslıhan Hatun ve Turgut Alp tarihte evlenmedikleri yönünde bilgiler bulunmaktadır. Aslıhan Hatun'un bu tavır ve tutumları karşısında onu bizzat öldürten ve ölüm fermanını veren isim Saadettin Köpek'tir. Saadettin Köpek dönemin hatunlarından birine Aslıhan Hatun'un ölmesi gerektiğini ve bununda ancak zehirlenme ile olacağını söyler. Aslıhan Hatun zehirlenerek ölmüştür.

GÜLSÜM ALİ İLHAN KİMDİR?

Gülsim Ali İlhan, 1993 yılında Bulgaristan'da doğdu. Oyunculuk eğitimi almış ve kariyerine Son Yaz Balkanlar dizisi ile adım atmıştır.

2016 yılında Hanım Köylü dizisinde canlandırdığı İlkgün karakteri ile tanınmıştır ve ilk başrol olarak rol aldığı dizisidir.