Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diriliş Ertuğrul bu akşam var mı? İşte Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanları…
Diriliş Ertuğrul bu akşam var mı? İşte Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanları…
Diriliş Ertuğrul 130. yeni bölümü ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Dizilerin yeni yıl tatiline girmesi ile Diriliş Ertuğrul'un yeni bölüm yayınlayıp yayınlamayacağı merak ediliyor. İşte merak ettikleriniz ve yeni bölüm fragmanları...
Sozcu.com.tr
Magazin 2 Ocak 2019 - 11:02

Diriliş Ertuğrul çarşamba akşamlarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Çarşamba akşamları reytinglerinde de birinciliği göğüsleyen dizinin yeni bölümünde Ertuğrul ile Dragos’un yeni savaşını izleyeceğiz. Hatta yeni fragmanda Ertuğrul’un düşmanlarını fark etmeye ve temizlemeye başladığını da görüyoruz. Peki Diriliş Ertuğrul 130. bölüm bu akşam yayınlanacak mı?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL BU AKŞAM YAYINLANACAK MI?

Dizilerin yeni yıl tatiline girmesi izleyicileri de üzdü. Ancak TRT dizileri aynı gün ve saatlerinde yayınlanmaya devam edecek. Diriliş Ertuğrul 130. bölümü ile bu akşam ekranda olacak.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 130. YENİ BÖLÜM 2. FRAGMAN

 


DİRİLİŞ ERTUĞRUL 130. YENİ BÖLÜM FRAGMANI

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI? BÖLÜM ÖZETİ

Ertuğrul, Artuk Bey, Bamsı ve adamları ile konuşuyor. Ertuğrul bugünleri düzenlerine zeval gelmeden atlatmak istiyor. Artuk bey altınları Beybolat'a teslim edeceklerini söylüyor ama onların bu altınları sağ salim götürebileceklerinden de tedirgindir. Ertuğrul'un bunun içinde bir planı vardır.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜM İZLE

SIRMA HATUN GELİYOR

İlbilge ve Beypolat obalarını kurar. Her ikisi de bir rahat nefes alır. Ağaçlık bir alanda kurdukları oba onlar için korunaklı bir alandır. Ya da onlar öyle olduğunu sanır. Sırma Hatun'un oku ile nasıl hedefe alınabilecekleri mesajı verilir. Sırma Hatun, Beybolat'ın bardağından vurur. Sırma, Beybolat ve İlbilge'nin kardeşidir. 3 kardeş hasret giderir. Sırma obanın kalanının yakında burada olacağını söyler.

DRAGOS'TAN YENİ PLAN

Dragos Lavis ile konuşup Ertuğrul'un onlara gözdağı vermesinin hoşuna gittiğini söyler. Lavis, Dragos'un kimliğinin ortaya çıkmasından korkar. Ama Dragos önlemini almıştır. Yeni bir hamle yapacaklarından söz eder. Bu hamlenin daha kanlı olacağını söyler.

YENİ KOMUTAN İNTİKAM YEMİNİ EDİYOR

Komutan Uranos Lefte kalesinin yeni komutanı olduğunu söylüyor. Amacının intikam olduğunu söylüyor. Ertuğrul'a karşı savaş açıyor. Ertuğrul'un son komutanın kellesini almasını rezalet olarak değerlendiriyor. Ayrıca adamlarının da sadakatini sorguluyor. Hatta askerlerinden biri sadakatini göstermek için kendini öldürüyor. Komutan Türklere karşı kanlı bir savaşa gireceklerinden söz ediyor.

‘İLBİLGEYİ EMİR BİLGE İLE EVLENDİRECEĞİM'

Sırma da babasının katilinin Dragos olduğunu öğreniyor. Sırma babasının mezarını görmek istiyor. Ama Beypolat yarın Konya'ya gidileceğini söylüyor. Ve İlbilge'yi de yanında götürecektir. Amacı onu Emir Bahattin ile evlendirmektir. İlbilge bu izdivaca sıcak bakmıyor ve gönlüne laf dinletemeyeceğini söylüyor. Beypolat, ‘ o kalbi söküp atarım' diyerek kardeşini tehdit ediyor. Kardeşler arasındaki kavga giderek büyür. İlbilge ağabeyine güç için kız kardeşini peşkeş çektiğini söylüyor. Beypolat bu söze tokatla karşılık veriyor. İlbilge çekip gidiyor. Beybolat Sırma'ya İlbilge'yi ikna etmesini yoksa onu öldüreceğini söyler. Sırma ablasını ikna etmeye çalışır. Hatta gönlünde biri olup olmadığını sorgular. İlbilge tedirginlikle bu soruyu ‘hayır' olarak yanıtlar.

Moğolların hedef tahtasındaki bir kişi daha obaya gelir. Ama Ertuğrul bu değerli ismi almak için kendi gitmek ister. Artuk Bey'den de Ak Sakallılara haber salmasını ister.

dirilis2

UMUROĞULLARI İLE ERTUĞRUL AYNI SOFRADA BULUŞUYOR

Umuroğlulları Ertuğrul Bey'e akşam yemeğine gider. Ellerinde hediyelerle giden Umuroğulları samimiyetle karşılanır. İlbilge'nin içi paramparçadır ve yüzünden de belli olur. Sırma, Ertuğrul Bey ve ailesi ile ilk kez tanışır. Beypolat, Konya'ya gideceklerin hazır olup olmadığını sorar. Ertuğrul, İlbilge'nin de hususi bir mesele için Konya'ya gideceğini öğrenir. Yemek sonrası Ertuğrul, Beypolat ile konuşup vergi götürme işini ertelemesini ister. Dragos'un pusu kuracağını söyler ama Beypolat beklemek istemez. Ertuğrul Alplerini yanına vermek ister ama Beypolat bu teklifi de kabul etmez. Kendi işini kendi görmek ister.

DRAGOS: SENİN İÇİN KAN ŞÖLENİ HAZIRLADIM

Dragos adamları ile bir araya gelir. Ayrıca Uranos'un can almaya geldiğini söyler. Paralı askerler de oradadır. Dragos, komutanın Söğüt'e gelişini belli etmesini ister ve ‘senin için kan şöleni hazırladım' der. Dragos yeni bir görev verir ve Beypolat'ın götüreceği altınların ele geçirmesini ister. Çünkü altınlar teslim edilemezse bunun hesabını Ertuğrul verir. Ertuğrul tehlikenin farkındadır ve Dragos'un pususuna karşı bir plan yapar…

Son güncelleme: 11:06 - 02.01.2019