Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diriliş Ertuğrul dizisinde Eynece karakterini canlandıran Ali Buhara Mete kimdir, kaç yaşındadır?
Diriliş Ertuğrul dizisinde Eynece karakterini canlandıran Ali Buhara Mete kimdir, kaç yaşındadır?
Diriliş Ertuğrul'un yeni sezonu bu akşam başlıyor. Dizi severler Eynece karakterini canlandıran Ali Buhara Mete'nin hayatını merak ediyor. Eynece karakteri dizide Almıla Hatun'un kardeşi olarak katılmıştır ayrıca Noyan'ın gönderdiği bir casustur. Peki Eynece karakterini canlandıran Ali Buhara Mete kimdir, kaç yaşındadır? İşte ayrıntılar...
Magazin 7 Kasım 2018 - 19:51

Ali Buhara Mete (d. 20 Şubat 1983, İstanbul), Türk oyuncu ve senaristtir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde üniversite eğitimi almıştır. 1995’te, Ömer Lütfi Mete’nin yönetmenliğini üstlendiği ve TGRT’de yayınlanan Ortaklar dizinde rol alarak oyunculuk kariyerine başlamıştır.

İlk önemli dizi rolünü 2012’de, Kurtlar Vadisi Pusu’da Kamu Güvenlik Teşkilatı’nın başındaki Akif karakterini canlandırarak elde etmiştir. Posta Kutusu adlı sinema filminde ilk sinema deneyimini yaşamış ve filmin senaryosu da Mete tarafından yazılmıştır.

ALİ BUHARA METE’NİN YER ALDIĞI PROJELER:

ali-mete-eynece
Son güncelleme: 20:57 - 07.11.2018