Sözcü Plus Giriş

Diriliş Ertuğrul son bölümde şok ayrılık! İki usta oyuncu artık yok!

Diriliş Ertuğrul 76. son bölümü ile iki oyuncu veda etti. Diriliş Ertuğrul her hafta hayranları tarafından büyük heyecanla izlenmeye devam ederken senaryo ilerledikçe dizide yer alan oyuncular birer birer ayrılıyorlar. Diriliş Ertuğrul son bölümde Ural Bey'in infaz sahnesi bölüme damgasını vurmayı başardı. Aynı zamanda bu sahne ile bir oyuncu Diriliş Ertuğrul'a veda etti. Diriliş Ertuğrul 77. yeni bölümünde yer alamayacak oyuncular Petrus ve Candar Bey'i canlandıran usta oyuncular. Peki bu karakterleri başarıyla canlandıran oyuncular kimlerdi?

Güncellenme: 15:03, 09/02/2017
Diriliş Ertuğrul son bölümde şok ayrılık! İki usta oyuncu artık yok!

Diriliş Ertuğrul dizisi yayınlandığı çarşamba akşamları TRT 1 ekranlarında izlenme rekorları kırıyor. 3. sezonuna giren Diriliş Ertuğrul’da bölümler ilerledikçe birer birer oyuncular da ayrılmak zorunda kalıyorlar. Diriliş Ertuğrul 76. bölümde iki usta oyuncunun canlandırdığı karakterlerin dizide ölmeleri sonrasında diziden ayrıldılar. Bu oyuncular, Fırat Topkorur ve canlandırdığı Petrus karakteri ve Erden Alkan ile oynadığı Candar Bey karakterleri son bölümde diziye veda ettiler. Candar Bey, Diriliş Ertuğrul 76. bölümde Ural Bey’in idam edilmesine tepki göstererek infazın durdurulmasını istemişti. Ural Bey’in babası olan Candar Bey, Emir Sadettin’in olduğu idam alanında infazı durdurmamaları halinde cezasını Sultan’ın bile çekeceğini söyleyerek tehditler savurmaktadır. Fakat Candar Bey’in kalbi bu olaylara daha fazla dayanamayarak olduğu yere yıkılır ve hayatını kaybeder. İşte bu sahne ile Erden Alkan’ın canlandırdığı Candar Bey Diriliş Ertuğrul dizisine veda etti.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 77. BÖLÜM FRAGMANI

ERDEN ALKAN KİMDİR?
Erden Alkan, 1941 yılında Giresun’da doğdu. Ünlü oyuncu lise eğitimini Vefa Lisesi’nde tamamladıktan sonra Viyana’da Max Reinhardt Tiyatro Okulu’na gitti. Erden Alkan ilk olarak 1970 yılında Ölüm emri adlı yapımda rol alarak sanat hayatına adım attı. Fetih 1453 filminde de Çandarlı Halil Bey’i canlandıran usta oyuncu Candar Bey’i canlandırdığı Diriliş Ertuğrul dizisine 76. bölümde senaryo gereği veda etti.

Erden Alkan, sırasıyla Mavi Rüya, İstikbal: Akbaş Baskını, Kara İnci, Pusat, Zülfikar, Gece Gündüz, Yalan Dünya, Gazi, Kollama adlı dizilerde rol aldı. 1970 ile 2012 yılları arasında toplamda 36 filmde rol almayı başardı.

FIRAT TOPKORUR KİMDİR?
17 Ocak 1982 İzmir doğumlu olan Fırat Topkorur, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde mezun olmuştur. 2010 yılında vizyona giren Off Karadeniz filmi için kamera karşısına geçen Topkorur, 2011 yılında Sen De Gitme dizisinde Cemal karakterine hayat vermiştir. Ardından Bu Son Olsun adlı sinema filmiyle oyunculuk kariyerine devam eden Fırat Topkorur, 2 sezon boyunca Fatih – Harbiye adlı televizyon dizisinde Cihan karakteriyle ekranlara gelmiştir. Oyuncu 2014 yılında Darbe adlı filmde rol almıştır. Fırat Topkorur, Diriliş Ertuğrul dizisinde Petrus karakteriyle yer aldı ve 76. bölümde senaryo gereği ayrıldı.