Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diriliş Ertuğrul Kalender Günalp Kılıçarslan kimdir?
Diriliş Ertuğrul Kalender Günalp Kılıçarslan kimdir?
Diriliş Ertuğrul ekranların en çok izlenen dizilerinden biri.. Dizide yer alan karakterlerin gerçek tarihte olup olmadığı dizi tutkunları tarafından merak ediliyor. Peki Kalender Günalp Kılıçarslan kimdir? Gerçekte tarihte böyle biri var mı?
Magazin 4 Nisan 2018 - 17:37

Kalender Günalp Kılıçarslan kimdir? Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Bey yerine Karacahisar kalesinin başına geçen ve Sadettin Köpek’in adamı olan Kalender Günalp Bey gerçek tarihte yoktur. Karakter tamamen hayalidir. Günalp Bey karakterini yakışıklı oyuncu Engin Öztürk canlandırmaktadır.

ENGİN ÖZTÜRK KİMDİR?

Engin Öztürk (d. 28 Eylül 1986, Eskişehir), Türk oyuncu.28 Eylül 1986 tarihinde Eskişehir’de doğmuştur. Asker emeklisi bir baba ve ev hanımı bir annenin dördüncü çocuğudur. Eskişehir’de büyümüş ve Eskişehir Fatih Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi için Ankara’ya gelmiş ve daha sonra 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünde okumaya başlamış, 2012 yılında mezun olmuştur.

2003 yılında Hava Astsubay Meslek Yüksek Okuluna girmiş ve 2005 yılında mezun olmuştur. Ancak daha sonra askerlik mesleğinin kendisine uygun olmadığını anlamış ve konservatuvara girmiştir. Tiyatro merakı da Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulunda girdiği Tiyatro Kolundan gelmektedir.

2010 yılında seçmelerine katıldığı Fatmagül’ün Suçu Ne? adlı Kanal D dizisinde Selim Yaşaran karakterine hayat verdi. Dizi Engin Öztürk’ün Türkiye ve Arap ülkelerinde tanınmasına sebep olmuştur. Dizinin 2012 yılında sona ermesi üzerine üniversite okuduğu dönemde hem oyun oynadığı hem de barmenlik yaptığı barın sahibi ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun başrolünü üstlendiği Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde Komiser Emre karakterini canlandırmıştır.

Bunun yanı sıra Star Tv’de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde II. Selim rolünü üstlenmiştir. Star Tv’de yayınlanan Hatırla Gönül dizisinin iç mimarlık okuyup marangoz olan Yusuf rolünü canlandırmış. En son 2016 Aralık’ta bitmiş olan Yüksek Sosyete adlı dizide Kerem Özkan karakterini canlandırmıştır.