Diriliş Ertuğrul yayınlanmadı, 1 milyon uçtu gitti… Diriliş Ertuğrul yeni bölüm ne zaman?

Geçtiğimiz haftalarda Diriliş Ertuğrul hayranlarının ve set ekibinin yüreğini ağzına getiren bir gelişme meydana gelmiş ve Diriliş Ertuğrul'un setinde çıkan yangınla birçok kostüm kül olmuştu. Bu sebeple Diriliş Ertuğrul'un 99. yeni bölümü yayınlanmamıştı. Diriliş Ertuğrul'un yayınlanmadığı haftayla ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı...

Diriliş Ertuğrul yayınlanmadı, 1 milyon uçtu gitti… Diriliş Ertuğrul yeni bölüm ne zaman?

Geçtiğimiz çarşamba akşamı ekrana gelmesi gereken Diriliş Ertuğrul 99. bölüm, önceki haftalarda yaşanan yangın sebebiyle ertelendi ve dizinin yeni bölümü yayınlanmadı. Diriliş Ertuğrul’un yeni bölümünün yayınlanmaması sonrası Posta gazetesi yazarı Mesut Yar, köşesinde çarpıcı detaylara yer verdi.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL NE KADAR KAYBETTİRDİ?

Mesut Yar’ın yazısında yer alan Diriliş Ertuğrul ile ilgili bölüm şu şekilde;

Merak edenler için bilgi notunu düşelim; ‘Diriliş Ertuğrul’un (TRT 1) setinde çıkan yangın dolayısıyla (şükür can kaybı yok) dizi geçtiğimiz akşam yayınlanmadı.

Bu da gösterdi ki aksiyonu bol olan dönem dizisi için yeterli stok bulunmuyor. ‘Diriliş Ertuğrul’un çekimlerinin bir hayli çetin şartlarda gerçekleştiğini biliyoruz. Hele ki kış aylarında şartlar iki kez çetinleşiyor. Üstüne bir de yangın meselesi yaşanmış oldu.

Peki, bu sıkıntılı gelişmenin yapımcının ciddi kaybı dışındaki maliyetini biliyor musunuz? En az 1 milyon liralık reklam kaybı. Hem de reklam gelirlerinin en düşük olduğu aylardan birinde.
Ekibe ve yayıncı kanala geçmiş olsun diyorum; her anlamda!

DİRİLİŞ ERTUĞRUL’UN YENİ BÖLÜMÜ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni bölümünün ertelendiğine dair haber Twitter üzerinden yayınlandı. Yapımcılar tarafından bildirilen yeni bölüm tarihi ise 20 Aralık Çarşamba olarak belirtildi.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 99. YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Diriliş Ertuğrul hayranlarının dört gözle beklediği 99. bölüm fragmanı yayınlandı. Diriliş Ertuğrul yeni bölümde “Devletimiz ve Sultanımız büyük tehdit altındadır. Bertaraf etmek boynumuzun borcudur” diyen Ertuğrul yeni hamlesi çok konuşulacak. Bol savaş sahnelerinin yaşanacağı bölümde “Biz bu toprakları damla damla kanımızla yurt ettik, kıyamete kadar buradayız” diyen Ertuğrul savaş emrini veriyor.