Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diriliş Ertuğrul yeni bölüm bu akşam neden yok? Diriliş Ertuğrul hayranlarına kötü haber!
Diriliş Ertuğrul yeni bölüm bu akşam neden yok? Diriliş Ertuğrul hayranlarına kötü haber!
TRT 1 yayın akışına bakan Diriliş Ertuğrul hayranları kötü haberi aldı. Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümü bu akşam yayınlanmayacak. Peki Diriliş Ertuğrul yeni bölüm neden yok, ne zaman yayınlanacak? İşte diziye ilişkin son gelişmeler...
Magazin 25 Nisan 2018 - 19:30

TRT 1 yayın akışında Diriliş Ertuğrul var ancak bu hafta kolaj bölümü yayınlanacak. Diriliş Ertuğrul yeni bölüm neden yok? sorusunun cevabı resmi Twitter hesabından verildi. Konuya ilişkin açıklamada “Diriliş Ertuğrul'da yeni dönem başlıyor. Yeni dönemle ilgili yaptığımız dekor ve prodüksiyon çalışmaları nedeniyle yayınımıza bir hafta ara veriyoruz. Büyük sürprizlerle dolu, nefesleri kesecek yeni bölümüyle Diriliş Ertuğrul 2 Mayıs Çarşamba TRT 1'de.” denildi. Dizinin yeni bölümünün önümüzdeki hafta yayınlanması bekleniyor.

SON BÖLÜM ÖZETİ

Köpek'in zulmüne maruz kalmamak için saraydan ayrılan Gıyaseddin ve Mahperi, Ertuğrul'un tavsiyesi üzerine Kayı Obası'na gelmişti. Ertuğrul ise, Köpek'in askerlerinin ele geçirdiği Kamyeri'yi kurtarmayı başarmıştı. Sonrasında Ertuğrul'un planı sayesinde Hüsameddin Karaca ve Togan, Köpek'in güvenini kazanmıştı.

Obada ise Hafsa, gebeliğinden ötürü rahatsızlanmış ve Mahperi'nin önerisiyle Konya'ya şifahaneye gönderilmişti. Ahmet, imparatorun ordu vereceği haberini Kritos'a vermişti. Kamyeri'nin Ertuğrul tarafından kurtarıldığını öğrenen Köpek, öfkeden deliye dönmüştü. Marya ise Aydoğmuş'a gönderilecek bilgiyi verdiği sırada, Ahmet onun casusluk yaptığını öğrenmişti. Aydoğmuş, Günalp'ın gidişiyle meydanı boş bulmuş ve sultanla anasını öldürmek için, askerleriyle obaya saldırmıştı. Ertuğrul ise ulak kılığında Köpek'in otağına girmeyi başarmış ancak karşısında Günalp'ı bulmuştu…

Ertuğrul'un Günalp ve Köpek'le olan hesaplaşmasında neler yaşanacak? Ertuğrul ve alplar, hedeflerine ulaşıp Köpek'in ordugâhından sağ salim çıkabilecekler mi? Ahmet, Tekfur Kritos'u obaya saldırmamak hususunda oyalayabilecek mi? Obaya yapılan saldırı bertaraf edilebilecek mi? Mahperi ile Hayme ve Halime arasında neler yaşanacak? Gıyaseddin ve Mahperi, saraya dönebilecekler mi?