Sözcü Plus Giriş

Diriliş Ertuğrul yeni sezon ne zaman başlayacak?

Diriliş Ertuğrul uzun zamandır zirveden inmek bilmiyor. Diriliş hayranları merakla: "Diriliş Ertuğrul yeni sezon ne zaman başlayacak?" sorusunun cevabını araştırıyor. Yeni sezonda Ertuğrul Bey'in oğlu Osman Gazi'yi yakışıklı oyuncu Burak Özçivit'in canlandıracağı iddia ediliyor. İşte Diriliş Ertuğrul hayranlarını ilgilendiren haber...

null
Güncellenme: 08:06, 21/09/2018
Diriliş Ertuğrul yeni sezon ne zaman başlayacak?

Diriliş Ertuğrul yeni sezon ne zaman başlıyor? Bu sorunun cevabı henüz bilinmiyor. Konuya ilişkin kanaldan ve dizinin yapımcılarından henüz bir açıklama yapılmadı. Açıklama yapılır yapılmaz haberimizde bulacaksınız.

SEZON FİNALİNDE NELER OLMUŞTU?

Ertuğrul Bey, Ögeday Han'a tabi olmayı kabul etmiş ve Ögeday, beklenmedik bir şekilde Ertuğrul'dan Selçuklu'nun sultanı olmasını istemişti. Almıla ise Hayme'nin gözünde iyice yer edinmiş ve artık obaya yerleşmişti.

Moğol karargâhında ise Ögeday Han'ın beklenmedik bir şekilde ölümü herkesi sarsmıştı. Ertuğrul, bunun üzerine gelen tehlikeyi sezmiş ve karargâhtan kaçmıştı. Böylece Ertuğrul ve onun peşine düşen Noyan arasında amansız bir kovalamaca başlamıştı.

Günalp ise Moğol casuslarını yakalamış ve konuşturmayı başarmıştı. Turgut ve Bamsı, Almıla'nın aslında Noyan'ın kardeşi Alangoya olduğunu öğrenmiş ve bunu Ertuğrul'a söylemişlerdi. Bunun üzerine hep birlikte dörtnala Kayı Obası'na doğru yola koyulmuşlardı…

Ertuğrul ve alplar, Noyan'dan yakasını kurtarıp sağ salim Kayı Obası'na gelebilecekler mi? Osman'ı öldürmek için harekete geçen Almıla, Osman'a zarar vermeden Ertuğrul ve alplar onun cezasını kesmeyi başarabilecekler mi? Ögeday'ın ölümünden sonra Noyan nasıl bir hamle yapacak?

Yayınlanma Tarihi:22:40,