Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Doğa Rutkay’dan kahvaltı tüyoları
Doğa Rutkay’dan kahvaltı tüyoları
Güldür Güldür aldı programda izlediğimiz oyuncu Doğa Rutkay, sosyal medya hesabı üzerinden çocuklarının fotoğrafını paylaştı ve onların kahvaltı alışkanlıklarına dair paylaşımda bulundu.
Magazin 26 Haziran 2020 - 09:13

İkiz bebekleri Rutkay Kerim ve Piraye ile doğanın içinde bir hayat sürmeye çalışan ve çocuklarını en doğal şekilde büyütmeye gayret eden Doğa Rutkay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla takipçilerine günlerini nasıl geçirdiği hakkında bilgiler veriyor.

Sosyal medya hesabını aktif olarak kullanan ve ikiz bebek büyütmenin zorlukları üzerine paylaşımlarda ve önerilerde bulunan Doğa Rutkay, bu defa da ikizlerinin kahvaltısı hakkında paylaşımda bulundu.

Kahvaltıda kesin kuralları olmadığını söyleyen Doğa şu satırları yazdı:

*Her sabah mutlaka yumurta, peynir yiyecekler, yok efendim 2 dilim ekmek şart filan gibi zorlamalar yapmıyorum. Hatta bazı sabahlar sütlaç yapıyorum, bazen meyveli tart, bazen bir kek…

*Zorlayan, keskin kuralları olan (uyku disiplini ve teknoloji hariç) katı bir anne değilim. Hatta iki yaşla beraber gelen , itiraz, çok bilmişlik , huysuzluk safhalarını da onlarla inatlaşmayarak geçen biriyim.

*Tavsiyem; zorlamayın,inatlaşmayın, hallerinden anlamaya çalışın…Biraz da akışına bırakın, keyiflerine göre yesinler ya da az yesinler. Lütfen televizyon ,ipad ve telefon gibi uyuşturuculardan uzak tutun.

*Konuşarak anlatarak kuklalarla ve masallarla kitaplarla yemek alışkanlığı kazandırmaya çalışın.