Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ebru Yaşar, Atatürk’ü ‘Selanik’ türküsüyle andı
Ebru Yaşar, Atatürk’ü ‘Selanik’ türküsüyle andı
Sanatçı Ebru Yaşar, Eskişehir Sanayi Odası'nın 50. kuruluş yıldönümünde sahne aldığında Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü de unutmadı. Saygı duruşunda bulunan Yaşar, Selanik türküsünü seslendirdi.
Magazin 10 Kasım 2018 - 11:26

Ebru Yaşar, Eskişehirli sanayiciler ile ESO’nun 50. yıl kutlamalarında bir araya geldi. Sevilen sanatçı, geçtiğimiz günlerde Ahmet Kural tarafından darp edildiği iddiası ile mahkemeye başvuran Sıla’nın, ‘Afitap’ ve diğer parçalarını seslendirerek Sıla’ya sahnesinden destek verdi. Yavaş parçalarının ardından hareketli şarkılara hızlı bir geçiş yapan Ebru Yaşar, sahnenin kenarında oynayan bir Kıbrıs gazisini sahnesine davet etti.

‘ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ ARMAĞAN EDEN ATATÜRK’

Saatler tam 00.01’i gösterdiğinde 10 Kasım münasebetiyle okuduğu parçasını yarıda kesen güzel şarkıcı, önce saygı duruşunda bulup daha sonra Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk için “Selanik Türküsü”nü seslendirdi. Ebru Yaşar, “Bize cumhuriyetimizi, özgürlüğümüzü ve demokrasimizi armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ile anıyorum. Eğer onlar olmasalardı bizler de bugün burada olamazdık” diyerek Atatürk’e ve silah arkadaşlarına olan sevgisini ve saygısını bir kez daha gösterdi. Bu sözlerinin ardından kendisine Eskişehir Sanayi Odası üyeleri tarafından Atatürk heykeli hediye edilen Yaşar, “Hayatımda aldığım en değerli hediyelerden biri. Teşekkür ederim. Evimin en güzel yerinde saklayıp muhafaza edeceğim” diyerek Sanayi Odası üyelerine teşekkür etti.

ebru-yasar-eso-konser-39