Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ebru Yaşar “Engeller bedenlerde değil, zihinlerde”
Ebru Yaşar “Engeller bedenlerde değil, zihinlerde”
Engelsiz Yaşam Vakfı tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen Yılın En İyileri Ödül Töreni, geçtiğimiz akşam Topkapı'da gerçekleşti. Gecede 'Yılın En İyi Fantezi Müziği Sanatçısı' ödülünün sahibi olan Ebru Yaşar, ödül koleksiyonuna bir yenisini daha ekledi.
Magazin 16 Mayıs 2018 - 15:13

Son yılların en çok ödül alan sanatçıları arasında yer alan Ebru Yaşar, bu kez ‘Yılın En İyi Fantezi Müziği Sanatçısı’ ödülüne layık görüldü. ‘Ben Ne Yangınlar Gördüm’ şarkısını seslendirerek törene gelen misafirlerin kulaklarının pasını silen Yaşar, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

“Dinleyicilerime çok teşekkür ediyorum. Bu ödülü bana layık gören herkese teşekkür ediyorum. Bu gecede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu gecenin benim için elbette ayrı bir anlamı var. Engelsiz Yaşam Vakfı tarafından böylesine değerli bir ödülle evime döneceğim için çok mutluyum. Hayatın her alanında engelleri kaldırmanın gerekliliğine inanıyorum. Engellerin bedenlerde değil, zihinlerde olduğunu düşünüyorum” sözleriyle başladığı röportajında dikkat çekici mesajlar veren başarılı şarkıcı, “Toplum olarak empati kurmaktan kaçınmamamız gerekiyor. Araba kullanırken, karşıdan karşıya geçerken, hatta aracımızı park ederken… Aynı havayı soluduğumuz, aynı gökyüzü altına yaşadığımız insanların haklarına ve özgürlüklerine daha saygılı olmamız gerekiyor. Hepimiz birer engelli adayıyız. Bunu unutmamamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Muhabirlerin “Bu aldığınız kaçıncı ödül oldu?” sorusuna tebessümle yanıt veren Ebru Yaşar, “İnanın unuttum. Heyecandan her seferinde unutuyorum. İnşallah devamı gelir. Böyle gecelerde bol bol karşılaşır, durum değerlendirmesi yaparız” şeklinde konuştu.