Sözcü Plus Giriş

Ece Erken, anne ve babası üzerinden kız sahibi olan ailelere seslendi

Bir süredir eski eşi Serkan Uçar'la girdiği soyadı polemiğiyle kendisinden söz ettiren Ece Erken, sosyal medya hesabından kız sahibi olan ailelere seslendi.

Güncellenme: 15:15, 10/02/2017
Ece Erken, anne ve babası üzerinden kız sahibi olan ailelere seslendi

Her şey geride bıraktığımız günlerde Ece Erken’in ‘Çocuğum Eymen’in soy adını Erken yapacağım’ açıklamasıyla başladı. Bunun kocası Serkan Uçar’ın isteği sonucu verilmiş bir karar olduğunu söyleyen Erken’in bu çıkışı bir süre sonra, Uçar tarafından yalanlansa da Erken elinde bu konuyla ilgili telefon mesajları olduğunu belirtti. Ece Erken tüm bu yaşadıkları sırasında gazeteci Ayşe Özyılmazel’in yazısıyla sarsıldı. Kendi köşesinde, ‘Bazı kadınlar çocukları, hayatlarındaki adamları kafeslemek için kullanıyor’ ifadelerini kullanan Özyılmazel’e çok sert bir yanıt metni yazan Erken, son olarak kendisine gelen mesajlar üzerinden bir paylaşımda bulundu. Anne ve babasının bu yaşananlar sırasında kendisine destek olduğunu söyleyen sunucu Ece Erken, kız çocuk sahibi ailelere uyarıda bulunmayı da ihmal etmedi. İşte Ece Erken’in son paylaşımı:

ece-ic

“Annelere, babalara seslenmek istiyorum. Özellikle bana günlerdir dmden ulaşan, postlarımın altına yorum bırakan kadınlar adına seslenmek istiyorum. Siz sanıyor musunuz benim hatamda, yanlışlarımda annem, babam bana laf etmiyor? Niye diye sormuyor? Yapma dediği halde yapıyorum, sonucuna katlanıyorum. Siz bilmezsiniz çünkü benim babam emekli bir albay, abim orduya hizmet eden bir yarbay, annem desem artık hepiniz biliyorsunuz… Onlar asil insanlardan, konuşmayan, demeç vermeyen, muhatap olmayan, kimseyi ezmeyen çünkü kendine güvenen bilmezsiniz. Önemli de değil zaten, olması gerekeni yapıyorlar. Ben bu aileye her zaman destek oldukları için teşekkür etmek istiyorum, evlatlar yanlış yapabilir, hata yapabilir ama önemli olan yapılan hatalarda evladınızın yanında olabilmek, destek olabilmek, hep bana güçlü kadınsın yazıyorsunuz. Evet çok şükür güçlüyüm, çok küçük yaşlardan çalışmamın, baba parası yemememin katkısı var ama ailemin desteği şüphesiz çok önemli, özellikle kız çocuklarınıza lütfen hatalar yaptığında sırtınızı dönmeyin, onların yanında olun, olun ki ayakta kalabilsinler. Onların gücüne güç katın ki ezilmesinler. Bir evlilikte şiddet varsa(fiziksel,psikolojik), problemler çözülemeyecek boyuttaysa hele kızınız çalışmıyorsa bu mutsuz evliliklere mecbur etmeyin kızınızı. Çünkü ne kadar da büyüsek biz sizin küçük kızınızız”

İlginizi ÇekebilirAyşe Özyılmazel'den Ece Erken'in yazdıklarına yanıt varAyşe Özyılmazel'den Ece Erken'in yazdıklarına yanıt var
Yayınlanma Tarihi:14:40,