Ayşe Özyılmazel’den Ece Erken’in yazdıklarına yanıt var

Ece Erken, yaşadıklarıyla ilgili bir yazı kaleme alan Ayşe Özyılmazel'e sert sözlerle yüklendi. Ünlü sunucu, sosyal medya hesabında paylaştığı bu yazıda eski Serkan Uçar için de "Kafeslenen ben oldum. Adımın bile yan yana yazılmasından nefret ettiğim bir seçim" ifadelerini kullandı.

Ayşe Özyılmazel’den Ece Erken’in yazdıklarına yanıt var

Serkan Uçar’dan olaylı bir şekilde ayrılan ve geride bıraktığımız günlerde çocuğu Eymen’e kendi soyadını vermek için harekete geçtiğini açıklayan Ece Erken, hakkında bir yazı kaleme alan Ayşe Özyılmazel’e sosyal medya hesabından ağır ifadelerle dolu bir metinle cevap verdi. Özyılmazel’in kendisini yaşadıklarıyla ilgili suçladığını söyleyen Erken, ‘Kadın, kadın düşmanıdır’ yazılı bir resmin yanına şu ifadeleri yazdı:

ece-erken-ic

“Seni ilk kez dikkate alıp cevap veriyorum Ayşe Özyılmazel. Hayatta bazı insanlar ve bazı evlilikler vardır, hesap yapmadan yaptığın, parasına bakmadığın hatta kendi evini açtığın! Senin gibi derin derin düşünmeden, aniden âşık oldum sanırsın evlenirsin ve pat çocuğun olur. Çok geç değil hamilelik döneminde şiddet görürsün ve adamın adamcık olduğunu anlarsın. Sonra toplumsal baskıdan boşanamazsın ve devam edersin ettiği yere kadar. Ama etmez biter. Elinde çocuğunla kalmışsındır. Ve ne yaparsın biliyor musun? Canını dişine takarsın, sosyal hayatını bile unutursun evladına her annenin baktığından iki katı bakmak için özen gösterirsin. Hele bir de arkanda dağ gibi ailen varsa değme keyfine… Sosyal, huzurlu, mutlu bir evlat yetiştirmeye çalışırsın yalnız bir anne olarak… Senin ailen çok mutluydu sen gayet sağlıklı yetişmişsin. Tebrik ederim! Ölüm döşeğinde bir kadıncağıza acımadan düğün dernek yaptın! Sonradan hakaretler döşediğin o adamdan çocuk yapsaydın ne olacaktı? “Yanlışlıkla oldu” diyelim. İstemeden… Ne yapacaktın? Merak etme benim oğlum önce vicdanlı olacak. Ayakları yere basan, kadına değer veren., Belki bu çıkan saçma salak haberlerle daha da güçlü bir evlat yetiştireceğim, rahat ol sen! “Annem bana kendini adamış” diyecek! Rahat ol sen! Senin gibi kadınlar hakkında ucuz düşünen biri çevresine bakmadığı için göremez! Ben her gün böyle telefonlar alıp, yayına bağlıyor, psikologlarla konuşturuyorum benim kadar şanslı olmayan kadınları. Çocuklarını ellerinden almakla, yurtlara vermekle tehdit eden, kapı önüne konan kadınlara hem psikolojik hem fiziksel şiddet uygulayan babacıklar var. Ve benim kadar şanslı olmayan çaresiz anneler! Bu anneler bir de “Kafesçi”, “Adam istemedi sen çocuğu yaptın” gibi ancak senin gibi sığ düşünceli insanlar tarafından iftiraya uğruyorlar! Sana göre kafeslenecek erkek kimdir? Zengin, karakterli, hayatı boyunca sana bakacak vs değil mi? (Senin gibiler ancak bunu düşünür) Bunların hiçbiri yoktu benim evliliğimde! Benim hatam yanlış bir seçim oldu, avukatıma mesajlar döşeyen sonra ona “Yalancı” diyen, şu an adımın bile yan yana yazılmasından nefret ettiğim yanlış bir seçim. Kafeslenen ben oldum. Birçok yanlış seçim yapıp kafeslenen anne gibi.”

ece-erken-sli

AYŞE ÖZYILMAZEL’İN YANITI KISA OLDU

Ece Erken, Ayşe Özyılmazel’in köşe yazısındaki ifadeler sonrasında hesabından dikkat çekici satırlar paylaşmış ve Özyılmazel’e ciddi göndermelerde bulunmuştu. Ayşe Özyılmazel de Ece Erken’in hakkında yazdıklarına sosyal medya hesabından yaptığı kısa bir paylaşımla yanıt vermeyi tercih etti:

ayse-ic