Sözcü Plus Giriş

Ece Seçkin’in evine giren iki şüpheli adliyeye sevk edildi

Büyükçekmece'de şarkıcı Ece Seçkin'in evine girerek içerde bulunan annesi Lale Seçkin'i bağlayarak etkisiz hale getiren ve evde bulunan ziynet eşyaları ile gümüş bibloları gasp eden biri kadın iki şüpheli adliyeye sevk edildi.

Tugay SADAY
Güncellenme: 14:51, 05/03/2018
Ece Seçkin’in evine giren iki şüpheli adliyeye sevk edildi

Şarkıcı Ece Seçkin, Asayiş Şube Müdürlüğüne gelerek gasp edildikten sonra bulunan eşyalarını polisten teslim alırken “Hırsızlardan birinin çok güvendiğimiz yan villada oturan hizmetçi çıkmasına çok şaşırmadım. Zaten hep böyle oluyor” dedi. Öte yandan olayla ilgili güvenlik kameraları da ortaya çıktı.

ECE SEÇKİN GASP OLAYINI SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN DUYURMUŞTU

Büyükçekmece, Cumhuriyet Mahallesi üzerinde 1 Mart 2018 tarihinde meydana gelen olayda alışverişin ardından eve gelen Ece Seçkin’in annesi Lale Seçkin, içeride hırsızlarla burun buruna gelmişti. Şüpheliler Lale Seçkin’in elleri ve ayaklarını bağladıktan sonra evde bulunan ziynet eşyaları ile gümüş bibloları alarak olay yerinden kaçmışlardı. Bağlarından kurtulan Lale Seçkin’in haber vermesi üzerine polis tarafından geniş çaplı soruşturma başlatılmış, Ece Seçkin olayı sosyal medya üzerinden duyurmuştu.

resimid_4673001

İLK ŞÜPHELİ 16 SAAT SONRA YAKALANDI

Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler olayla ilgili güvenlik kamera görüntülerini kullanarak şüphelilerin kullandığı otomobili tespit etti. Bu ipucu değerlendirilerek şüphelilerden Gürcistan uyruklu Levani T.(29)’yi Bahçeşehir’de çalıştığı işyerinden gözaltına aldı. Aynı yerde yapılan aramada Ece Seçkin’in evinden çalınan eşyaların tümü bir konteynerin içinde bulundu.


YAN VİLLANIN KADIN HİZMETÇİSİ DE GÖZALTINA ALINDI

Gasp Büro Amirliğinde sorgulanan şüpheli Levani T.’nin anahtarı Ece Seçkin’in oturduğu villanın karşısında hizmetçilik yapan Nona K.(42)’den temin ettiği belirlendi. Bunun üzerine Nona K.,  da polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Şüphelilerin poliste verdiği ifadesinde suçlamaları kabul etmedikleri öğrenildi. Nona K.’nın oğluyla Levani T.’nin arkadaş olduğu belirlendi.

resimid_4673002

ECE SEÇKİN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE GELDİ

Öte yandan gasp edilen eşyaları için Asayiş Şube Müdürlüğüne gelen şarkıcı Ece Seçkin “Annem içeri girince onlarla karşılaşmış. Onu bağlayıp eşyalarımızı almışlar. Annemin sağlığının yerinde olması bayılma taklidi yapmasıdır. .Tabii ben anneme bir şey olmadığına seviniyorum. Çok ucuz kurtulduk” dedi.

resimid_4672999

HİZMETÇİNİN GÖZALTINA ALINMASINA ŞAŞIRMADI

Gasp olayıyla ilgili yan villanın hizmetçisinin gözaltına alındığına saşırmadığını söyleyen Ece Seçkin “Annem bağlarından kurtulduktan sonra hemen onun yanına koşmuş. O da onunla birlikte saatlerce ağlamıştı. Daha sonra gözaltına alındığını öğrendim. Biz bazen evin anahtarını ona bırakıyorduk. O da anahtarı kopyalamış. Suçlular anahtarı ondan almış. Ancak bu beni çok şaşırtmadı. Zaten hep böyle olmuyor mu? Yakınınızdaki bir kişiyle ilgisi olabiliyor ” dedi.

resimid_4673000

ŞÜPHELİLERİN ADLİYEYE ÇIKARILIŞINI İZLEDİ

Şarkıcı Ece Seçkin daha sonra Asayiş Şube Müdürlüğünün kapısına gelerek olayla ilgili gözaltına alınan şüphelilerin adliyeye çıkarılışlarına izledi. Şüphelilerin emniyet müdürlüğü binasından götürülmesinin ardından Ece Seçkin polislere teşekkür ederek Asayiş Şube Müdürlüğünden ayrıldı. Öte yandan olayla ilgili yeni ortaya çıkan görüntülerde şüphelilerin eve gelişleri,  olayın ardından Lale Seçkin’in evden çıkarak karşı villaya girişi görülüyor. Lale Seçkin’in elleri bağlı bir şekilde yardım istemek için koştuğu Nona K., ertesi gün polis tarafından şüpheli sıfatıyla gözaltına alınmıştı.

OLAY 1 MART GÜNÜ MEYDANA GELDİ

İstanbul Gasp Büro Amirliği ekiplerini harekete geçiren olay, Büyükçekmece Cumhuriyet Mahallesi Evren Sokak'ta 1 Mart günü meydana geldi. İddialara göre, ünlü sanatçı Ece Seçkin’in annesi Lale Seçkin 1 Mart Günü, market alışverişinden evine döndü. Bu esnada Seçkin, evde yüzleri maskeli 4 kişiyle karşılaştı. Şüpheliler, anne Seçkin'in ellerini ayaklarını bağlayıp üst kata sürüklediler Çaresiz kadının ağzını bağlayıp boğmak isteyen şüpheliler, ardından uyuşturucu sprey ile bayılttıktan sonra evdeki değerli eşyaları alıp kayıplara karıştı.

BAYILMA NUMARASI İLE KURTULDU

Bayılma numarası yapan Lale Seçkin, şüpheliler evden çıktıktan sonra ellerindeki ipi biraz gevşetip, ayaklarını çözdü. Yaşadığı şoku atlatan çaresiz kadın hemen polise haber verdikten sonra karşı komşusuna koştu. Kapıyı açan komşularının temizlikçisi Nano K. ise ona yardımcı oldu. Olay yerine gelen polis ekipleri, eve anahtarla girildiğini tespit edince, Seçkin ailesinin anahtarlarını sürekli olarak bıraktıkları karşı komşunun hizmetçisi Nano K. den şüphelendi. Yapılan çalışmaların ardından Lale Seçkin'e kapıyı açan Nano K. ile birlikte onun oğlunun arkadaşı olan Levani T. (28) yakalanarak gözaltına alındı.
Polis ekipleri tarafından Bahçeşehir'de bir bahçede bulunan eşyalarla birlikte gözaltına alınan Levani T.’nin “Ben uyurken eşyalar gelmiş” dediği öne sürüldü. Şüpheliler işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

“ANNEMİ YATAK ODASINA GÖTÜRÜP BAĞLAMIŞLAR”

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışma sonucu kısa süre ele geçirilen çalınan eşyalarını almaya gelen şarkıcı Ece Seçkin; “Çok yıpratıcı bir olay Allah kimseye yaşatmasın. Herşeyden önemlisi şuanda annemin sağlığının iyi olması. Annem marketten dönüyor eve giriyor. Mutfağa paketleri bıraktığı anda annemin üzerine saldırıyorlar. Önce annemin ağzını kapatıyor. Daha sonra saçlarından tutup, yatak odasına çıkarıyor ve yatağın üzerinde ellerini ve ayaklarını bağlıyorlar. Daha sonra da uyutucu bir sprey sıkıyorlar. Annemi burada hayatta tutan şey bayılma numarası yapması olmuş” şeklinde konuştu.

HRSIZ KAPI KOMŞULARI ÇIKTI

Annem ellerini biraz gevşetmiş, ayaklarını çözmüş, eli ve ağzı bağlı şekilde karşı komşuya gidiyor diyen Seçkin; “ Annemi çözen ve kurtarma numarası yapan kadında oymuş zaten dedi. Her şeyimiz bulundu hiçbir kaybımız yok. Polis ekiplerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yayınlanma Tarihi:14:30,