Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Show TV ana haber sunucusu Ece Üner kimdir? Ece Üner kaç yaşında ve nereli?
Show TV ana haber sunucusu Ece Üner kimdir? Ece Üner kaç yaşında ve nereli?
Sürpriz bir kararla Show Haber'den ayrıldığını açıklayan Jülide Ateş'in yerine gelen isim Ece Üner oldu. Show Tv ana haber yeni sunucusu Ece Üner kimdir merak ediliyor. Jülide Ateş'in göravinden ayrılmasının ardından ana haber bülteninin artık Ece Üner sunacak. Peki Ece Üner kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte hayat hikayesi...
Magazin 10 Ocak 2018 - 19:16

Anlatımı ve sunuculuğu ile dikkat çeken Ece Üner uzun bir süre CNN Türk’te çalıştıktan sonra Habertürk’e geçmiştir. Şimdi ise Show TV ana haber sunucusu oldu. İzleyiciler Ece Üner’in hayat hikayesini merak ediyor. Peki Ece Üner kimdir? Kaç yaşında, nereli? İşte biyografisi…

Jülide Ateş, kişisel Instagram hesabından yaptığı açıklama ile Show Haber’den ayrıldığını açıklamıştı. Bu vedanın ardından, Show Ana Haber’i kimin sunacağı merak konusu olmuştu. Show Ana Haber’i, Jülide Ateş’in ayrılmasının ardından, 15 Ocak Pazartesi gününden itibaren Habertürk TV sunucusu Ece Üner sunacak. Jülide Ateş, Show Ana Haber’i de Ece Üner’den devralmıştı. Peki Ece Üner kimdir?

ECE ÜNER KİMDİR?

Özge Ece Üner, 1981, İstanbul doğumlu, Türk sunucu ve habercidir. Uzun bir süre CNN Türk’te çalıştıktan sonra Habertürk’e geçmiştir. Ece Üner şimdiler de ise tekrardan Show TV Ana Haber sunuculuğu yapmaktadır.

Hayatı

Üner, 1981’de doğdu. Bir dönem CNN Türk’te genel müdürlük yapan Dinç Üner’in kızıdır. Liseyi Koç Özel Lisesi’nde bitirdikten sonra Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde Fransızca dil eğitimi, Brüksel’de ise Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı.

Kariyeri

Üner, kariyerine Avrupa Birliği muhabiri olarak başladı. Bir süre NTV’de çalıştıktan sonra 2006’da, CNN Türk’ün spor servisinde çalıştı ve haftasonu spor haberlerini sundu. Mart 2007’de CNN Türk’te Orkun Yazgan ile birlikte Yeni Gün isimli haber programını sunmaya başladı. Ağustos 2009’da Habertürk’e geçti. 2010’da Olduğu Gibi adlı tartışma programını, 2011’de ise Akşam Raporu isimli haber programını sunmaya başladı. 2012’den beri Enine Boyuna’yı sunmaya başladı. 6 Ocak 2014’ten itibaren Ece Üner Show TV Ana Haber’i sunmuştur. 5 Haziran’dan itibarıyla Show TV Ana Haber’i Veda Etti ve yerine Jülide Ateş geçti. Ece Üner şimdi 2018 yılı itibariyle tekrardan Show TV Ana Haber’i sunacak.

Son güncelleme: 20:02 - 10.01.2018