Sözcü Plus Giriş

Ekranda yeni skandal! “Eşim başkalarıyla birlikte olmamı istiyor”

Beyaz TV'de 'Hayatta Her Şey Var' adlı programda canlı yayına bağlanan bir kadın izleyici, "Eşim bana başkalarıyla olmam için teklifte bulundu" itirafında bulundu. İtirafın ardından stüdyo buz keserken, izleyicilerden programa tepki yağdı.

Güncellenme: 14:32, 16/11/2017
Ekranda yeni skandal! “Eşim başkalarıyla birlikte olmamı istiyor”

Toplumsal yozlaşmanın nedenlerinden biri olarak görülen evlilik programları, geçtiğimiz aylarda uzun tartışmaların ardından yayından kaldırıldı. Özel kanallar, yapımcılar ve milyonluk gelirleriyle bilinen sunucular uzun süre evlilik programlarının yayından kaldırılmaması için mücadele etti.

Nihayetinde evlilik programları yayından kaldırıldı ancak kanallar bu boşluğu, skandal içerikleriyle bol reyting amaçlayan yeni programlarla doldurdu.

Artık her gün ekranlar vasıtasıyla milyonlarca kişiye ulaşan bu sözde insan odaklı ve problem çözme vaatli programlarda ‘rezalet’ diye tanımlanabilecek açıklamalar ve itiraflarla karşı karşıyayız.

Ebeveynlerinin başkaları olduğunu iddia edenler, canlı yayında açıklanan DNA sonuçları, tecavüz imaları ve hatta sapkın ilişki teklifleri artık gün içinde çocukların ekran başında olduğu saatlerde yayınlanıyor.

Özel kanalların ‘reyting unsuru’ olarak gördüğü bu yeni programlarda toplumun ahlaki kuralları hiçe sayılıyor, canlı yayınlardaki cinsellik içerikli açıklamalara şahit olacak çocukların psikolojileri asla umursanmıyor.

‘ŞİDDETE MARUZ KALDIM, KAYNANAM ZİL TAKIP OYNAYACAKTI’

Bunun son örneği bugün sergilendi. Beyaz TV’de ‘Hayatta Her Şey Var’ adlı programda canlı yayına bağlanan bir kadın izleyici, “Eşim bana başkalarıyla olmam için teklifte bulundu” itirafında bulundu. Nur Viral’in sunduğu programa telefonla bağlanan kadın izleyici, 2,5 yıllık bir evliliği olduğunu ve aldatıldığını açıkladı. Eşinin ailesi tarafından susturulduğunu öne süren kadın izleyici, “Şiddete maruz kaldım ve eşimin annesi zil takıp oynayacak hale geldi” dedi. Asıl şoke eden ve izleyenlerin kanını donduran itiraf ise genç kadının bu sözlerinin devamında geldi: “Ben ahlaksız bir teklif aldım. Eşim bana başkalarıyla olmam için teklifte bulundu. Bundan haz aldığını söyledi“…

İLK SKANDAL DEĞİL

Aynı programda geçtiğimiz günlerde de yine ismini vermek istemeyen bir kadın eşinin ikiziyle farkında olmadadan cinsel birliktelik yaşadığını iddia etmişti.

Akıllara takılan soru şu. İsmini açıklamadan canlı yayına alınan bu izleyiciler reyting amacıyla kurgusal olarak mı ekrana çıkarılıyor?

Bu kadar riskli ve yayıncılık sorumluluğu taşınması gereken içeriklerin işlendiği programlar neden canlı yayın yapılıyor?

Radyo Televizyon Üst Kurulu, benzer içeriklere yönelik iletilen şikayetleri değerlendirecek mi?

İŞTE O REZİL GÖRÜNTÜLER…