Sözcü Plus Giriş

Eli kalem tutan ünlüler

Türkan Şoray’dan Müjdat Gezen’e, Filiz Akın’dan Başak Sayan’a kadar pek çok ünlünün kitapları hayranları tarafından ilgiyle okunuyor, imza günlerinde ise uzun kuyruklar oluşuyor. Peki kim, hangi konuda ne yazmıştı? Hatırlayan var mı?

Yüksel ŞENGÜL
Güncellenme: 00:50, 19/02/2017
Eli kalem tutan ünlüler

Türkan Şoray'dan Müjdat Gezen'e, Filiz Akın'dan Başak Sayan'a kadar pek çok ünlünün kitapları hayranları tarafından ilgiyle okunuyor, imza günlerinde ise uzun kuyruklar oluşuyor. Peki kim, hangi konuda ne yazmıştı? Hatırlayan var mı?

– NİL KARAİBRAHİMGİL: Müzik dünyasının ele avuca sığmaz kızı Nil Karaibrahimgil, gazetelerde yayınlanan yazılarını ‘Nil'in Kelebekleri' adlı kitabında topladı.

1

– TÜRKAN ŞORAY: ‘Sinemam ve Ben' adlı kitabında oyunculuk hayatını anlattı.
– MÜJDAT GEZEN: Çok sayıda kitabı var. Gezen, ‘Tanıdıklarım' adlı son kitabında Tarık Akan'dan Levent Kırca'ya kadar pek çok sanatçı dostuyla ilgili anılarını yazdı.

3

– FİLİZ AKIN: ‘Güzelliklere Merhaba', ‘Hayata Merhaba', ‘Başrollerde Filiz Akın' ve ‘Lezzete Merhaba' adlı kitapları çıkardı.
– TARIK AKAN: 2002 yılında ‘Anne Kafamda Bit Var' adlı kitabıyla 12 Eylül döneminde gördüğü işkenceleri kitabında anlatmıştı.
– MAZHAR ALANSON: MFÖ grubunun ünlü müzisyeni ‘Mazharolmak' adlı anı kitabını çıkardı.
– FERDİ TAYFUR: ‘Şekerci Çırağı' adlı ilk kitabında hayatını anlattı. Ardından dört kitap daha yazdı.
– TÜLİN ŞAHİN: ‘Kral, Prens ve Fakir' ve ‘Sırlar' adlı kitaplarıyla en çok satanlar arasında girdi.

4

Son olarak Emel Sayın ve Göksel Arsoy hayatlarını kaleme almaya karar verdi. Sayın, kitapta bir dönem Tarık Akan'la yaşadıklarını da kaleme alacağını söyledi.