Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Elit İşcan kimdir, kaç yaşında?
Elit İşcan kimdir, kaç yaşında?
Küçük Kadınlar dizisindeki Bilge karakteri ile tanınmaya başlayan ardından birçok projede yer alan genç oyuncu Elit İşcan rol arkadaşı Efecan Şenolsun'un tacizine uğradığını iddia etmişti. Peki Elit İşcan kimdir, kaç yaşında?
Magazin 22 Nisan 2019 - 20:11

Yaşamayanlar isimli internet dizisinin oyuncusu Elit İşcan'ın, cinsel tacize uğradığını iddia etmesi üzerine rol arkadaşı Efecan Şenolsun hakkında “cinsel saldırı” ve “alenen hakaret” suçlarından 17 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

ELİT İŞCAN KİMDİR?

Elit İşcan (d. 12 Ocak 1994, İstanbul), Türk oyuncu. İlk filmi olan Beş Vakit, başrolünü oynadığı Hayat Var ve Mustang filmleriyle tanınır.Mimar bir baba ile bilgisayar programcısı annenin iki çocuğundan biridir. İstanbul Kemer Koleji’nde okudu.

Yönetmen Reha Erdem’in okula gelerek öğrenciler arasında yaptığı seçmeler sonucunda Beş Vakit filminde rol aldı. 2006 yapımı bu film, ilk oyunculuk deneyimi oldu. Küçük Kadınlar dizisiyle geniş kitlelerce tanındı. 2008’de Reha Erdem’in yönettiği Hayat Var filminde Hayat karakterini canlandırdı.

Bu filmdeki oyunculuğuyla SİYAD Ödülleri’nde Cahide Sonku En İyi Kadın Oyuncu Performansı Ödülüne aday gösterildi. 2015’te Deniz Gamze Ergüven’in yönettiği Mustang filminde oynadı. Film 2016 yılı için Fransa’nın Yabancı Dilde En İyi Film Akademi Ödülü adayı oldu.