Sözcü Plus Giriş

Elon Musk kese attırdı, köpüğün içinde kayboldu… İşte Musk’ın tellağının anlattıkları

Türk uydularını uzaya taşımak üzere anlaşma yapmak için Türkiye'ye gelen SpaceX ve Tesla gibi dev teknoloji şirketlerinin sahibi Elon Musk, ülkemizi her zaman hatırlatacak anılar yaşamayı da ihmal etmedi. Yerel lezzetlerden tadan, Anıtkabir'i ziyaret eden Musk'ın uğradığı yerlerden biri de Ankara'nın tarihi Şengül Hamamı oldu.

null
Güncellenme: 09:21, 11/11/2017
Elon Musk kese attırdı, köpüğün içinde kayboldu… İşte Musk’ın tellağının anlattıkları

Cumhurbaşkanlığı korumalarının da eşlik ettiği kalabalık bir ekiple hamama gelen Elon Musk burada yaklaşık 1.5 saat kaldı. Habertürk’ten Arif Doğan’ın haberine göre iş adamı hamama gelir gelmez kendisi için ayrılan odada peştamalini giydi. Musk, önce saunada terledi. 41 yıllık keseci Ali Güvenç, Musk'ı karşıladığını belirterek, “Kendisini önce saunaya davet ettim. Bu arada Türkçe adımı sordu. Yanıtladım. Kendi adını da söyledi. İlk kez geldiğini hissettim çünkü nasıl davranacağını bilmiyordu. Ardından buhar banyosuna götürdüm. Burada kafayı sokunca gelen aşırı sıcaktan rahatsız oldu, giremedi. Göbek taşına aldım hemen. Maşallah boyu çok uzundu. Taşın tümünü neredeyse kapladı” şeklinde konuştu.

tellak

“ALIŞTI, HAMAMDAN VAZGEÇMEZ ARTIK”

Musk’ın yaklaşık 1.5 saat hamamda kaldığını anlatan Güvenç, “Terledikten sonra iyice bir keseledim. Bayağı bir ölü hücre çıktı. Gülerek bana gösterdi kollarını. Ardından köpük banyosuna geçince iyice rahatladı. Kaybettim köpüğün içinde onu. Koruma Nick, yanı başındaydı. ‘Bak' dedim ‘Senin boss (patron) kayboldu'. Biraz da masaj yaptım. Ama sert yapmadım masajı. Bitince çok mutlu oldu. Türkçe teşekkür etti. Yine geleceğini söyledi. Elektrikli bir araba istedim espriyle. Gülerek kafasını salladı. Ünlü bir misafirimizi hamamızdan mutlu göndermek bizi de memnun etti. Alıştı, hamamdan vazgeçemez artık” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:09:11,