Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Emel Müftüoğlu: İdamı desteklemiyorum
Emel Müftüoğlu: İdamı desteklemiyorum
Bodrum tatilinden dönen Emel Müftüoğlu, soluğu Etiler’de aldı. Ayağının tozuyla alışverişe çıkan şarkıcının şık giyimi dikkatlerden kaçmadı.
Mustafa KIZGINYÜREK
Magazin 7 Temmuz 2018 - 09:53

Her zamanki gibi neşeli haliyle objektiflere poz veren Emel Müftüoğlu, ayaküstü gazetecilerle konuştu. Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Leyla ve Eylül için oldukça üzgün olduğunu belirten Müftüoğlu, idam isteyen ünlülerin aksine şöyle konuştu; “Bunlar derin ve ağır meseleler. Fevri davranıp da cahil yaklaşımlardan kaçınmak gerekiyor. Mutlaka yetkililer ve uzmanlar bu konuda dünyadaki hukuku da göze alarak bir şeyler yapacaklardır. O kadar çelişkili bir durum ki; vahşetten kaçıyorsun vahşeti onaylıyorsun… Ben bu heyecanlı davranışları da çok sevmiyorum. Sosyal medyadan birbirlerini ittirip kaktırmalarını, birbirlerinin hayatlarına karışmalarını sevmiyorum. Çok hassas konular. İdam denilen şey çok ağır bir şey.

pic00002

Bunun sonuçları hiç güzel olmayabilir. Şiddete her zaman karşı olan insanlardanım. Çocuklarımızı şefkatle ve sevgiyle büyütün ki ilerde canavara dönüşmesinler. Her şey eğitimle başlıyor. İnsanlara bazı şeyleri kısıtladıkça bazı eylemler daha çok artıyor. Bunu yapan insanlar sağlıklı insanlar olsalar bunu yapmazlar. Bu sadece bizde olan bir şey değil, mesela Amerika bunu temelinden beri yaşıyor.”

“BERNA YANLIŞ ANLAŞILDI”

Öte yandan Alişan ve Berna Laçin'in sosyal medyadan atışmasına da değinen Müftüoğlu; “Berna'nın ne söylemek istediğini anlayabiliyoruz. Önce kişinin ne söylemek istediğini bilmemiz gerekiyor. Berna bence yanlış anlaşıldı. Zaten herkes birbirini yanlış anlamaya yer arıyor. En büyük problemimiz bu. Birisi bir hedef bulsun, ona saldırsın, oradan sesini duyursun, oradan bi kendini göstersin… Önce bundan arınmamız ve sakin olmamız gerekiyor. Birbirimizi kırmamamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Son güncelleme: 09:56 - 07.07.2018