Sözcü Plus Giriş

Ertuğrul Gazi’nin kaç eşi vardı? İşte Ertuğrul’un eşleri…

Ertuğrul Bey'in hayatı hakkında birçok detay merak edilirken, Ertuğrul Bey'in aile yaşantısı da merak konusu. Peki Ertuğrul bey kaç kez evlendi, kaç eşi var? İşte tarihimizde büyük bir öneme sahip olan Ertuğrul Bey ve evlilik hayatı hakkında merak edilen ayrıntılar...

Güncellenme: 14:29, 06/03/2019
Ertuğrul Gazi’nin kaç eşi vardı? İşte Ertuğrul’un eşleri…

Ertuğrul Gazi'nin ilk eşi olan Halime Hatun'un ölümünden sonra yeniden evlendi mi? Diriliş Ertuğrul'da Halime Hatun'un ölümüyle şaşıran izleyici, Ertuğrul Gazi'nin kaç eşi olduğunu araştırıyor. İşte tarihimizde büyük bir öneme sahip olan Ertuğrul Bey ve evlilik hayatı hakkında merak edilen ayrıntılar…

ERTUĞRUL BEY'İN EŞLERİ KİMLER?

93 yıl yaşayan Ertuğrul Bey, tarihte 1 kere evlendi. Tek evliliği olan Halime Hatun ile evlendi. Halime Hatun’un 1281 yılında vefatıyla birlikte Ertuğrul Gazi de aynı yıl içerisinde Hakk’a kavuştu.

HALİME HATUN’U OYNAYAN ESRA BİLGİÇ BU AÇIKLAMAYI YAPMIŞTI

Bugün aldığım ve eminim almaya devam edeceğim sayısız sevgi dolu mesaja bir cevap niteliğinde duygularımı sizinle paylaşmak istiyorum. Dört senemi dolu dolu geçirdiğim her sahnesini çok severek ve çok büyük bir istekle oynadığım Halime Sultan karakterine, yeni sezon hikayesinin değiştirilecek olması sebebiyle son verdik. Beni böylesine sevdiğiniz ve sahiplendiğiniz için, en başından bugüne kadar ailenizden, evinizden biri gibi gördüğünüz için size minnettarım.

Sevgili yapımcı ve senaristimiz Mehmet Bozdağ ve yönetmenimiz Metin Günay'a teşekkür ederim.

Ve tabiki bu işin bana kazandırdığı canım dostlarım, Hülya ablam, Altan , Ezgi'm, Ayberk abim , Burçin, Yaman'ım , Nurettin abi , Cengiz, Kaan, Murat abi, Celal, Edip , Hakan , Batuhan, Gökhan.. yönetmenlerim Ahmet ve Fethi , Görüntü Yönetmenim Ömer abi.. Çalışkan dostum Begüm'üm, temiz kalplim Büşra'm, Hazal, Aydın, Halil, Ömer … canım sanat ekibim Levent ,Ecem , Tekin makyaj ekibim Busem Feridem ve Sevtap abla.. Kostüm Nildağ, Elif ,Nazlıcan, Seda .. Bizimle terleyen emekçi Set ekibimiz Okan, Semih .. Canım Reji Gülenim ve Tolga .. beni gönülden seven tüm fan hesaplarım ve daha sayamadığım buraya sığamayacak onlarca isim. Sizi çok sevdiğimi biliyorsunuz.

Yolunuz açık olsun, ayağınıza taş değmesin.
Ertuğrul Bey , Hayme Ana, Gündüz'üm, Savcı'm ve Osman'ım size emanet.