Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ertuğrul’un eşleri kimlerdir? Ertuğrul Gazi kaç kere evlendi, eşlerinin adı ne?
Ertuğrul’un eşleri kimlerdir? Ertuğrul Gazi kaç kere evlendi, eşlerinin adı ne?
Diriliş Ertuğrul izleyicileri dizinin tarihin olağan akışında devam edip etmediğini anlamak için tarihsel bilgileri de sorguluyor. Diriliş Ertuğrul'da en merak edilen konulardan biri de Ertuğrul Gazi'nin kaç kere evlendiği ve eşlerinin adının ne olduğu... İşte detaylar...
Magazin 6 Şubat 2019 - 15:49

Ertuğrul Gazi’nin ilk eşi olan Halime Hatun’un ölümünden sonra yeniden evlendi mi? Diriliş Ertuğrul’da Halime Hatun’un ölümüyle şaşıran izleyici, Ertuğrul Gazi’nin kaç eşi olduğunu araştırıyor. İşte tarihimizde büyük bir öneme sahip olan Ertuğrul Bey ve evlilik hayatı hakkında merak edilen ayrıntılar…

ERTUĞRUL GAZİ KAÇ KERE EVLNEDİ? EŞLERİ KİMLER?

93 yıl yaşayan Ertuğrul Bey, tarihte 1 kere evlendi. Tek evliliği olanHalime Hatun ile evlendi. Halime Hatun'un 1281 yılında vefatıyla birlikte Ertuğrul Gazi de aynı yıl içerisinde Hakk'a kavuştu.

Ertuğrul Bey’in eşleri kimdir? Ertuğrul Gazi kaç kere evlendi?

AYRILIK SONRASI OYUNCU ESRA BİLGİÇ’TEN AÇIKLAMA

Bugün aldığım ve eminim almaya devam edeceğim sayısız sevgi dolu mesaja bir cevap niteliğinde duygularımı sizinle paylaşmak istiyorum. Dört senemi dolu dolu geçirdiğim her sahnesini çok severek ve çok büyük bir istekle oynadığım Halime Sultan karakterine, yeni sezon hikayesinin değiştirilecek olması sebebiyle son verdik. Beni böylesine sevdiğiniz ve sahiplendiğiniz için, en başından bugüne kadar ailenizden, evinizden biri gibi gördüğünüz için size minnettarım. Yolunuz açık olsun, ayağınıza taş değmesin.
Ertuğrul Bey , Hayme Ana, Gündüz’üm, Savcı’m ve Osman’ım size emanet.