Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Eski eşten Uğur Akkuş’a 100 bin dolarlık dava
Eski eşten Uğur Akkuş’a 100 bin dolarlık dava
Ebru Şallı ile evlenen iş insanı Uğur Akkuş'un eski eşi Gonca Sağlam, Akkuş'un boşandıktan sonra basına verdiği röportajdaki sözleri nedeniyle boşanma protokolüne aykırı davrandığı iddiasıyla 100 bin dolarlık dava açtı.
Ümit TÜRK
Magazin 3 Ocak 2020 - 11:01

İstanbul Aile Mahkemesi’ne dilekçe veren Gonca Sağlam, “Uğur Akkuş boşandıktan sonra basına verdiği röportajda, ‘Yuvanızı Ebru Şallı mı yıktı?’ sorusuna, ‘Yuva yoktu ki yıkılsın. Biz 2014'te ayrıldık. Psikolojik sorunları olan eşim tedavi görüyor, ciddi ilaçlar kullanıyordu. Ona destek oldum, ama olmadı. O zaman ayrıldık’ diyerek şahsımı rencide edici açıklamalar yapmıştır” dedi.

BOŞANMA PROTOKOLÜNÜ İHLAL ETTİ

Dava dilekçesinde, Uğur Akkuş’un söz konusu açıklamayla boşanma protokolüne aykırı davrandığı belirtilerek, şöyle denildi; “Dava sürecinde asıl mağdur olan Gonca Sağlam'ın kendisidir. Gonca Sağlam, çocuklarının tüm bakım ve ihtiyaçlarını karşılarken, bir de cezai şartın ihlal edilmesi ve iftiralarda bulunması, onu daha da küçük düşürmekte ve hayatını zorlaştırmaktadır. Uğur Akkuş cezai şartı ödemekle yükümlüdür. Protokolü ihlal eden Uğur Akkuş'un 100 bin dolar olan cezai şartı ödemesine karar verilmesini istiyoruz”