Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Eşleri aldatmayı sempatik gösteriyorlar’ Koca Koca Yalanlar dizisine yoğun eleştiri!
‘Eşleri aldatmayı sempatik gösteriyorlar’ Koca Koca Yalanlar dizisine yoğun eleştiri!
Başrollerini Hakan Yılmaz, Evrim Alasya, Selen Uçer, Pelin Öztekin ve Ferdi Sancar'ın paylaştığı dizi Koca Koca Yalanlar ekran macerasına dün akşam başladı. Diziye yapılan yorumlarsa son derece çarpıcı oldu.
Magazin 15 Ağustos 2018 - 07:48

Dizi, konusuyla hem sosyal medyada hem de ekşi sözlük gibi ortamlarında ciddi şekilde eleştiri aldı. Çok sayıda vatandaş RTÜK’e şikayet yorumu yağdırdı. Bazı izleyicilerin sosyal medyada RTÜK'ün hesaplarını ekleyerek diziyi şikayet ettikleri gözlerden kaçmadı.

‘KOCA KOCA YALANLAR’IN KONUSU

Üç çocuk annesi olan Müjgan kocası Ahmet ile birlikte sakin ve düzenli bir hayat yaşamaktadır. Mali müşavir olan Ahmet sabah sekiz, akşam beş çalışan iyi bir aile babasıdır. 17 yıl aynı yastığa baş koyan Müjgan ile Ahmet'in evliliği, Ahmet'in genç ve güzel bir kız olan Sude ile karşılaşmasıyla çatırdamaya başlar. Müjgan başlangıçta kocasının kendisini aldattığına ihtimal vermez. Ancak kocasının da her geçen gün değiştiği gözünden kaçmamaktadır. Sude genç, güzel, hırslı ve zengin bir koca üzerinden istediği yaşama kavuşmak isteyen bir kadındır.

Müjgan, yakın arkadaşları Nilgün ve Canan'ın desteğini alarak çetin bir mücadeleye girer. Üç kadın aşk, sadakat ve evlilikleri üzerinden hayatlarını sorgularken, o güne kadar farkına varmadıkları bütün gerçeklerle yüzleşirler.

Ayrıca Ekşi Sözlük'te de diziyle ilgili bir başlık açıldı. “Saçma sapan bir yaz dizisi, mide bulandırıcı bir konusu var. Her şeyi bu kadar yozlaştırmak zorunda mıyız, gerçekten merak ediyorum” diye yazan bir sözlük yazarı diziye fena yüklendi. “İlk bölümüyle üst düzey saçma ve ahlaksız bir dizi olduğunu kanıtlamıştır” yazan bir başka sözlük yazarı da diziyi eleştirmekten geri durmadı.

İŞTE SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN DİZİYE YÖNELTİLEN TEPKİLER

“Yakında kaldırırlar bu diziyi, resmen eşleri aldatmayı sempatik gösteriyorlar” diyen bir başka sözlük yazarı ise Kanal D'yi göreve çağırıyor.

*hayatımda gördüğüm en saçma ve en komik olmayan dizi sanırım bi de aldatılmayı,tacizi normalmiş gibi göstermeleri bi de bunu çok komikmiş gibi komedi dizisi yaptıklarını sanması öğhkkk #KocaKocaYalanlar

*Koca koca yalanlar dizisi kadar saçma berbat bi dizi görmedim. Ne zamandan beri aldatmak çok olağan çok komik bir şeymiş gibi anlaşılıyor

*bir dizi izleyelim diye açtık. böyle ahlaksız bir dizi görmedim. her türlü iğrençlik var. hadisle dalga geçme. sapkınlığa özendirirken allah peygamber demek. her türlü pislik mevcut kapattık diziyi. @RTUKONLINE göreve #KocaKocaYalanlar

*Kadına şiddete hayır diyenler #KocaKocaYalanlar isimli dizide oynuyor. Dizi söylemleriyle şiddet dolu… Kadını arzu nesnesine dönüştürmesinin yanında erkeği de doğadaki bir hayvanmış gibi ele alıyor. Bu dizi evlerimizin salonlarına girerek tüm bunları normalleştiriyor.

*Herkes karısını aldatsın çok eğlenceli komik de demi ne güzel yapıtlar maşallah alkışlıyorum rezil senaryonuzu #KocaKocaYalanlar