Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Esra Bilgiç kimdir? Sevilen oyuncu Esra Bilgiç’in hayatı…
Esra Bilgiç kimdir? Sevilen oyuncu Esra Bilgiç’in hayatı…
Bir Umut Yeter dizisinde evlat acısı ve özlemi içinde hayata tutunmaya çalışan acılı anne Derya rolünde izlediğimiz Esra Bilgiç hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları haberimizde. Esra Bilgiç kaç yaşında ve nereli? İşte hayat hikayesi...
Magazin 13 Ekim 2018 - 09:22

Esra Bilgiç, 14 Ekim 1992 yılında doğdu. Ankaralıdır. Ankara Bilkent Üniversitesi mezunu olan Bilgiç’in, oyunculuk kariyerinin başlangıcı da Diriliş Ertuğrul dizisi ile olmuştur. Diriliş Ertuğrul dizisinin Halime Hatun'u Esra Bilgiç yeni sezonda ara vermeden yeni bir dizi projesi ile ekranda. Kanal D televizyonunda yayınlanan Bir Umut Yeter dizisinde evlat acısı ve özlemi içinde hayata tutunmaya çalışan acılı anne Derya rolünde oynuyor.

ESRA BİLGİÇ KİMDİR?

14 Ekim 1992 tarihinde Ankara'da dünyaya gelen Esra Bilgiç, önce Hacettepe Üniversitesi'nde Arkeoloji okudu, sonrasında Bilkent'in Uluslarası İlişkiler Bölümüne başladı. Oyunculuk kariyerindeki ilk rolü TRT1 ekranlarında yayınlanan, başrollerinde ise Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Didem Balçın, Osman Soykut, Hülya Darcan, Hande Subaşı gibi isimlerin yer aldığı Diriliş: Ertuğrul dizisidir.

Esra Bilgiç, Diriliş Ertuğrul'da Halime Hatun'u canlandırmıştı.

Esra Bilgiç, Diriliş Ertuğrul'da Halime Hatun'u canlandırmıştı.

Burada Ertuğrul Gazi'nin eşi Halime Hatun karekterine hayat vermiştir. Kanal D ekranlarında yayınlanan ve yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın üstlendiği, senaryosunu ise Melis Civelek’in kaleme aldığı Bir Umut Yeter adlı dizide Derya rolünü canlandıran Esra Bilgiç, Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Töre ile evlidir. 26 yaşındaki Bilgiç, 1.77 metre boyunda, 50 kilo ve Terazi burcudur.

Esra Bilgiç'in rol aldığı diziler:

Bir Umut Yeter (Derya) – 2018
Diriliş Ertuğrul (Halime Hatun) – 2017

Son güncelleme: 09:35 - 13.10.2018